Skocz do zawartości

Buty narciarskie - zjazdowe, poziom 7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Poszukuję butów narciarskich. Mój poziom jazdy to 7. Wzrost 170, waga 67 kg. Posiadane narty to Fiecher WC SC. Przedział cenowy to do 500 zł - oczywiście mowa o używanych. Rozważam takze kupno butów po sezonie. Flex na jakim jeździłem to 70. Znajomy proponował mi buty - NORDICA HODROD 95 - nie wiem czy odczuję jakąś różnicę. Z góry dziękuję za odpowiedzi. PS-tematy butów przeglądnąłem, wiem że najważniejsze jest dopasowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poziom narciarski 7, to już możesz pomyśleć o butach typu RT, czyli strikte sportowych. Na allegro możesz dostać w przystępnej cenie atomiki Rt CS i TI z sezonu 2006, nowe. CS trochę szersze - 98 mm, TI wąskie - 95 mm. Polecam CS, TI wymagają indywidualnego dopasowania skorup do stopy. Buty te charakteryzują się bardzo dobrym trzymaniem stopy, mają rewelacyjną "kieszeń" na piętę. Występują w wersji "foam", koszt wypełnienia to ok 200 zł. Flex od 90 (wersja super soft) do 110 (CS soft) Powinieneś się spokojnie zmieścić w podanym przedziale cenowym. Pozdrawiam. Tom

Użytkownik TomKur edytował ten post 14 grudzień 2011 - 16:54 literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke przeraża mnie fakt jakiegoś dmuchania buta i gdzie takie rzeczy robią? Faktycznie sprawdza się to, nie uwierają, ogniatają? Przy pompowaniu ustala sie jaki chce sie mieć flex? Flex 110 nie bedzie za wysoki do jazdy po 4-5h? Nogi mi nie odpadną? Może lepiej 90? Na allegro widze tylko rozmiarówki 26 - ciekawe jak to bedzie pasować na moją nogę - rozmiarówka z Atomica jak sie ma do rozmiarówek z Salomona? A no i kolor.. nartki jasno zielone, a buty niebiesko-białe... lekki misz masz... aczkolwiek.. jak przykryje je spodniami narciarskimi czarnymi to tylko białe bedzie widac ;)

Użytkownik alvaro99 edytował ten post 14 grudzień 2011 - 21:21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. alvaro, atomic rt cs to but prawie zawodniczy. W tym bucie nie ma żadnych niepotrzebnych śmieci typu tłumiki drgań, ski walk, cholewki na zawiasach itp. Doradzając te buty dla Ciebie miałem na uwadze zadeklarowany przez Ciebie poziom umiejętności - 7. Czy flex będzie za duży - nie wiem. Czy wytrzymasz 4-5 h na stoku - nie wiem. Wiem, że but gwarantuje świetne parametry użytkowe dla dobrego lub bardzo dobrego, ambitnego narciarza. W tym bucie niczego się nie dmucha. Można wypełnić go pianką (w wersji foam), chociaż znam narciarzy, którzy jeżdżą bez wypełnienia. Najlepiej by było zakupić z opcją odesłania. Jak nie pasuje odsyłasz po przymiarce. Jedna rada - jeśli masz rozmiar stopy np 25, to odpuść, będą za duże. Jak 27, możesz spróbować. Pozdrawiam. Tomek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty ze słynnego portalu aukcyjnego są w wersji Foam. Istnieje wersja butów RT CS bez pianki, które użytkuje sie normalnie jak każdy inny but bez konieczności innych zabiegów? Gdzie mógłbym wypełnić takiego buta i czemu jest to tak drogie? Widze że też masz poziom 7 - dlaczego nie wybrałeś właśnie tych butów?

Użytkownik alvaro99 edytował ten post 14 grudzień 2011 - 22:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RT CS występują w wersji z pianką lub bez. O to gdzie możesz wypełnić botek pianką najlepiej zapytać dystrybutora Atomika w Polsce, ew poszukać na forum. Pamiętam, że był taki wątek. Czemu tak drogo - ja nie wiem, czy to drogo czy nie. To pytanie nie do mnie. Pozdrawiam. Tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to w sklepie nic nie przymierzyłem bo nie mieli takich dużych flexów. U znajomego przymierzałem dzisiaj Nordica'i The Beast flex 120 i nie wiem... mi tam wszystkie buty pasują ;) Kiedyś się nie cyrkowało tak, kupowałem na giełdzie, raz przymierzyłem i się jeździło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy uważasz, że ta forma wypowiedzi coś wniosła do tematu? Jeśli chciałbyś wyrazić swoją opinię lub coś doradzić to proszę napisz coś więcej.

Forma niewiele może wnieśc do tematu za to treść ma słuzyć zwróceniu uwagi na fakt, że poprzez siedzenie w butach w sklepie mozna jedynie zapocić sobie stopy. But sugerowany prze kolegów z pewnościa nie jest ci potrzebny. Poprzymierzaj buty o twardości koło 100. Skorzystaj z firmowych miarek do pomiaru stopy - powinny być w każdym sklepie,. Jeżli takowych nie ma to sklep opuśc i poszukaj innego. Buty piankowe trzeba wypełnić pianka i wygrzac, jeżdżenie w nich bez tej procedury to bzdura, podobnie jak trzeba ywgrzac buty termoformowalne. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...