Jump to content

Którędy ze Śląska do Wiednia?


Skyflyer
 Share

Recommended Posts

Właściwie to chyba odwieczny dylemat dla jadących w Alpy - czy jechać przez Czechy (Ostrava - Olomouc - Brno) i to też z kilkoma wariantami, czy może przez Słowację (Cieszyn, Żylina, Bratysława)? Pytam dlatego, że strona maps.google.pl nie uwzględnia nowych odcinków autostrad, np. z Gliwic do Żor, a szczególnie gotowej już podobno całej autostrady od samej Żyliny (rok temu traciło się pół godziny na miejscowość Povazska Bystrica). Za Czechami przemawia tańsza winieta za autostrady (można kupić 10-dniową, na Słowacji trzeba miesięczną, bo jest tylko 7-dniowa), ale za to kilkadziesiąt km jedzie się po tzw. "trzęsawisku" czyli betonowych płytach (nazywanych o dziwo autostradą).
Link to comment
Share on other sites

Powyższy link radzi drogę Gliwice-Katowice-Bielsko-Cieszyn itd. czyli ok. 90 km dłuższą niż przez Chałupki. Jak powiększysz mocno w/w mapę to zobaczysz przebieg nowej D1 (w podstawowym powiększeniu jeszcze jej nie ma). PS winietkę CZ można kupić na Shellu zaraz za wjazdem na autostradę D1 w Bohuminie/Chałupkach płacąc kartą tak, że nie trzeba wymieniać koron.
Link to comment
Share on other sites

Natomiast do Wiednia chyba nie ma juz dylematu odkad gotowa jest czeska autostrada z Bohumina do Olomouca i austriacka A5 za Mikulovem do samego Wiednia.

A czy ta autostrada z Bohumina do Olomouca nie ma przypadkiem tylko po jednym pasie na odcinku około 30 km i ograniczenia do 80 km/h? Tak jest (było?) przez kilka lat - jeszcze we wrześniu nią jechałem i tak było. Kolejne 30 km to jazda po trzęsących płytach, ale to już da się przeboleć.
Link to comment
Share on other sites

Otwarte wszystkie pasy (miejscami trzy), prawdziwa autostrada nie jakaś tam ekspresówka - ładnie się Czesi uwinęli... I do tego pusto, "nasi" z głębi kraju "cisną" raczej przez Cieszyn albo przez Niemcy. Trzęsawka w okolicach Wyszkowa niestety dalej występuje (mogliby zmienić te płyty) ale można jechać śmiało bez obawy że urwie koło w dziurze.
Link to comment
Share on other sites

Jeźdzę często do Włoch ale jest to samo. Polecam CIESZYN-OLOMOUC kierunek BRATYSŁAWA i w miejscwości BRECLAW(CZ) skręt na Reital (A) - WILFERSDORF (początek nowej autostrady), skrót 27 km między autostradami, Opłaca się zamiast dzięsiątek kilometrów zatłoczoną drogą przez Mikulov lub nadkładnia drogi przez Bratysławę z dodatkową winietą. Drogą tą mało pojazdów jeździ bo wg map i nawigacji nie ma przejazdu przez granicę przy jednostkach wojskowych A i CZ dróg 55 i 47. Ci którzy będą jeździć z nawigacją muszą wybrać granicę za punkt docelowy a po przejechaniu dopiero ustawić wideń i resztę trasy

Użytkownik Pinifarina edytował ten post 06 marzec 2011 - 21:20

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...