Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tu wracam nieświadomy ze szkoły, a tu dla północy i mojego miasta już wcale odwilży nie prognozują, lub taka minimalną. Jest coraz lepiej! No byłoby bosko! =D Btw. Teraz leży nie mam pojęcia ile cm, ale jak na moje warunki to bardzo dużo. Pada cały czas od wczoraj, jest mróz i po prostu wspaniała zima, a mieszkam w GDYNI : D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest zupełnie inaczej... Na ulicach śnieg, na chodnikach śnieg, że nie da się odróżnić gdzie jest co, samochody jeżdżą po 20kmh a Tico ma przyśpieszenie do 100 w 3 sec po śniegu :D Prognozy coraz lepsze, możliwe, że nawet nie odczujemy tej odwilży ;p +1 nie rozmrozi tego śniegu mocno. O wielkości pokrywy ciężko mi powiedzieć, gdyż były zamiecie i są przepiękne zaspy sięgające po kolana a nawet po pas. Ale średnio myśle, że z 15 - 17cm jest ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN nadal prognozuje ocieplenie do + 5 C na południu ale w całym kraju powyżej zera oraz opady deszczu. Cieszy mnie w tym jedno zapowiadali na dziś opady śniegu oraz pełne zachmurzenie dla Warszawy a co mieliśmy praktycznie do godziny 11.30 słoneczko natomiast później jego przebłyski a śniegu to praktycznie nie było bo te kilka momentów kiedy prószyło to przecież nie to co zapowiadali. Mam tylko nadzieję że się mylą tak jak z prognozą na dziś i oczywiście temperatura też była poniżej -12 c w nocy u mnie było -16 C. Zobaczymy co pokaż w niedzielę na 16 dniowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie -13 i sypie już ponad 48 godzin :) Co do tej 'odwilży' to zobaczycie że za kilka dni po niej śladu nie będzie. Wczoraj miało być +7 potem +4 dziś rano +2 a teraz +1. A nawet jeśli bedzie te +1 to się ze śniegiem nic poważnego nie stanie :)... mimo to marzy mi się wigilia i mrozik tak z -10 stopni... to co teraz się dzieje.. zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem wcześniej pojutrze tj. niedziela zobaczymy jak zaprognozuje TVP-1 ok godziny 20:05. Ma być ocieplenie ale jeszcze do końca nie wiemy jak mocne a tym bardziej co po tym ociepleniu będzie. W Krośnie tym czasem aktualnie -11,1st.C chyba jutro nie będzie -20st.C Oststania szansa będzie z niedzieli na poniedziałek. Jednak porgnoza na meteo.group nie jest dobra, 23/24/25 po +6stopni C. To dla Rzeszowa i opady deszczu przy tym, jakby tego było mało ównież ma padać w dniach 26/27/28 grudnia tylko że przy -3st.C to chyba będzie lód padał a nie deszcz jak zapowiada ten portal. Ale poczekajmy, warto dodać że moja zaufana porgnoza meteo.group na loklanej zapowidała mróz do -9st.C w Krośnei a już było -15st.C, nie potrafili przewidzieć temperatury na 2 dni do przodu. W poniedziałek jednak ma być najzimniej, więc poczekajmy, ile to będzie tych stopni na minusie, bo -20st.C gdzieś w Polsce chyba było już ? A jeśli nie to może jeszcze będzie.

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 18 grudzień 2009 - 21:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogodynka tez juz nie pokazuje wysokich temperatur, wręcz przeciwnie ;D http://pogodynka.pl/...

Wynika to z prostego faktu, że na pogodynce prognoza GFS jest aktualizowana wtedy, kiedy aktualizowane jest COSMO, czyli co 12h. Co do MyForecast, to zapewne też GFS, tyle, że także nie aktualizowany. Prognoza z MyForecast jest niemal identyczna jak stara prognoza GFS z 00UTC. Nie bądźcie naiwni, jak myślicie, czy na tych obcojęzycznych portalach siedzi sztab ludzi piszących prognozy dla miliona miast na świecie, dla każdej pipidówki na zadupiu, czy raczej jest tam gotowy skrypt, generujący automatem raz na dobę prognozy z ogólnie dostępnego, darmowego modelu numerycznego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle :) Dla mojego regionu zapowiadają tylko jeden dzień odwilży, powyżej zera ma być tylko w I dzień świąt. Póżniej spadek temperatury i tak co najmniej ma być do Nowego Roku :) U mnie słabo prószy, ale i tak jest sporo śniegu. :D A najlepsze jest temperatura... Teraz -16 stopni, a o 23:00 wczoraj wieczorem było -21 :) :eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przeczytajcie artykuł na TP " Niebezpieczna pogoda w Święta" i co wy na to wszystko. Tak naprawdę prognozy zmieniają się z godziny na godzinę, na koniec pytanie gdzie te 15 cm śniegu które miało spaść w nocy na południu, mówiły o nich prawie wszystkie źródła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krosno zasypane. Coś nie prawdopodobnego ! Jeszcze w nocy o 0:00 nie było opadów, a teraz - pokrywa śnieżna: Wynosi: 15-35 CM :D:D Miejscami warstwa śniegu przekracza 40CM ;) Teraz nie może być odwilży, nie może... Brawo TVP-1. AKtualnie temperatura w Krośnie wynosi: -13st.C, nie wiem ile było rano bo spałem :P Tyle śniegu potrafiło spaść przy temp. -15st.C a ktoś tu chyba mówił że śnieg w Polsce nie może sypać przy tak niskich temperaturach. Ale twoja.pogoda ma nie dobrą porgnozę niestety, na południu ulewy w pierwszy dzień świąt i kataklim. No faktycznie mają rację jak będzie deszcz to będzie dopiero KATAKLIM z tym sie zgadzam :eek: Kurcze, mogą decydować niuanse o tym co spadnie z nieba. Ze stoków narciarskich zrobią się lodowiska, nie może spaść deszcz a tym bardziej ulewy nie może być. Pozostaje mieć nadzieję..., choć +6st.C jest coraz bardziej realne i to niestety na południu akurat. :(:(

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 20 grudzień 2009 - 10:05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wigilia kto wie, ale aż boję się oglądać dzisiejszą prognozę. Jakby nie było odwilż zapowiadają już TP, Meteo.group, GFS, Polsat, TVN. Na dni: 23 24 25 26 grudnia 2009 tj. 4 dni odwilży. A najgorsze w tym wszystkim te ulewy na południu. Jest jakiś cień szansy jeszcze, że zmieni się to wszystko w ostatniej chwili ?? Przy ostrych zmianach pogody, chyba wszystko jest jeszcze możliwe ?? Gdyby nie spadł deszcz na nizinach może mieć 70CM śniegu. Odwilży ma nie być na północy, południowy -wschód najgożej. Wiatr z południa więc przez to pewnie na Podkarpaciu najmocniejsza odwilż. Ale co sie stanie, jak przez 4 dni będzie padał deszcz, stopnieje śnieg. Ale szkoda aby popłynęło 40CM śniegu które dzisiaj tak pięknie nasypało. Gdyby było 5CM to mniejsza starta, było mało stopniało może nasypie więcej, ale 40CM to już jest pięknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...