Skocz do zawartości

Początkujący lubie slalom nie za szybka jazda jakie narty?


grejan

Rekomendowane odpowiedzi

mam 185cm, 72kg (30lat). Szukam dla siebie odpowiednie narty lubie jazdę czasem szybką, ale narazie się ucze techniki, lubie również jazdę na krawędziach ( hamowanie, zakręty) zakupiłem sobie narty dla początkującego narciarza Blizzard TG3 (170cm) ale nie jestem zadowolony wydaje mi się że są dla mnie za długie itp. Wcześniej jeździłem na Volkach 160cm i wydawało mi się że było lepiej. Teraz zastanawiam sięczy nie kupić Atomici SL9 proszę o poradę. 1. M 2. Wiek 30 3. Waga 72 4. Wzrost 185 5. Jak długo jeździsz na nartach ? 1 sezon 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? ( 4) 7. Jakie masz buty ? ( nie firmowe ) 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( Blizzard TG3 170cm ale lepiej mi się jeździło na pożyczonych Volkach 160cm) 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? lubie skręcać szybko i gwałtownie, szbyko od czasu do czasu też lubie 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie ) 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( sportowo ) 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? ok 15 dni 13. Możliwości finansowe narazie nie zaduzo chce wydawac ale moglbym sie na cos ciekawego pokusić Czy Atomic SL9 były by odpowiednie dla mnei 160cm za ok (500zł mam okazjękupić tylko nie wiem czy to jest okazja z 2002/2003r?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że na Atomicach SL10 jezdzilo mi sie super mialem je pozyczone od brata, ale chcialbym jeszcze przetestowac i wypozyczyc jakies inne narty. Prosze o jakies konkretne modele ktore powinienem przetestowac zanim kupie nowe. M 30lat 72kg 185cm Buty nowe flex 70 Preferuje szybki skret i jazde czasem szybko trasy: czerwone, czarne (niebieskie z zona)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że na Atomicach SL10 jezdzilo mi sie super Preferuje szybki skret i jazde czasem szybko trasy: czerwone, czarne (niebieskie z zona)

"szybki skręt " może być zarówno krótki jak i długi, ale skoro odpowiadała Ci Sl10, to szukaj tzw. drugiej slalomki, czyli nart o promieniu skrętu ok 10-13m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam Voelkl Racetiger SC. Juz po pierwszym nartowaniu jestem z nich mega zadowolony. Łatwośc inicjowania skrętów, świetne trzymanie krawędzi, szybkie wchodzenie na krawędz, stabilność podczas szybkiej jazdy, pewne trzymanie w długim skręcie, zwinne podczas pokonywania muld, nie uciekają spod tyłka na oblodzonym stoku oraz super szybkie to zalety jakie zauważyłem po 4 dniach jazdy.....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
1. M 2. 30 3. 72kg 4. 185cm 5. Jak długo jeździsz na nartach ? 2lata 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? ( 5/6 ) 7. Jakie masz buty ? ( 70 FLEX ) 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( jeździłem na SL9, SL10, SL11) 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? nie za szybko ale lubie jeździć szybkie skręty chyba slalom 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Polska niebieskie, czerwone 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( sportowo ) 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? ok 10dni 13. 1000zł Myślałem że dobrze bedzie mi sie jezdzic na nartach SL9 SL10 ale okazało się ze jest inaczej wrecz bardzo zle. Szybko sie rozpedzalem ale nie umialem hamowac skrecac. Przesiadlem sie na Atomici SX 9 i juz bylo o wiele lepiej przestalem sie bac szybkosci itp ale jeszcze cos troche nie umialem utrzymac nart i dlatego pytam. Lubie szybkie skrety nie lubie gigantuze jedzie sie szerokimi lukami. Jakie narty powienienem wypróbowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam atomic sl9-10 są to narty z grupy race jeśli masz umiejętności 5-6 to możesz sobie te narty odpościć ztwojego opisu wynika że twoje umiejętności to raczej 5 natomiast atomic sx9 to narta z grupy all rounder polecam ci fischer rx6 fire lub rx8 fire pojeżdzisz krutkim jak i średnim skrętem mam te deski i swoje umiejętności oceniam na 6 narty są świetne nie męczą i co najważniejsze dadzom ci szpica do przodu pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jeżeli jeździsz przeważnie na niebieskich trasach to nie poleciłbym Ci atomica sl. Żeby mieć przyjemność z jazdy na tych nartach trzeba mieć trochę prędkości a o tą na niebieskich trasach raczej trudno. Będziesz się na nich męczył. ale decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cześć

Ja jednak polecałbym starsze SL 9, ponieważ są to narty dosyc miękkie, czyli akurat na kogoś kto jeździł dopiero 1 rok.SL 10 albo 11 mogą okazac się zbyt trudne i zniechęcą do narciarstwa. Pozdrawiam

Co wy piszecie koledzy??? Tylko Kazekzg zachował jakiś umiar. Człowiek sie uczy a tu porady z beczki. Narty dla Ciebie to średnio twardy allround w długości minimum 175 cm. Slalomki włóż między bajki dla dzieci. Daj parę przykładów narty proponowanego typu to cos dobierzemy. POzdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "buty niefirmowe"? Każdy but musiał zostać wyprodukowany przez jakąś firmę, ja się jeszcze z no name'm nie spotkałem. Po jednym sezonie jazdy dałbym jeszcze spokój nartom i skupił się na butach. Dopiero po określeniu jakie buty masz aktualnie i czy nie trzeba przypadkiem ich zmienić, można by rozważać kupno nart. No ale jeśli byś się upierał to szukaj narty z kategorii allround, w długości około 175, nie musi być najwyższy model. Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
1. M 2. Wiek 31 3. Waga 75 4. Wzrost 185 5. Jak długo jeździsz na nartach ? 2 sezon 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 5 może 6 7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) 70 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? nie mam, jeździłem na Atomicach 10 wrr i jakiś blizzardach nie pamiętam dokładnie jakich. 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Lubie szybkie skręty pługiem i nie za szybka jazde. 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? niebieskie, czerwone 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? sportowo 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? 20 dni 13. Możliwości finansowe 800zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...