Jump to content

malin_f1

Members
 • Posts

  119
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by malin_f1

 1. Do 31 marca 2021 roku nowe rozporządzenie w sprawie wjazdu przewiduje obowiązkową 10-dniową kwarantannę dla podróżnych z Niemiec i wielu innych krajów oraz obowiązkową rejestrację wjazdową dla wszystkich podróżnych. Wszyscy podróżni muszą zarejestrować się elektronicznie przed wjazdem do Austrii i wydrukować potwierdzenie odbioru przy wjeździe lub przedstawić je na urządzeniu mobilnym. Przeprowadzane są systematyczne lub wyrywkowe kontrole graniczne. Należy spodziewać się opóźnień na granicy przy wjeździe do Austrii. Austriackie Federalne Ministerstwo Spraw Socjalnych, Zdrowia, Opieki i Ochrony Konsumentów podaje listę krajów, które są wyłączone z zakresu rozporządzenia oraz inne informacje. Granicę z Czechami i Słowacją można przekraczać tylko na niektórych przejściach granicznych.
 2. No to w Austrii juz do końca marca nie pojeździmy :/ sezon można uznać za zakończony
 3. Witam Austria zamknięta do końca lutego może ktoś ma info jak to wygląda teraz ? Szusować można, dla gości lokalnych i jednodniowych zielone światło. Podobno teraz trzeba się rejestrować przy wjeździe ktoś wie jak to wygląda ? Przy założeniu że uda tam się dojechać bez problemów coś grozi przy kontroli na stoku czy drodze ? Nocleg to nie problem mam znajomego i bez problemu będę miał kwaterę ale co dalej... co w wypadku kontroli ? 3 dni temu rozmawiałem z kobietą która wracała z francji do Polski i zero kontroli na granicach normalnie przejeżdżała...
 4. 3min można postać ale nie dłużej... chyba w ski circus będą mniejsze ? 
 5. Planuję 4 dni i zastanawiam się nad Zell am see kaprun + lodowiec  czy  Ski circus ? Wyjazd w połowie lutego zależy mi żeby nie było kolejek do wyciągów itp. Z opinii widzę że zdecydowanie bardziej polecacie cyrk.
 6. Mam pytanie czy mieszkając w Leogang jak zapnę narty na dole będę mógł swobodnie poruszać się po całym rejonie Saal-Hinter-Leog bez odpinania nart ?? Tzn bez jakiś skibusów itp.
 7. Ja dziś byłem w Białce i powiem że mile się zaskoczyłem śnieg szybki od 9 do 11 przez dwie godzinki solidnie pojeździłem na każdej trasie 4-5 razy od 11 było już gorzej więcej ludzi , pozsuwany śnieg, wychodzące przetarcia, ale od 9 było super pomimo sypiącego śniegu.  Jestem mile zaskoczony warunkami jakie zastałem. temp 0, +0,5 w nocy będzie mróz zaczną sypać, co dzień będzie lepiej.  
 8. Dziękuję za informacje na początek sam spróbuję... chcę tylko podstaw nauczyć, zachowania na stoku, pługu, hamowania i skręcania. na naukę z instruktorem i tak się zdecyduję bo nie chcę żeby córka kaleczyła narciarstwo jak tata  
 9. Tan rejon narciarski jest epiczny każdy znajdzie coś dla siebie. Tam jest po prostu malinowo Byłem widziałem jeździłem. Dla mnie bomba !
 10. Ja tam kiedyś tydzień byłem i czarna jakoś nie dała mi po nogach  no chyba że mówimy o orczykach i wdrapywaniu się na sam szczyt lodowca  wg mnie ośrodek na góra 3 dni jazdy w Temu Ponte i Tonale każdy znajdzie coś dla siebie, niezaprzeczalny atut to jak się trafi kiepska pogoda np. mgła to wtedy można zjechać do Temu czy Ponte i jeździć bez mgły czy odwrotnie. Bardzo miło wspominam ten wyjazd wg mnie warto tam się wybrać ale koniecznie jeden dzień Madonna / Marilleva i jeden Pejo.
 11. Nigdy do mnie żaden mail nie przyszedł, pomimo tego że jest ok i wszystko mam włączone. Z tego co pamiętam z rozmów na różnych wyjazdach nie tylko ja mam ten problem.
 12. Czy będzie wreszcie powiadomienie na maila jak się otrzyma PW ??
 13. Nie znacie się Rambo wyraźnie pisze "Można bez stresu zjechać na krawędziach do samego dołu nie martwiąc się o uszkodzenie nart. Nie ma kamieni, jednynie trochę bryłek ziemi, lodu itp." Może już zaorali tak jak radziłem
 14. Słupy z krzesłami z tego ośrodka powinni oddać na złom (przy okazji też tą wiatę CPN z centrum) a całą resztę zaorać. To jest dramat a nie ośrodek narciarski. Jak ktoś lubi jeździć po trawie, błocie i kamieniach w środku zimy to POLECAM
 15. Jaworzyna jest ok tylko tak prawdę powiedziawszy do jazdy są tam 3 trasy każda po ok 1000m obie czerwone przy krzesłach i czarna. Jak dla mnie zjazd w Wierchomli jest ciekawszy chociaż znacznie mniej wymagający.
 16. Czy ktoś może polecić jakiegoś instruktora z polski ew będącego w Solden od 17 marca? Chętnie bym się trochę podszkolił i nie koniecznie za 40 euro za godzinę gdzie szukać takich namiarów ?
 17. No to ładnie podsypało. Dziś jak widać pełna lampa. Dużo tras ruszyło ?
 18. ładnie od jutra ma być lampa zawsze to przyjemniej jak dookoła biało ciekawe ile tras uda im się uruchomić.
 19. Jadąc przez Szwajcarię popatrzyłem że winiety są tylko roczne??? koszt ok 150zł , a potem dalej we Francji na bramkach ile trzeba wydać ? Są po drodze jakieś płatne tunele etc? Faktycznie mapy z długościami tras to chyba nie ma... sporo już szukałem. Co do samej drogi ze stolicy to od strykowa jest A2... jazda gierkówą przez południe polski to hardcore.
 20. pogoda wychodzi na prostą w piątek +5 na południu i deszcz wg TVN ciekawe jak będzie w samych górach
 21. a ja właśnie zrezygnowałem ze względu na warunki czekam do 10 stycznia wtedy ruskich już nie będzie a ferie dopiero za tydzień się zaczynją może dosypie WRESZCIE bo prognozy narazie dla południa wogóle się nie sprawdzają ile razy już obfite opady śniegu prognozowane były w górach? a co jest? mróz - odwilż - mróz i lodowisko można powiedzieć że polska obrodziła w lodowce
 22. ktoś wie jak jest w małym cichym ? Lód czy w idzie pojeździć ??
 23. czy w terminie 3-4 stycznia 2010 da się tam pojeździć czy będą kolejki? jak to wygląda bo piszą że do 10 stycznia słowacja ma ferie... Jadąc tam z Zakopanego potrzebne jakieś winiety ??
 24. po kamerkach na podtatrzu nawet płatek nie spadł :mad: w krynicy i dwóch dolinach doś przypruszyło ale delikatnie
 25. Był ktoś teraz w czasie świąt? jakie warunki ?
×
×
 • Create New...