Skocz do zawartości

booster


mizrd

Rekomendowane odpowiedzi

abolutnie polecam sa w sumie 3 "stopnie" ktory wybierzesz zalezy do czego potrzebujesz i ile wazysz i jak jezdzisz

Potwierdzam! Fajny gadżet, ja przy wadze 63 kg używam Medium ( 2 paski ), trzeba montować z głową bo niektóre skorupy mogą sprawić kłopot. Pozbyłem się odcisków na kościach piszczelowych i nie muszę spinać mocno mankietu buta bo Booster opina porządnie sam botek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslam się czemu służy, mozna jasniej. Dziekuję.

Coś po polsku - od razu ze sklepu: http://www.top-narty...edium-4171.html http://allegro.pl/pa...1403036963.html http://www.slsport.pl/ tu w akcesoriach Ciekawe to. Ciekawe czy rzeczywiście warto wydać te 200-300 zł, czy to aż taka odmiana (?) Podzielcie się jeszcze jakimiś uwagami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką taśmę opinającą ZEWNĘTRZNY but u góry to mam. Pomaga. Ale tu jest ściskanie tylko wkładki. Aby to działało musi się mieć but, którego wkładka wystaje wystarczająco ponad plastykową cholewkę. Może kupię, bo każdy gadżet usprawniający moje buty mi pomoże. Kiedyś robiono buty o bardzo wysokiej cholewce. Zarzucono to. Niżej buster Milera. http://www.boosterst...res/inglese.pdf Nie wiem jednak, czy kupię. Włożyłem buta. Docisnąłem klamry i mój buster. (Booster to taki dopalacz, wzmacniacz. Rakiety na paliwo stałe promu kosmicznego to bustery). Reklamówka plecie o eliminacji pustej przestrzeni między językiem buta a łydką. Jeśli coś ten buster może zlikwidować, to tylko lepiej ścisnąć samą górę wkładki. A przypadkiem, czy sobie ktoś nie przypomina ściskania paskiem skórzanym samej wkładki, powyżej skorupy. Coś takiego się mi plączę po głowie. I byłby to praprzodek bustera. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linki! Z własnego doswiadczenia spotykam sie z wedrującym jezykiem w bucie narciarskim. Przesuwa sie on po piszczelu. Próbowałem go utrzymac w jednym miejscu. Pasek rzepowy nie w kazdym bucie dawał się wykorzystać. Myslę że głownie chodzi o stabilne ułożenie języka.Jutro będe na nartach , swita mi pewna mysl jak sie sprawdzi , to podzielę się nią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linki! Z własnego doswiadczenia spotykam sie z wedrującym jezykiem w bucie narciarskim. Przesuwa sie on po piszczelu. Próbowałem go utrzymac w jednym miejscu. Pasek rzepowy nie w kazdym bucie dawał się wykorzystać. Myslę że głownie chodzi o stabilne ułożenie języka.Jutro będe na nartach , swita mi pewna mysl jak sie sprawdzi , to podzielę się nią.

Niektóre buty (np. moje) mają takie wycięcia w skorupie, które pozwalają na opięcie paskiem właśnie botka - nie skorupy. Cały proces zakładania jest właściwie taki sam, tylko zaczynasz od paska, przed klamrami - idzie on pod skorupę, dociska język i całego botka do nogi, potem dopinasz klamry i skorupę jakby na zewnątrz. Raz czy dwa spróbowałem i daje to niezły efekt ...ale jest męczące i upierdliwe :) Samo zakładanie butów gdzieś na parkingu itp. bywa czynnością dość męczącą - i dodatkowe komplikacje zniechęciły mnie póki co - ale spróbować warto :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]17565[/ATTACH] Boostera należy zapinać w ten sposób, pod mankietem, dzięki temu spoiler mankietu jest spięty, poprzez paski elastomerowe, bezpośrednio z botkiem.

Witam! Mam buty garmonta 130 i rzep układa się dokładnie jak w twoim linku. Aby zamontować booster musiałbym wymontować rzepa lub opasać botka na rzepie. Booster ma opasać z przodu botek z tyłu skorupa? Elastyczność boostera coś daje? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lepsze trzymanie zapięcia w porównaniu do rzepa.

W wyniku czego jest to lepsze trzymanie? Nie widzę dokładnie na zdjęciach- jest tam jakiś patent który pozwala na powtarzalność zapięcia (czyli jakaś klamra, regulacje itd)? Pozdr Marcin PS: Z tego co widzę jest tam sprzączka z blokadą. Czy rzep faktycznie słabiej trzyma?

Użytkownik bocian74 edytował ten post 20 styczeń 2011 - 12:34 dodano PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglądało to jak klamra Z tego co mówł sprzedawca to rzep może popuśić a ta klamra nie. Miałem kiedyś X wave salomona to napewno rzep w nich nie trzymał tak jak powinien, natomiast teraz w garmontach jest szeroki rzep i raczej nie puści dlatego pytam o inne własności booster i korzyści z posiadania go. Pozdr Darek

Użytkownik mizrd edytował ten post 20 styczeń 2011 - 12:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglądało to jak klamra

Teraz doczytałem że jest to klamra. Ale czy jest to taka klamra, która ma zapewnić powtarzalność zapięcia czy tez po prostu ułatwia dociągnięcie taśmy? W drugim wypadku pewnie by się to przydało jeżdzącym na tyczkach. Może to działa, ale zawsze podchodzę krytycznie do gadżetów. Szczególnie takich, których wykonanie kosztuje grosze a kosztują prawie 200 PLN :) Pozdr Marcin

Z tego co mówł sprzedawca to rzep może popuśić a ta klamra nie.

Klamra też może popuścić, w tych samych okolicznościach co rzep- jak się wyrobi. Z tego co widze nie jest to taka klamra, jak w bucie (czyli z dźwignią) tylko ordynarna klamra zaciskowa. Producenci uprzęży do wspinaczki jakoś nie mają oporów przed stosowanie rzepa :) Podsumowując- taśma w moich butach jest montowana identycznie (czyli do tylnej części skorupy, oplatając ją od tyłu), mogę ją zapiąć identycznie (czyli tak aby oplatała botek z przodu, nie skorupę), czyli jedyna wizualna różnica to zapięcie. Kwestia czy trzeba się przejmować tym że rzep może popuścić jest dyskusyjna, moim zdaniem. A to że booster jest elastyczny? Odpowiem pytaniem- czy ktoś sprawdzał i porównał z oryginalnymi taśmami czy jest między nimi jakaś różnica? Pozdr Marcin

Użytkownik qaz edytował ten post 22 styczeń 2011 - 16:27 edytuj posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przepłacać, można kupić przez internet ( UK lub USA ) za 25/35$.

No to już sensowniejsza cena, tylko pozostaje pytanie po co płacić 35/35$ plus koszty przesyłki za coś co prawdopodobnie funkcjonuje tak samo jak oryginalny element naszych butów? Chociaż z drugiej strony lans nie ma ceny :) Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...