Skocz do zawartości

W ciemno!!!


consett0805

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wyjazdem w tak zwane ciemno. Praktykuję taka formę wakacji letnich od lat i sprawdza się. Jak wygląda sprawa takiego wypadu w Alpy (Francja-Włochy-Austria) powiedzmy po za ścisłym sezonem czyli styczeń-luty przykład w marcu? Mowa oczywiście o prywatnych kwaterach (apartamenty - studia). Macie za sobą takie doświadczenia? Będę wdzięczny za podpowiedzi, doświadczenia może konkretne propozycję z linkami fajnych gospodarzy blisko do wyciągów, tras itd. Mój skład rodzinki to 2+2 (żona i mały szkrab nie jeżdżą) więc chodzi o miejscowości w których nie będą się nudzić. Baseny sklepy itp. atrakcje jak najbardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że możesz poza sezonem jechać w ciemno,tylko pozostaje pytanie - po co? Rezerwując wcześniej masz dużo większy wybór kwater i w lepszych cenach-im bliżej wyjazdu,tym co lepsze i tańsze są już zarezerwowane i zostają tylko te,których ktoś z różnych względów nie chciał.Kilka razy tak pojechałem i musiałem brać to,co wolne żeby nie została alternatywa spania w samochodzie,po drugie jak człowiek jest zmęczony po podróży to po co jeszcze tracić czas na szukanie wolnej kwatery.Moim zdaniem lepiej jest zarezerwować wcześniej-chyba,że do końca nie jesteś pewien,czy i kiedy będziesz mógł jechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku letnich wakacji nigdy nie zajęło mi szukanie tego czego szukam nie więcej jak 45min. Z tym że tę cześć Europy znam. Alpy to dla mnie zupełnie coś nowego nigdy tam nie byłem, nie mam pojęcia czy wjeżdżając do jakiejś miejscowości zasypią mnie tabliczki typu (APARTAMENT ZIMER ITD ) Mówimy o miesiącu marcu lub ewentualnie samej końcówce lutego. Z doświadczenia wiem że taka polityka daje trochę grosza w kieszeni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwacja na ostatnią chwilę ma sens tylko na początku grudnia i od końca marca. Dzięki temu masz możliwość podjęcia decyzji uwzględniając aktualne warunki, a i o wolne miejsca noclegowe nie trudno. Chociaż jeśli szukasz kwater o niższym standardzie i cenie to wariant na pewno droższy niż wcześniejsza rezerwacja. W pozostałych okresach tak jak pisze Jurek zdecydowanie nie warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez lubię jeździć w ciemno, ale to jak jadę na wakacje, wtedy chcę zobaczyć na "żywo" kwaterkę, odległość do morza, itp. itd. jadąc na narty nie widzę sensu wyjazdu w ciemno, nawet jak nie dysponujesz dzisiaj informacją kiedy pojedziesz, to krótko przed wyjazdem wyślesz kilka mejli i spokojnie coś znajdziesz (poza oczywiście świętami, feriami itp) a jeżeli juz faktycznie chcesz jechać w ciemno, to po co Ci te adresy i linki, o które prosisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tej, że Alpy to dla mnie temat zielony, pisząc o linkach miałem na myśli jakieś konkretne miejsca - miejscowości. Bo szczerze mówiąc nawet nie wiem który z krajów wybrać. Ok w takim razie skupię się, nad przeglądaniem czegoś jak przyjdzie na to pora. To może podpowiecie mi jaki Kraj, jaki rejon, jaki kurort zacząć namierzać? Dodam że będę jechał z Anglii. Wypadało by szperać w Francji czy Włoszech. Ok dziękuję za odzew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga - nie jestem pewnien czy dobrze rozumiesz alpejskie "poza sezonem". Cały luty i początek marca to praktycznie wszędzie "sezon wysoki", a wbrew pozorom styczeń zalicza się zazwyczaj do "niskiego" (inaczej niż w Polsce). Zatem końcówka lutego to prawdopodobnie ceny jedne z najwyższych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga - nie jestem pewnien czy dobrze rozumiesz alpejskie "poza sezonem". Cały luty i początek marca to praktycznie wszędzie "sezon wysoki", a wbrew pozorom styczeń zalicza się zazwyczaj do "niskiego" (inaczej niż w Polsce). Zatem końcówka lutego to prawdopodobnie ceny jedne z najwyższych.

O i o takie informację też chodzi bardzo cenne to co napisałeś, tego nie wiedziałem dziękuję bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze,kiedy sa ferie w Polsce i wtedy mozesz zaplanowac wyjazd.

Termin ferii zimowych 2012 16 stycznia - 29 stycznia 2012 r.dolnośląskie 16 stycznia - 29 stycznia 2012 r.mazowieckie 16 stycznia - 29 stycznia 2012 r.opolskie 16 stycznia - 29 stycznia 2012 r.zachodniopomorskie 23 stycznia - 5 lutego 2012 r.podlaskie 23 stycznia - 5 lutego 2012 r.warmińsko-mazurskie 30 stycznia - 12 lutego 2012 r.lubelskie 30 stycznia - 12 lutego 2012 r.łódzkie 30 stycznia - 12 lutego 2012 r.podkarpackie 30 stycznia - 12 lutego 2012 r.pomorskie 30 stycznia - 12 lutego 2012 r.śląskie 13 lutego - 26 lutego 2012 r.kujawsko-pomorskie 13 lutego - 26 lutego 2012 r.lubuskie 13 lutego - 26 lutego 2012 r.małopolskie 13 lutego - 26 lutego 2012 r.świętokrzyskie 13 lutego - 26 lutego 2012 r.wielkopolskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...