Skocz do zawartości

"Narciarskie Dożynki 2" --- 'Falcade' - Tre Valli / IT -- 17.03 - 24.03.2012


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

San Pellegrino Alpe di Lusia Falcade Tre Valli

Od autora Witam wszystkich zdrowo zakręconych na punkcie białego szaleństwa. Tradycyjnie już, dla wszystkich niedorżniętych wyjazdem „Podróż za jeden uśmiech 2” jak i innymi wyjazdami, organizujemy z vel Napoleonem kultowe narciarskie „dożynki ” . Na zeszłorocznych „Dożynkach” gościliśmy ponad 120 osób !. Niestety obecnie posiadamy ograniczoną ilość miejsc do 53. Termin 17.03-24.03.2012 Przyjazd w sobotę wieczorem, 7 noclegów na miejscu / 6 dni nartowania, w sobotę po zielonej nocy iTi go home. Teren narciarski – Tre Valli --- http://skimaps.skifo...?album=1&pos=22 Tre Valli kompleks narciarski składający się z trzech dolin: San Pellegrino Pass, Moena - Alpe di Lusia i Falcade, to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Dolomitach i we Włoszech. Usytuowany w dwóch regionach w Veneto i w legendarnej dolinie Val di Fassa. Ośrodek narciarski Trevalli niejednokrotnie zdobywał pierwsze miejsce w rankingu najlepszych terenów narciarskich we Włoszech.Około 120 km świetnie przygotowanych tras, nowoczesne wyciągi, malownicze bardzo różnorodne i atrakcyjne trasy, przepiękne widoki i 3 Topowe europejskie trasy to wizytówka Tre Valli. Moena - Alpe di Lusia - nowoczesne centrum narciarskie wchądzące w skład kompleksu narciarskiego Trevalli, to 8 nowych wyciągów ( w tym kolejka super nowoczesna kolejka ), ponad 40 km tras rozciagających się od Ronchi po Bellamonte.Trasa TOP to czarna trasa ze szczytu Lusia do Ronchi, nazywa się Fiamme d'Oro. Passo San Pellegrino - najpiękniejsza przełęcz w Dolomitach, magiczne miejsce, wspaniałe widoki. Połączona z Moeną skibusem, z Falcade wyciągami. Legendarny szczyt Col Margherita jest nazywany " tarasem Dolomitów" Trasy od strony szczytu Cima Uomo szerokie i nasłonecznione. 11 wyciągów, trasy naśnieżane i bardzo różnorodne. Najsłynniejsza trasa to trasa czarna TOP z Col Margherita na przełęcz San Pellegrino, z Col Margherity jedzie się na nartach do Falcade. Easy Snowpark – snowpark na przełęczy San Pellegrino w Val di Fassa, posiadający trzy tory o zróżnicowanym poziomie trudności. Wysokość: 1 918 m n.p.m. Infrastruktura: jumps (5), rails (6). Falcade, to malownicze, bardzo dobre trasy narciarskie, naśnieżane o róznorodnej skali trudności. Topowa trasa Rossignol do Falcade jest jedną z najlepszych w Dolomitach. 7 wyciągów, ponad 40 km tras, urokliwe schroniska, przyciagają narciarzy. Miejsce zamieszkania – Falcade (1200 mt a.s.l.) Spokojny i uroczy kurort narciarski położony pomiędzy masywem lodowca Marmolada, Civetta, Pale di San Martino i szczytami Facobon, Cime d’Auta, Col Margherita i Alpe Lusia. Miejscowość położona bezpośrednio pod wyciągami Tre Valli.W styczniu 2003 roku Falcade zdobyło I miejsce w rankingu najlepszych miejscowości narciarskich we Włoszech ( utrzymanie tras, dojazd do wyciągów, normy ekologiczne) , zostawiając w tyle najsłynniejsze alpejskie miejscowości. Z Falcade blisko na Civettę do Alleghe i do Malga Ciapela na Marmoladę i Sella Ronda. Miejscowość bardzo spokojna, 30 hoteli, apartamenty, sklepy spożywcze, restauracje, bary. Hotele – Concordia & Malibu http://www.residence.../residence.html Apartamenty w dwóch willach obok siebie.Villa CONCORDIA 7 apartamentów typu Bilo 4, Villa MALIBU 1 apartament 4 osobowy, 3 apartamenty 5 osobowe i 1 masarda 6 osobowa - wszystkie typu Bilo . Apartamenty bardzo wygodne i funkcjonalne, eleganckie i dobrze wyposażone, w każdym apartamencie znajduje się telewizor i pralka, przed budynkami miejsca parkingowe, w piwnicy przechowalnia nart. Do centrum Cavioli 200m, do przystanku skibusu 100 m, do najbliższego sklepu 50 m. Hotele połozone ok. 100 m od stacji skibussa którym się się jedzie 1,5 km do Falcade Molino punkt startu na trasy Tre valli, wyciąg początkowy na Le Buse Cena: - 280,-€ /osoba dorosła , 240,-€ /junior do lat 16 , 150,-€ /dziecko do lat 8 , dostawka łóżka 70,-€ cena zawiera : zakwaterowanie w apartamencie (od soboty 15.00 do soboty 9.00, skipass Tre Valli, opłata za media (światło, gaz, woda, ogrzewanie) sprzątanie końcowe apartamentu, taksa klimatyczna , podatek VAT ,rezydent i instruktor-przewodnik, program narciarski –szczegóły w późniejszym czasie Podstawą programu jest pobyt w Tre Valli z możliwością odpłatnego poszerzenia skipassu na inne ośrodki rejonu Val di Fiemme i Val di Fassa. Jak np.: Cavalese, Civetta, Arabba Marmolada, Predazzo - Obereggen , Sella Ronda etc. http://skimaps.skifo...ils.php?album=1 Dopłaty do rozszerzonego skipassu :
  • 4+2 : 60,-€
  • 3+3: 67,-€
  • Super Dolomiti: 78,-€
Cena nie zawiera - wypożyczenie ręczników (7,-€) ,ubezpieczenia OC, wypożyczenie pościeli bez ręczników (8,-€) kaucji za ap. 150,-€ --------------------------------------------- Wyżywienie Wyżywienie wiadomo we własnym zakresie > czyli zabieramy z domu to co jemy lub dajemy dobrze zarobić lokalnym barom i restauracjom a tanio nie jest . Jest jednak opcja, że dogadacie się wspólnie w ap. i ktoś z was zrobi dla wszystkich wspólne zakupy tzw „michę” i będziecie razem sobie gotować i spożywać. Ubezpieczenie w cenie -ubezpieczenie NNW/KL/Ratownictwo Górskie Zaleca się jednak wykupienie własnego ubezpieczenia OC ! Lub skorzystanie ze zbiorowego poszerzenia obecnej polisy o OC i inne szczegóły / wstępnie planowany koszt +/- 25,- zł., gdy większosć się na to zdecyduje. Dojazd: Organizujemy się jak zawsze sami swoim samochodami zgodnie z późniejszymi postami, gdzie jako ostatni wpis oznacza czym jadę ( po nicku i miejscowości zam.) np.: 8” VWT5 > co oznacza że jadę 8 osobowym VW model T5 http://www.residenceconcordia.it/en/where.html Trasa: Warszawa– Cieszyn – Wiedeń – Insbruck - Falcade Planer podróży wyjazd Warszawa godz. 20.00 -20.30 ( miejsce odjazdu do uzgodnienia ) Katowice godz. 01.00 -01.30 17,03,12 MC' Donald's / Campanille Hotel/A4 kierunek Wrocław Falcade godz. 14.00 Busin Graziella Via San Doane, 21/a 32020 Caviola di Falcade (BL) P.IVA - 00616430252 Tel./fax: +39 0437 590 613 Cell.: +39 349 610 9900 E-mail: [email protected] www.residenceconcordia.it Pogoda http://en.skiinfo.co...AN-101-en.jhtml ------------------------------- Jak rezerwować ? Napisać do Szabira na pw. oraz zgłosić swój akces na ogólnym , Zaliczka Zaliczka ( 450,-zł ) w wysokości 100,-€ po kursie 4,50 płatna niezwłocznie po akcesie na konto: PKO BP SA : 18 1020 2401 0000 0402 0042 6841 proszę pamietać aby w tytule wpłaty podać nick z sf !. dopłaty do 100%: dopłaty na miejscu w dniu przyjazdu gotówką w € !. ----------------------------------------- wytłuszczony nick oznacza że zapłacono zaliczkę aktualna lista Hotel / Concordia Napoleon – Lublin = 8”zuzobus Zosia – Lublin = 8”zuzobus Zuzayyy– Lublin = 8”zuzobus Tymoka – Lublin = 8”zuzobus Tomek – Lublin = 8”zuzobus Boxer– Lublin = 8”zuzobus Adam – Lublin = 8”zuzobus Bogdan100 - Olsztyn = brak informacji Sylwia - Lublin = 9'zuzobus Skandal– Warszawa = 9”Ordakowóz skandal 2 - Warszawa = 9" Ordakowóz Nieprawda – Warszawa = 9”Ordakowóz SlawekW – Warszawa = brak informacji Violek – Wrocław = brak informacji Artoman -Zamość - bilea -Tarnów - 9" Ordakowóz Ordak – Warszawa = 9”Ordakowóz Fredowski - Berlin = 4" fretkobus młodasowa_Szczecin = 4" fretkobus Tomal- Rydzykoland = 4" fretkobus adambus - 3 miasto - 7" adamobus niebieski krzyś - 3 miasto = 7adamobus Arl- Wrocław Ref -wawa -= 9" ordakowóz boguś - Lublin =4" bogusiobus boguś/2 - Lublin =4" bogusiobus boguś/3 - Lublin =4" bogusiobus boguś/4 - Lublin =4" bogusiobus zamość - 4"zamościobus zamość - 4"zamościobus zamość - 4"zamościobus zamość - 4"zamościobus Hotel / Malibu wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne wolne 53 miejsca ----------------------------------------------------------------------------------- pomocne telefony: rezydent na miejscu ..................................................coming soon Ojciec Dyrektor .................................................. .....Szabir +48 509805862 tłumacz pol - ang............................................... ...... SlawekW +48 508802865 osoba znająca jez. Włoski................................................................................... osoba znająca inny jezyk: - pol / niemiecki /angielski ...................................... prawnik .................................................. ........................................................... lekarz .................................................. ............................................................. stomatolog........................................ ....................Tymoka +48 6084850457 mechanik samochodowy................................................................................... .. elektryk samochodowy................................................................................. ..... D.J .................................................. ................................................................... * Zastrzegam sobie prawo odmowy wpisania na listę uczestników bez podania przyczyny.

Użytkownik Szabir edytował ten post 15 marzec 2012 - 23:07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W ubiegłym roku wyjechałem z Wawki około 23. i o 11 już byłem na nartach na San Pellegrino, jadąc w większości na tempomacie ustawionym na 130 km/h. To za drugim razem, bo za pierwszym byłem wieziony luksusowym autem zza oceanu i trwało to jakieś 3 razy dłużej;) W każdym razie planner jest bardzo liberalny....:)

Użytkownik SlawekW edytował ten post 02 luty 2012 - 21:37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku wyjechałem z Wawki około 23. i o 11 już byłem na nartach na San Pellegrino, jadąc w większości na tempomacie ustawionym na 130 km/h. To za drugim razem, bo za pierwszym byłem wieziony luksusowym autem zza oceanu i trwało to jakieś 3 razy dłużej. W każdym razie planner jest bardzo liberalny....:)

uwzględniamy zawsze te 3 h na "odpukać coś", by mieć czas sobie pomóc na trasie w przypadku takiej konieczności. Od ew. przyjazdu wcześniej jeszcze nikt sraczki nie dostał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież tak napisałem, żeby coś napisać w temacie, bo już się jaram:) Moje najulubieńsze tereny, a San Pellegrino już w ogóle rządzi, kopie **** etc...;) Chodziło mi o wiecie: wink, wink, kicks ass:) PS. Ach, teraz nie widać, że nasz kochany mod mnie skopał, za słowo powszechnie uznawane za "ass"...:) W każdym razie San Pellegrino jest... Boskie? Czy to bluźnierstwo?;) W końcu i San i Pellegrino!:)

Użytkownik SlawekW edytował ten post 02 luty 2012 - 22:23 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, byłem tam pare dni temu, na San Pelegrino jest bardzo malo sniegu i to sam sztuczny pokrywa około 30cm na trasie po bokach rosną kwiatki :) i raczej w tym roku więcej nie dorobią, w Itali czuć kryzys, część tras jest poprostu zamknięta, warto rozważyć czy będzie tam po czym jeździć w końcu marca, warto pamiętać, że stoki San Pelegrono spływają w Dolomitach pierwsze :( Troszke lepsza sytuacja panuje na Bela Monte / Alpe Lusia, wszystko działa i śniegu jest nieco więcej 30-50cm, tu pewnie poleży dłużej. Prosze nie sugerować się, żebym odradzał ten wyjazd, nie mam tego na celu, zawsze jestem zwolennikiem wypadu w Dolomity, pisze to jedynie informacyjnie sugerując odrazu kalkulowanie skipasu przynajmniej kombinowanego. Będąc w tej okolicy warto wyskoczyć 1 dzień na San Martino di Casteroza oraz na 1 dzień na Civiette, Selaronde odradzam, strata czasu lepiej już Latemar (tu pare stoków na pewno i o tej porze będzie się trzymało świetnie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, byłem tam pare dni temu, na San Pelegrino jest bardzo malo sniegu i to sam sztuczny pokrywa około 30cm na trasie po bokach rosną kwiatki :) i raczej w tym roku więcej nie dorobią, w Itali czuć kryzys, część tras jest poprostu zamknięta, warto rozważyć czy będzie tam po czym jeździć w końcu marca, warto pamiętać, że stoki San Pelegrono spływają w Dolomitach pierwsze :( Troszke lepsza sytuacja panuje na Bela Monte / Alpe Lusia, wszystko działa i śniegu jest nieco więcej 30-50cm, tu pewnie poleży dłużej. Prosze nie sugerować się, żebym odradzał ten wyjazd, nie mam tego na celu, zawsze jestem zwolennikiem wypadu w Dolomity, pisze to jedynie informacyjnie sugerując odrazu kalkulowanie skipasu przynajmniej kombinowanego. Będąc w tej okolicy warto wyskoczyć 1 dzień na San Martino di Casteroza oraz na 1 dzień na Civiette, Selaronde odradzam, strata czasu lepiej już Latemar (tu pare stoków na pewno i o tej porze będzie się trzymało świetnie).

Może coś sypnie - prognoza tygodniowa dla falcade przewiduje od -7 do - 19 (dla dołu) i od - 14 do -21 (dla góry) Dodatkowo ma cały czas coś padać... Co do kwestii formalnych - na dzień dzisiejszy nie mogę na 100 % potwierdzić rezerwacji dla Hesski/Hesski2. Powinno się coś wyklarować w przyszłym tygodniu. Mam pytania co do rozszerzonych skipasów - czy karnet kombinowany dotyczy rozszerzenia na 2 lub 3 dni o Val di Fassa/Val di Fiemme czy też rozszerzenie dotyczy całego Dolomiti SuperSkipass? I jeszcze jedno pytanie - sprawdzał ktoś na własnej skórze ile zajmuje przejazd samochodem z Falcade do Predazzo albo do Canazei? PS. Dla ciekawskich znalazłem rozkład skibussa - z Cavioli do dolnej stacji Falcade Molino jedzie się około 10 minut - http://www.falcadedo...&m58LangNew=ENG

Użytkownik sese edytował ten post 03 luty 2012 - 02:58 ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pogodę nie mamy wpływu. Obecnie dopadało jest tam 45/75 śniegu. Wszystkie wyciagi chodzą. Jest też wyż syberyjski ma dopadać kolejne 25. Jeśli tylko temp. potrzymają to pośmigamy. Jeśli natomiast będzie masakra powalczymy o zwrot kasy i poszukamy alternatywy gdzieś indziej i wyżej.

Użytkownik Szabir edytował ten post 03 luty 2012 - 11:56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozszerzenie dotyczy opcji superski (czyli całość), jak masz +2 to tego dnia co odbijesz poza trevalli to mozesz jezdzic po calych dolomitach, 1/2 dnia val di fasa a drugą we fieme odnośnie przejazdów od Cioci Violi :) do Falcade jest 5-10min dalej do Predazzo 15-20min natomiast do canazei około 30 min w jednym i drugim przypadku pokonuje się jedną przełęcz san pelegrino, mieszkając w Ciawioli fajnie jest wypaść na stoki Civietty. Ze śniegiem na pellegrino niestety jest tak, że jak bywam tam od 15 lat to nigdy nie było tak mało, wyciągi chodzą prawie wszystkie, ale zamiast 2-3 szerokich tras, otwarta jest 1 i to zwężona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy aby tym razem nie pozostać w Polsce ( w Alpach brak śniegu ) w Wiśle na stokach ponad 1m śniegu - prawdziwego. Koszt skipassa na 7 dni = 390 zł apartament na 7 dni / osobe = 250 zl co razem daje 640 zł i dojazd prawie darmowy Co prawda nie takie stoki i nawet nie zmęczysz sie zjeżdżając, ale może warto się zastanowić. Ostatnio spędziłem kilka dni na nartowaniu ( Cieńków, Nowa Osada, Soszów ) było wyśmienicie choć bardzo mroźno ( - 20 st. C ) ale za to bardzo słonecznie pozdrowienia dla wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy aby tym razem nie pozostać w Polsce ( w Alpach brak śniegu ) w Wiśle na stokach ponad 1m śniegu - prawdziwego. Koszt skipassa na 7 dni = 390 zł apartament na 7 dni / osobe = 250 zl co razem daje 640 zł i dojazd prawie darmowy Co prawda nie takie stoki i nawet nie zmęczysz sie zjeżdżając, ale może warto się zastanowić. Ostatnio spędziłem kilka dni na nartowaniu ( Cieńków, Nowa Osada, Soszów ) było wyśmienicie choć bardzo mroźno ( - 20 st. C ) ale za to bardzo słonecznie pozdrowienia dla wszystkich

:eek::eek::eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, byłem tam pare dni temu, na San Pelegrino jest bardzo malo sniegu i to sam sztuczny pokrywa około 30cm na trasie po bokach rosną kwiatki :) i raczej w tym roku więcej nie dorobią, w Itali czuć kryzys, część tras jest poprostu zamknięta, warto rozważyć czy będzie tam po czym jeździć w końcu marca, warto pamiętać, że stoki San Pelegrono spływają w Dolomitach pierwsze :(.

Może nie będzie tak źle :), w najbliższym czasie w regionie ma dosypać ok. metra śniegu a do Waszego wyjazdu pewnie jeszcze się uzbiera. http://en.skiinfo.co...-11773-en.jhtml Życzę udanego wyjazdu i metra puchu pod dechami :D Pozdrawiam marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kwestii formalnych - na dzień dzisiejszy nie mogę na 100 % potwierdzić rezerwacji dla Hesski/Hesski2. Powinno się coś wyklarować w przyszłym tygodniu.

Niestety do dziś się nie wyklarowało a wręcz poważnie się w temacie wyjazdu zachmurzyło, więc musimy odwołać klepnięcie miejsc dla Heski i Heski/2...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie wyjazdu do Falcade nic jeszcze nie mogę powiedziec bo ....:confused: rozważam inne opcje. A widzę, że zainteresowanie dość marne. No chyba , ze Szabir śpi :D i nieuaktualnia listy. I co będzie dalej bo to juz tylko 3 tygodnie Co do fotek na radarach nie mam obaw bo moja facjata zwyczajowo jest strasznie zamazana ( jestem niefotogeniczny ) a po za tym jeżdżę PRZEPISOWO - Sese. A mój bolid jest wyposażony w system odbijania fal foto, więc się nie łapię na indywidualne zdjęcia.:cool: Wolę grupowe. pozdrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie jedziemy? Proponuję Austrię lub najlepiej coś ze snowtrex-a, Last Minute. Sądzę, że tam znajdziemy średni francuski ośrodek ze śniegiem za max 500 PLN lub Austrię do 1400 z HB. Szukamy?

Użytkownik Porter edytował ten post 21 luty 2012 - 02:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należałoby moim zdaniem zastanowić się nad poszerzeniem skipasa do 4 + 2 lub wykupieniem 2 dni w rejonach: Ski Center Latemar – położony blisko nas start koleiki z Predazzo http://www.latemar.i...amic-Map-En.asp Valgardena (lub któryś z rejonów wokół Selli) – start z Canazei czyli karuzela Sellaronda http://www.valgarden...am/page252.html tu polecam trasę zjazdową Saslong http://www.saslong.o...id=204&lang=eng
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...