Skocz do zawartości

Kurtki JMP a Blizzard, Spyder, Rossignol


piotrswiderek

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem EVO bo lepiej leżała na mnie, nikt mnie nie przekonywał z JMP (a kupowałem w ich sklepie w Szaflarach) na siłę do ALPHA (droższa). Parametry podobne, wybrałem tą, która MI bardziej pasowała, a nie sprzedawcy. Sprzedawca ograniczył się tylko do podania kompletu informacji o produktach. Zresztą, zadzwoń do nich jak radzi LOBO i napisz co usłyszałeś.

Gdybym miał taki komfort aby zawitać Szaflarach..... to nie było by dylematu który model wybrać. Dzwoniłem dzisiaj miły pan poinformował mnie, że kurtka Sugar jest bardziej taljowana w stosunku do tej drugiej. A Lila ma jedną kieszeń więcej + użycie kilku kolorów na jednej kurtce i z tego wynika różnica w cenie (to moja subiektywna ocena)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dokładnie, materiał jest miękki jak w softshellu (KJUS ma coś podobnego w niektórych modelach) ale nie miałem żadnych problemów z membraną jak dotąd. W JMP materiał już bardziej przypomina ten typowy ale nie zauważyłem żeby materiał w kurtkach 4F był sztywny? Wg mnie tak samo jak u innych producentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdząc cały dzień przy padającym śniegu kurtka nie przemokła w żadnym miejscu, nie była też mokra, znajomy który miał Spyder'a miał raczej bardziej wilgotną kurtkę niż ja, co mnie zdziwiło (tylko że moja nowa, jego 2 sezon - Dermizax 20000/20000). Jak jest wykończony kołnierz od środka to Ci teraz nie powiem - jestem na studiach a kurtka w domu i całkowicie nie mogę skojarzyć, chyba ani razy nie używałem kaptura, tym bardziej że nie wchodzi na kask. Ja mam 180cm, szczupłą budowę ciała, rozmiar L (M też był dobry ale obcisły a wolę żeby kurtka na narty nie ograniczała mi ruchów). -Prześlę Ci na priv zdjęcia jak wyglądam w kurtce żebyś sobie porównał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości i opinii o JMP: Dziś rozmawiałem z instruktorem, którego szkółka jeździ w kurtkach JMP. Nie wiedział dokładnie jaki to model (8000/8000), kurtka wymieniana co rok, ALE spędza w niej jakieś 100dni w roku i stwierdził, że takiej kurtki jeszcze nigdy nie miał. "Prawdziwe 8000/8000, nie przemaka, super oddycha, nie wychodzą nitki". Stwierdził, że gdyby miał sobie kupować prywatnie kurtkę, to napewno byłaby to JMP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości i opinii o JMP: Dziś rozmawiałem z instruktorem, którego szkółka jeździ w kurtkach JMP. Nie wiedział dokładnie jaki to model (8000/8000), kurtka wymieniana co rok, ALE spędza w niej jakieś 100dni w roku i stwierdził, że takiej kurtki jeszcze nigdy nie miał. "Prawdziwe 8000/8000, nie przemaka, super oddycha, nie wychodzą nitki". Stwierdził, że gdyby miał sobie kupować prywatnie kurtkę, to napewno byłaby to JMP.

To dziwne, bo o ile mi wiadomo JMP uzywa dwóch typów tkanin - membran: Dermizaxu i Powertechu, obie 20000/20000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem na stronie JMP nową kurtkę, tylko dla instruktorów SITN. Myślę, że to zapowiedź tego, jak może wyglądać "normalny" model na 2012/2013. Poprawiono kilka rzeczy, na które zwracałem uwagę we wcześniejszych postach, mianowicie: -5 kieszeni zewnętrznych: 2 boczne- chowane pod zabezpieczającą patką, 2 na piersi+ kieszonka na karnet zapinane na bryzgoszczelne zamki YKK (a nie jak wcześniej na zwykłych zamkach) -wewnętrzna duża kieszeń zapinana na zamek, w kieszeni znajduje się miękki pokrowiec na telefon (to dla mnie ważne, jestem przeciwnikiem noszenia telefonów w pokrowcach, więc rzecz przydatna) -wentylacja pod pachami zamykana na bryzgoszczelne zamki YKK, wykończona podzsewką z siatki (o tym także pisałem, czyli w końcu zamki bryzgoszczelne a nie jakiś zwykły zamek) -CENA super Gdyby model Alpha miał te szczegóły, napewno kupiłbym tą kurtkę a nie żadną inną. Wg mnie zaczyna się to robić bardzo konkurencyjny produkt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Dla Instruktorów Neutrogeny przygotowujemy stroje już od wielu lat. Pierwsze z tkaniny Powertech (20.000/20.000) od ostatnich 2 lub 3 lat z tkaniny Dermizax EV również o parametrach (20.000/20.000) Instruktor ze szkółki Osicki pewnie się pomylił co do parametrów, ale cieszy, że jest zadowolony z naszego produktu.

Cieszy że nie stosujecie nachalnej reklamy,a dobra opinia odzieży pochodzi wprost od użytkowników,a widzę że jest nas coraz więcej nawet na forum:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak przed paroma laty dzieliłem się opinią na temat mojej pierwszej kurtki jmp (nieistniejący już model Elba). Wtedy była to jeszcze marka dosyć niszowa, mało kto o niej słyszał i większość traktowała moją opinię i zachwalanie z przymrużeniem oka:) A teraz robi się z tego wiodąca marka na skiforum. Ja ze wszystkich produktów, a trochę już tego było, jestem w 100% zadowolony i nie zamieniłbym ich na nic innego. Swoją drogą niedługo czeka mnie kolejna wizyta w Szaflarach bo stara kurtka powoli się kończy i jestem przekonany że znowu będzie dobrze:) Mam nadzieję, że mimo stałego rozwoju firmy i wzrostu poziomu sprzedaży, nigdy nie zejdziecie z obecnej jakości, czego Wam i sobie życzę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak, ale nie ma żadnych opisów tych kurtek - materiał, membrana, parametry...? poza tym trzeba wiedzieć, że za towary kupione w USA płaci się cło i inne rzeczy - zdaje się, jesli wartość przekracza 150 USD.

A to już zależy. Jeszcze nigdy nie zapłaciłem cła za produkt z USA (bo np za prezenty nie płacimy), trzeba tylko wiedzieć jak do tego podejść. Cło z tego co pamiętam jest już od 30$ Jestem jednak przeciwny kupowaniu odzieży, kasków, butów w internecie bez uprzedniej przymiarki. Wiem też, że często rozmiary w USA różnią się od naszych i można zupełnie nie trafić.

Użytkownik piotrswiderek edytował ten post 03 luty 2012 - 12:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieszeń jest na ramieniu, do wyjazdów za granicę jest idealnie, niestety w Polsce to już problem. W poprzedniej kurtce też nie miałem kieszeni na ski-pass, kiedyś zakupiłem plastikowe etui na karnet (które zakłada się na ręke), zakładam je na rękawice i jest całkiem ok. Tylko koniecznie musi być plastikowe, reszta to lipa, widziałem ostatnio takie w Intersport po 10zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już zależy. Jeszcze nigdy nie zapłaciłem cła za produkt z USA (bo np za prezenty nie płacimy), trzeba tylko wiedzieć jak do tego podejść. Cło z tego co pamiętam jest już od 30$ Jestem jednak przeciwny kupowaniu odzieży, kasków, butów w internecie bez uprzedniej przymiarki. Wiem też, że często rozmiary w USA różnią się od naszych i można zupełnie nie trafić.

trzeba tylko chciec - zawsze w sieci mozna znalezc rozmiarowke i na tym sie opierac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...