Skocz do zawartości

Fotka z austrii


szmek1

Rekomendowane odpowiedzi

spróbuj to wytłumaczyć... ...... przeciez kazdy wie, że lepiej sie jedzie 150 a nie 130. ;) To przeciez oczywiste.. ;) Ciekawe dlaczego Szwecja działa tak ozdrowieńczo na zapędzy tych co muszą.... ;). Potem biedny Hansen musi wyżywać sie w cudzych autach... ;)

Użytkownik mig12345 edytował ten post 04 lipiec 2012 - 09:34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj to wytłumaczyć... ...... przeciez kazdy wie, że lepiej sie jedzie 150 a nie 130. ;) To przeciez oczywiste.. ;)

Ciekawostka- od trzech lat jeżdżę do Wiednia średnio raz w miesiącu. Kiedyś kumple zrobili test- wyruszyli razem z Wiednia do Katowic. Jeden jechał trzymając się ograniczeń, drugi cisnął na autostradzei ile się dalo. Zagadka- ile czasu zaoszczędził ten drugi? Około 20 minut na około 400km. Warto?

nie do podrobienia są sposoby straży wiejskiej w maskowaniu urządzeń łupiących wędrowców na skraju miasta przy lesie :D

Rozumiem że znaki ograniczeń też maskują? :) Pozdr Marcin PS: Na złośliwość straży miejskiej można odpowiedzieć jeszcze większą złośliwością. Zwolnić w terenie zabudowanym/przy ograniczeniu prędkości. To im pokaże! Niepotrzebnie wydali setki tysięcy złotych na fotoradary! :)

Użytkownik bocian74 edytował ten post 04 lipiec 2012 - 09:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że znaki ograniczeń też maskują? :) Pozdr Marcin

niestety, na wielu wsiach w tym wojewódzkich (..) zostały jeszcze znaki które ustawiane były jeszcze za czasów królowania pojazdów dwusuwowych z bębnowymi hamulcami. Czas tam jakby się zatrzymał u Pana Boga w ogródku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, na wielu wsiach w tym wojewódzkich (..) zostały jeszcze znaki które ustawiane były jeszcze za czasów królowania pojazdów dwusuwowych z bębnowymi hamulcami. Czas tam jakby się zatrzymał u Pana Boga w ogródku :)

A konkretnie to gdzie tak jest? Raz do roku jadę przez pół Polski (na ścianę wschodnią) i we wszystkich wsiach po drodze (także wojewódzkich) znaki czytelne i widoczne z daleka. No, może drogowskazów czasem brakuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie to gdzie tak jest? Raz do roku jadę przez pół Polski (na ścianę wschodnią) i we wszystkich wsiach po drodze (także wojewódzkich) znaki czytelne i widoczne z daleka. No, może drogowskazów czasem brakuje :)

Myślę, że Szabir-owi chodziło o zbyt duże ograniczenia prędkości. Ja się z tą tezą jednak nie zgadzam. Moim zdaniem jakość hamulców, a już tym bardziej silników nie ma tu nic do rzeczy. Oczywiście, że zdarzają się ograniczenia na "wyrost". Nie mniej nie można generalizować, często ustawia się je w miejscach naprawdę niebezpiecznych. O czym będąc w miejscu nam nieznanym po prostu nie wiemy. Mało tego, to znaki te obowiązują również samochody ciężarowe, które drogę hamowania mają dłuższą:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Szabir-owi chodziło o zbyt duże ograniczenia prędkości. Ja się z tą tezą jednak nie zgadzam.

U nas zdecydowanie częstość występowania obszaru zabudowanego jest wkurzająca, ale to raczej jest związane z ilością dróg omijających wsie i miasteczka a raczej ich brakiem. Ale nie tylko u nas to występuje- każdy kto jechał do Wiednia przez Mikulov też tam się przejechał przez wioski. I tak będzie, dopóki nie pociągną autostrady do granicy. A fotoradarów na tej drodze to przynajmniej ze trzy, plus patrole z suszarkami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie; dostałe scan tego co austriacy przysłali. niestety nie mogę tu zapodać (pdf to jest). w każdym razie jest to pisemko w j.germańskim, bez żadnego tłumaczenia, wysłane do firmy (auto firmowe). Anonymverfuegung - zatytułowane. podali nawet nr konta :D i 60E chcą ode mnie :eek: olać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu dwie mozliwosci... Zaplacic w ciagu 4 tygodni,albo nie zaplacic. Jezeli nie zaplacisz,beda szukac kierowcy,bo na razie wezwanie do zaplaty jest na wlasciciela pojazd. Przekroczona predkosc jest juz naliczona z tolerancja, Nie mozna sie odwolac od tego mandatu na drodze prawnej. Decyzja nalezy do Ciebie. Jest b.duze prawdopodobienstwo,ze odpuszcza sobie...za niski mandat. Ale kiedys przy kontroli moga byc problemy Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda pisemko od austriaków: [ATTACH=CONFIG]32735[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]32737[/ATTACH] może ktoś cirka ebałt przetłumaczyć na ludzki?;):D z góry thnx

ja bym zapłacił 250 zł nie majątek ,widnieje to w systemie pierwsza lepsza kontrola i wyciągną łapę po kasę ,a co wtedy zrobisz ? bo różnie to bywa nie masz gotówki przy sobie ,karta straciła ważność , i itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Szmek, dokładnie o takiej kwocie rozmawiałem z Dzielnicowym i w Sądzie ;).

w sądzie?:eek: a w ogóle instnieje jeszcze taka instytucja pt.dzielnicowy? ;):D

ja bym zapłacił 250 zł nie majątek ,widnieje to w systemie pierwsza lepsza kontrola i wyciągną łapę po kasę ,a co wtedy zrobisz ? bo różnie to bywa nie masz gotówki przy sobie ,karta straciła ważność , i itp

no właśnie myślałem, coby mieć ze sobą podczas najbliższej podróży przez Aut "luźne"60jurków dżast in kejs:p a jak się uda...:D to mozna sie uwalić za te 6dyszek :D:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...