Skocz do zawartości

Sylwester na stoku - gdzie? Polska/Słowacja


alvaro99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W tym roku planujemy spędzić sylwestra na stoku. Zastanawiamy się gdzie uderzyć, o śniegu jak na lekarstwo a chciało by się ten dzień jakoś miło spędzić. Może ktoś też sie gdzieś wybiera lub był w tamtym roku i ma dobre wspomnienia? Dodam że będziemy wyjeżdżać z Żywca... z tego co jesteśmy wstępnie zorientowani to mamy na celowniku Korbielów lub Sihelne na Śłowacji. Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wielkiej Raczy jest co roku Sylwester na śniegu,byłem tam 5 ostatnich lat z rzędu raz się nacięliśmy dwa lata temu była podobna aura do tej teraz,poza tym zawsze świetna organizacja od 20 do 23 jazda gratis oświetlone dwie trasy i sztuczne ognie o północy dyskoteka na śniegu miejscowe specjały czyt. destylaty owocowe etc. :) ale w tym roku nie jedziemy zapraszają na swojej stronie internetowej,ale 20 cm mokrego śniegu i jedna otwarta trasa mnie nie przekonuje. http://www.velkaraca...-sylwester.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Korbielów to jak ktoś chce pojeździć na nartach to odradzam. Polecić mogę to co przetestowałem i było ok czyli: Zdiar, Gruniky i Polhore (choć tam pewnie nie ma teraz warunków...). We wszystkich trzech miejscowościach imprezy sa bardzo kameralne, ludzi niewiele. Co do wielkiej Raczy to teraz jest czynna tylko Kosariska I (niebieska) czyli ta słabo oświetlona. Wybierałem się już tam parę razy na Sylwestra ale wyprawa nigdy nie doszła do skutku. Jak wygląda ta dyskoteka na śniegu? Jakieś knajpy przy krześle są pootwierane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskoteka na śniegu wygląda tak,że jest scena dokładnie obok toalet na dedovce ;) grają na niej zespoły ,poźniej jacyś DJ-e ogólnie bardzo pozytywnie super zabawa,obok wejścia na krzesełko miłe ładne panie w strojach Sylwestrowych polewają miejscowe nalewki,oczywiście za drobną opłatą,żałuj,że nigdy nie byłeś bo warto ,ale w tym roku faktycznie otwarta jest tylko ta słabiej oświetlona trasa ,a śniegu jak na lekarstwo.Jeśli chodzi o knajpy, to my zawsze zatrzymujemy się na piwko i coś cieplejszego w tej ładnej drewnianej knajpce zaraz pod górną stacją krzesełka na Dedovce,zawsze ładnie ustrojone czuc atmosferę tej nocy,pali się kominek,tam jest otwarte do 23 tak jak wyciąg, póżniej jest zabawa dla gości i rezerwacja knajpy.Na dole pod wyciągiem otwarta jest knajpa przy końcu trasy niebieskiej ,ale tam to już raczej masówa piwo w plastiku i jedzenie na kolanie bo pełno ludzi,jeśli chodzi o jazdę na nartach to nigdy nie było klolejek do wyciągu,jazda na bieżąco ,ale ludzi trochę jest.

Użytkownik bubol edytował ten post 31 grudzień 2011 - 06:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Korbielów to jak ktoś chce pojeździć na nartach to odradzam. Polecić mogę to co przetestowałem i było ok czyli: Zdiar, Gruniky i Polhore (choć tam pewnie nie ma teraz warunków...). We wszystkich trzech miejscowościach imprezy sa bardzo kameralne, ludzi niewiele. Co do wielkiej Raczy to teraz jest czynna tylko Kosariska I (niebieska) czyli ta słabo oświetlona. Wybierałem się już tam parę razy na Sylwestra ale wyprawa nigdy nie doszła do skutku. Jak wygląda ta dyskoteka na śniegu? Jakieś knajpy przy krześle są pootwierane?

GRUNIKY mnie interesują. Jak tam jest? Jakiej trudności stoki, bo na stronie nie znalazłem żadnej informacji/mapki? Trasy długie? Z umiejętnościami 7 nie będę się tam nudził? Może ten Zdiar czy Polhore?

Użytkownik alvaro99 edytował ten post 30 grudzień 2011 - 18:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak żeby nie być gołosłownym i komuś też się coś przydało: Sylwester bardzo ładny, śniegu dużo - naturalnego, temp -8*C, stok jak poisaliście rodzinny, 1 trasa. Lubie ostrzejsze aczkolwiek idzie spokojnie pojeździć. Na górze i na dole duże ogniska - można było sie ogrzać. Na dole bardzo mała knajpka można było kupić grzańca. Oprócz tego jakaś kapela góralska przygrywała. Jedno co mnie zraziło to brak nagłośnienia na całym stoku - totalna cisza, a szkoda bo można było puścić jakąś miłą nutę na sylwestra ;) Ceny bardzo przystępne, dużo bardziej niż w Polsce :) Wyciąg tylko orczykowy, więc nogi pracuyją cały czas. Jak ktoś też był to ja to ten w żółto-czarnej kurtce co jeździł dosyć szybko ;) Jeśli podane wyżej informacie uważasz za przydatne dla Ciebie - naciśnij "Dziękuję!" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...