Skocz do zawartości

Trickboard - ćwiczenie równowagi


gordasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , spotkałem się ostatnio z Trickboard , z tego co piszą jest to fajna sprawa do rozwijania zmysłu równowagi i przy okazji do zabawy . Czy jest to dedykowane dla wszystkich czy bardziej dla snowboardzistów , ludzi jeżdzących na deskorolkach ? Czy przyniesie to także efekt na 2 deskach ? ( nartach) Miał ktoś z tym do czynienia? Co o tym sądzicie? Jak z ceną opłaca się ? przykładowy link : http://www.twotip.co...wer-p-8938.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle tylko, czy masz problemy z równowagą ???

Prawie każdy ma. Po próbuj robić ćwiczenia na piłkach, przejść się po linie(taśmie) a się przekonasz jak słabą mamy równowagę. Nie wiem w jakim stopniu przekłada się to na narciarstwo ale skoro zawodnicy PŚ dość intensywnie trenują równowagę to chyba ma to sens.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest elementem całości, również równowaga. Zawodnicy PS potrafią z siadu prostego przejść do stania i z powrotem do siadu prostego robiąc to na piłce. Dla poprawy ich równowagi wymyślono w Norwegii coś takiego jak SET teraz używanego również w terapii. Jak ktoś jednak zdecydował by się trenować równowagę to należało by to połączyć z elementami techniki narciarskiej, gdyż w przeciwnym wypadku można nie uzyskać pożądanych efektów. Bo np. osoba chodząca po linie w cyrku nie spadnie z niej, ale jak założymy jej narty to raczej nie będzie od razu na nich lepiej jeździć niż inny początkujący. Tak żeby potrenować równowagę, a zarazem mieć przyjemność z uprawiania sportu proponował bym jazdę na rolkach, ale nie po prostej drodze tylko w skate parku, na różnych podjazdach, zjazdach, wykonując skoki i inne ewolucje. Wtedy oprócz niewątpliwie równowagi polepszeniu ulegnie nasza siła i wytrzymałość mięśni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo np. osoba chodząca po linie w cyrku nie spadnie z niej, ale jak założymy jej narty to raczej nie będzie od razu na nich lepiej jeździć niż inny początkujący.

Będzie! Wiadomo że nie od razu jak Bode ale ktoś mający doskonałą równowagę nauczy się znacznie szybciej niż osoba mająca z tym problemy. Co do rolek to oczywiście doskonały pomysł. I jeszcze jedna ciekawostka: Ktoś mi kiedyś opowiadał że miał nauczyć jeździć na snowboardzie gościa który grał w pantomimie. Podobno pierwsza lekcja przebiegała następująco: instruktor: - coś tam tłumaczy mim: - stary, pokaż mi po prostu jak się jedzie instruktor przejechał kilka skrętów mim powtórzył mniej więcej to samo bez gleby! Może historyjka jest naciągana, nie wiem ale dobrze pokazuje że wcześniejsze umiejętności (w tym przypadku naśladowanie ruchu) procentują nawet w nieznanych nam dziedzinach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...