Skocz do zawartości

Bolący bark


EFCIA

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę i niedzielę zaliczyłam pierwsze zjazdy w tym sezonie no i nadwyrężyłam sobie bark na orczyku (zawsze mam z nim problem -orczykiem nie barkiem).:( Nogi nie bolą ale bark jak diabli. Nie mogę podnosić ręki i mam kłopoty z ubieraniem. Łykam środki przeciwbólowe i smaruję się Ketopromem ale minęły trzy dni i nie ma poprawy a następne wyjazdy na narty przede mną.Czy ktoś zna jakiś super skuteczny środek?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym wizytę u ortopedy - może to być nadwyrężenia, a może po prostu wyskoczył Ci ze stawu ... lub masz jakąś małą kontuzję panewki (niewielkie pęknięcie). Za dużo może być przyczyn - proponuję wizytę u ortopedy (jako uraz - nie wymaga skierowania od lekarza rodzinnego).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby to obaczył jakiś lekarz, to na pewno by nie zaszkodziło ... faszerowanie się prochami przeciwbólowymi, więcej szkody niż pożytku przyniesie i jeszcze jedno ...

zawsze mam z nim problem -orczykiem nie barkiem

myślę, że warto coś z tym zrobić na przyszłość pooglądaj innych, ..... zdróweńka j.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam, daj mu odpoczac, prawdopodobnie jest nadwyrezony :)

na pewno masz rację bo nie było tak źle dopóki do świąt się nie zabrałam.Jeszcze dwa dni a potem rekonwalescencja. Może do niedzieli przejdzie bo na nartki ciągnie.:D A problemy z orczykiem mam takie że nie zawsze zdążę wsadzić talerzyk i podciągam się na rękach żeby go włożyć. Wzeszłym roku to aż miałam sińce z przesilenia. więc raczej żadne pęknięcie tylko naciągnięcie. Chyba jestem jedyną osobą którą po nartach bolą ręce a nie nogi:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z reguly "smarowanie sie" roznymi ogolnodostepnymi specyfikami pomagalo przy roznego rodzaju naciagnieciach, zbiciach etc... Nie bede pewnie oryginalny jezeli napisze "zalecam wizyte u lekarza".. Nie ma zartow z tym, jezeli przed Toba wyjazd na "biale szalenstwo"... Z drugiej strony nazywanie orczyka "wyrwi-raczka" w Twoim przypadku nabiera rzeczywiscie mocy w swym negatywnym znaczeniu ;) A powaznie, to zycze szybiego ustania bolu i powrotu do 110% sprawnosci!!!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z reguly "smarowanie sie" roznymi ogolnodostepnymi specyfikami pomagalo przy roznego rodzaju naciagnieciach, zbiciach etc... Nie bede pewnie oryginalny jezeli napisze "zalecam wizyte u lekarza".. Nie ma zartow z tym, jezeli przed Toba wyjazd na "biale szalenstwo"... Z drugiej strony nazywanie orczyka "wyrwi-raczka" w Twoim przypadku nabiera rzeczywiscie mocy w swym negatywnym znaczeniu ;) A powaznie, to zycze szybiego ustania bolu i powrotu do 110% sprawnosci!!!:)

a tak powaznie orczyk to nie jest wyrwiraczka..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjmujesz pierwsze szarpnięcie orczyka przy mocnej asekuracji ręki to przyczyniasz się do takiej kontuzji. Moim zdaniem musisz koniecznie popracować nad szybszym umieszczeniem się na orczyku, a ręka ma tylko przytrzymać ramię. W obecnej sytuacji możemy Ci wyłącznie dodać otuchy i życzyć rychłego powrotu na stoki. Realnie pomoże wyłącznie specjalista w realu:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...