Skocz do zawartości

Kurtka -bardzo dobra


rumacz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Planuję kupić kurtkę. Szukam czegoś z najwyższej półki. Proszę o radę czego szukać. Czy jest coś po za spyderem?

Poza spyderem? kolega wyżej ładnie wypisał co i jak, w pełni popieram. Natomiast co do spydera, uważam, że w Polsce ma tak zepsutą renomę poprzez zalew rynku podróbami ( i niewiedzieć czemu dużą ich popularność:/), że spyder to ostatnia firma jaką bym brał pod uwagę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza... Kolega wymienił czołówkę. Dodałbym jeszcze 3: KJUS, WEST SCOUT i ORAGE (trudno dostać w Polsce a jak już jest to w chorych pieniądzach. Lepiej zamówić online z USA). Ostatnio pojawiła się jeszcze ciekawa firma DKB, ale również nie widziałem jej u nas ;/ Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mnie to zadziwiało jaki sens ma pakowanie 2,5 - 4 tysięcy "peelenów" za kurteczkę. Dla mnie "punktem odcięcia" przy zakupie była kwota 1.000PLN za kurtkę i pamietam, że też sie zastanawiałem co w sobie mają te 3-4 razy droższe. Może mnie oświecicie? Bo poza tym, że faktycznie czasami na "macanie" materiał mają o "pułkę" lepszy, ale czy to aż tak determinuje cenę? Czym sie różnią w użytkowaniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza... Kolega wymienił czołówkę. Dodałbym jeszcze 3: KJUS, WEST SCOUT i ORAGE (trudno dostać w Polsce a jak już jest to w chorych pieniądzach. Lepiej zamówić online z USA).

Mam prośbę, podaj kilka linków do sklepów online w USA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś może sobie pozwolić, to czemu nie? Natomiast żyłowanie się na taką kurtkę faktycznie nie ma sensu :) Pozdr Marcin

Może też dlatego tak podchodzę do temata, bo narty traktuje mimo wszystko dosć amatorsko:) Jako formę bardzo przyjemnie spędzonego czasu, nie zastanawiając się przy każdym zakręcie czy abym dobrze krawędzie prowadzę i czy pozycja nie odstaje za bardzo od luzu Body Millera:) Moze gdybym mieszkal blizej gór, był tam co weekend zimą wszystko nabrałoby dla mnie innego znaczenia, w tym i odzienie:) a tak - dwa, trzy wypady w roku, dobrze jak troszke ponad 10 dni na nartach - to i podchodzę inaczej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odpowiem w jednym wątku na 2 posty skoro już o Turbodynomenie mowa :) Jesli chodzi o sklep z dobrymi cenami, to warto zagladnac np tutaj: http://www.backcountryoutlet.com/ jest sporo promocji zwlaszcza po sezonie... Ten znam bo zamawialem i wszystko cacy, reszty nie podejmuje sie polecac. Odnosnie kurtek... Sprawa jest prosta, jesli to jest czyjes narzedzie pracy i przebywa w takiej kurtce po 10h dziennie przez 100 dni w roku to ma to wielkie znaczenie czy masz kurtke z takiej czy innej polki... Tak samo jak np roznica miedzy autami seryjnymi a autami wyscigowymi czy nozyczkami do ciecia papieru kolorowego na zajeciach plastyki a profesjonalnymi nozyczkami fryzjerskimi za kilkaset euro :) Nie jestem fanem wydawania kasy na super nowosci i w najnowszych mozliwych kolorach, super trendy itd. Ja to nazywam "syndromem Krupówek" :) Ta sama kurtke mozna kupic po sezonie lub za granicą nie za 3k a za 1,5k pln i bedzie miala dokladnie ta sama membrane i te same wlasciwosci... Poza tym badzmy powazni - kurtka nie jeździ :) Pozdrawiam Jesli chodzi o West Scouta to najlepiej kupić go we Włoszech, ale sprawdz dokładnie materiał i membrany! Są piękne komplety, wydaje się że super zrobione a po 2 miesiącach się sypią... Zobacz tutaj jeszcze: http://www.backcount...acket-Mens.html Kupiłem taką kurtkę rok temu i powiem jedno... przerosła wszelkie moje oczekiwania po Spyderach, Phenixach i Colmarach... (mowie o stosunku cena-jakosc oczywiscie, nie umniejszam tym firmom naturalnie). Membrany 20.000 woda, 20.000 oddychalnosc, swietnie skrojona, masa kieszonek, dopieszczona w 100%... I zobacz na cene - w Stanach w srodku sezonu jest o 40% przeceniona na 270$, czyli jakies 800zł... W Polsce za tej klasy kurtkę już przecenioną musisz dać x2... Wszystko w temacie :) Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J. I zobacz na cene - w Stanach w srodku sezonu jest o 40% przeceniona na 270$, czyli jakies 800zł... W Polsce za tej klasy kurtkę już przecenioną musisz dać x2... Wszystko w temacie :) Pozdr.

Pytam O kurtki z najwyższej półki nie dlatego, że nie mam co robić z pieniędzmi ale właśnie dlatego żeby poszukać czegoś bardzo dobrego w fajnej cenie. Mam możliwość zrobienia zakupów w stanach i to nie tylko przez internet ale musze wiedzieć czego mam szukać oprócz spydera. Na nartach dopiero zaczynam jeździć. W tym roku podczas styczniowych mrozów zmarzłem. Na kurtkę mogę wydać ok 300$.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam O kurtki z najwyższej półki nie dlatego, że nie mam co robić z pieniędzmi ale właśnie dlatego żeby poszukać czegoś bardzo dobrego w fajnej cenie. Mam możliwość zrobienia zakupów w stanach i to nie tylko przez internet ale musze wiedzieć czego mam szukać oprócz spydera. Na nartach dopiero zaczynam jeździć. W tym roku podczas styczniowych mrozów zmarzłem. Na kurtkę mogę wydać ok 300$.

Jest zima, a więc: Ma i musi byc zimno! Jak za zimno - to na windsurfing gdzies w ciepłe strony! :) Pada snieg więc niech sie kierowcy nie dziwią że leży na ulicach! Asfalt sie kruszy i robią sie dziury, więc niech się drogowcy nie dziwią że maja tyle pracy (zrobili by raz, a porządnie z "niekryzysowych" materiałów nie mieliby problemu!),
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam O kurtki z najwyższej półki nie dlatego, że nie mam co robić z pieniędzmi ale właśnie dlatego żeby poszukać czegoś bardzo dobrego w fajnej cenie. Mam możliwość zrobienia zakupów w stanach i to nie tylko przez internet ale musze wiedzieć czego mam szukać oprócz spydera. Na nartach dopiero zaczynam jeździć. W tym roku podczas styczniowych mrozów zmarzłem. Na kurtkę mogę wydać ok 300$.

Jak ktoś ma skłonności do marznięcia to marznie niezależnie od tego czy zaczyna jeździć czy śmiga już 5 lat, choć dużo zależy od tego czy się zwozisz czy jedziesz, hmm, nazwijmy to "intensywnie"... Jesli chodzi o ten model powiem tak... gdybym byl na etapie zakupu kurtki i ta by wisiala w Polsce za 1,5zł to po roku jazdy mowie smialo - kupilbym ja! Cena 270-300usd za rzecz tej jakosci to jest cena wysmienita IMHO. Nie zdarzylo mi sie w niej zmarznac ani razu, a wkladam pod nia tylko bielizne termoaktywna i cienki zasuwany golfik. Jesli chodzi o firmy te super znane wymienione w powyzszych watkach, to nawet na wyprzedazach ceny zaczynaja sie od 400-450 usd... To chyba temat wyczerpany :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma skłonności do marznięcia to marznie niezależnie od tego czy zaczyna jeździć czy śmiga już 5 lat, choć dużo zależy od tego czy się zwozisz czy jedziesz, hmm, nazwijmy to "intensywnie"... Jesli chodzi o ten model powiem tak... gdybym byl na etapie zakupu kurtki i ta by wisiala w Polsce za 1,5zł to po roku jazdy mowie smialo - kupilbym ja! Cena 270-300usd za rzecz tej jakosci to jest cena wysmienita IMHO. Nie zdarzylo mi sie w niej zmarznac ani razu, a wkladam pod nia tylko bielizne termoaktywna i cienki zasuwany golfik. Pozdrawiam

Nie mam skłonności do marznięcia. Najzwyczajniej byłem źle ubrany. Jeżeli chodzi o ceny to zobaczymy. Jeżeli znajdę coś w dobrej cenie to się pochwalę. Pytasz czy się zwożę. Zaczynam jeździć, spodobało mi się. Chciałbym pojeździć intensywnie. Nie oszczędzam na instruktorach dla siebie i dzieci. Jeżeli chodzi o sprzęt to rok temu spróbowałem na sprzęcie pożyczonym. W tym roku zacząłem się wyposażać. Buty, spodnie. Jestem nauczony( na sobie to sprawdzałem :D ) żeby nie robić dziadowskich oszczędności. Stąd pytanie o najwyższą półkę, chcę się rozejrzeć za dobrą ceną. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie... Jak mawia mój prawie 80-letni dziadek - notabene też narciarz, instruktor, pasjonat, swego czasu międzynarodowy sędzia skoków narciarskich - "droga rzecz jest tania rzecz" :) Jeśli używasz takiej rzeczy okazjonalnie i pamiętasz o odpowiedniej konserwacji którą zaleza producent, kupujesz raz i zapominasz na lata... Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 100$ to kuzyn faktycznie kupi ci spydera ale rekawiczki spyder nie nie przecenia kurtek z zeszlego sezonu tak jak salomon czy TNF na 100-150$ , najtaniej widzialem przecenionego spydera za 250$ z membrana 10k/10k rumacz a za 300$ z wyzszej polki w usa to mozesz sobie kupic gogle a nie tegoroczna kurtke - doluz do tych 300 jeszcze 500 i wtedy mozesz sie smialo rozgladac za dobrym spyderem descente czy arcteryxem bo na kjusa to bedzie wciaz malo rumacz poczytaj troche postow , a bylo ich setki o ubieraniu sie pod kurtke a zobaczysz ze zeby czuc sie komfortowo na nartach nie trzeba kurtki za kilka tys zl

Użytkownik carbon edytował ten post 19 luty 2010 - 15:37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 100$ to kuzyn faktycznie kupi ci spydera ale rekawiczki spyder nie nie przecenia kurtek z zeszlego sezonu tak jak salomon czy TNF na 100-150$ , najtaniej widzialem przecenionego spydera za 250$ z membrana 10k/10k rumacz a za 300$ z wyzszej polki w usa to mozesz sobie kupic gogle a nie tegoroczna kurtke - doluz do tych 300 jeszcze 500 i wtedy mozesz sie smialo rozgladac za dobrym spyderem descente czy arcteryxem bo na kjusa to bedzie wciaz malo rumacz poczytaj troche postow , a bylo ich setki o ubieraniu sie pod kurtke a zobaczysz ze zeby czuc sie komfortowo na nartach nie trzeba kurtki za kilka tys zl

kjuss ; apso;utnie przerekamowany; doskonaly do syndromu krupowek ale nie na narty. bdb 3 layer do kupienia w zasadzie w ciemno to arc teryx cloudveil mammut patagonia (od 2 lat) karbon marmot mountain hardware (ale tylko niektore modele) TNF to juz nizsza polka ( a juz zupelnie przestrzegam przed hyvent) - nie wiem czemu takie hype w polsce sie na temat tnf rozpetalo..., chcoiaz niektore wyroby z tegorocznej kolekcji sa zupelnie przyzwoite, nie powiem. widac poprawe. ciekawe ze jakies 17 lat temu (moja pierwsza goretex wlasnie tnf), tnf byl baardzo dobry. pozniej obnizyl loty, ale ostatni rok widac ze znowu chca cos dobrego robic.... to co wymienilem, to jest najwyzsza klasa, mowie o extremalnych warunkach, a nie o wozeniu sie na trasach w zielencu. no i przyznam sie ze jestem maniakalnie wybiorczy jezei chodzi o dobor wszystkich 3 warstw.. a propos ceny; bdb kurtka (3rd layer) to od 400 do 590 $$ oczywiscie zdazaja sie okazje; moja corka wyczaila parka RBK cloudveil'a za 120$$ (oryginalnie 500$$)

Użytkownik jan koval edytował ten post 21 luty 2010 - 14:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm moze ten TNF to dopiero dociera do Polandii i ludzie sie nie poznali . Potwierdzam to co Jan ze kurtki TNF faktycznie to krepujace i drazniace nic ciekawego (przymierzalem kilka modeli i zupelnie sie chowaja do soft shella salomona ktorego kupilem za 100$- oczywiscie model zeszloroczny po przecenie ), to samo polarki(50$) wg mnie niczym sie nie roznia jakoscia od polarkow jakiejs firmy x z tj maxa za 15$ .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm moze ten TNF to dopiero dociera do Polandii i ludzie sie nie poznali . Potwierdzam to co Jan ze kurtki TNF faktycznie to krepujace i drazniace nic ciekawego (przymierzalem kilka modeli i zupelnie sie chowaja do soft shella salomona ktorego kupilem za 100$- oczywiscie model zeszloroczny po przecenie ), to samo polarki(50$) wg mnie niczym sie nie roznia jakoscia od polarkow jakiejs firmy x z tj maxa za 15$ .

Gdzie Rzym, gdzie Krym? Panowie :) Nie odchodźmy od tematu... "Kurtka - bardzo dobra"... TNF jest znany od lat, ale tak jak i 4F o ktore pytal jeden kolega to jest po prostu INNA PÓŁKA jeśli idzie o materialy i precyzje wykonania w stosunku do kurtek "BARDZO DOBRYCH" o ktorych byla mowa w poprzednich postach. Co do marek "przereklamowanych" - jasne ze troche tak. Placimy za znaczak, sponsoring, kampanie reklamowe - oczywiste. Kolega jeden pisal powyżej, ze Kjus jest przereklamowany... Moze troche i tak, ale każdy kto miał choć jednego Kjusa w życiu wie, że to jest przynajmniej taka sama półka jak o 10-20% tansza czolowka topowych marek... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...