Skocz do zawartości

Palenica w Szczawnicy


prezes_3lo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Bardzo powoli zaczynam rozglądać się za jakimś miejscem na narty i z ekipą mamy w planach właśnie wypad do Szczawnicy. Jako że rozpiętość umiejętności w jeździe na nartach jest dość szeroka, a ja w tej materii nie jestem za dobry, mam pytanie o to miejsce. Konkretnie interesuje mnie 4 trasa (http://www.szczawnic...pl/images/1.jpg). W opisie jest opisana jako "łatwa trasa zjazdowa" no i jest oznaczona na zielono, ale jak jest w praktyce? Wiem że właściciele stacji dobierają sobie to wszystko wg. własnego mniemania i można się dosłownie przejechać :D . Trudno mi jednoznacznie opisać moje umiejętności, ale na jednym zielonym stoku już jeździłem (Gogołów, pod Frysztakiem) i było nawet ok. A do tego miejsca przyciąga mnie głównie długość trasy czyli prawie 2km..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy oprócz koloru coś się jeszcze zmieniło? No bo jednak jark chyba nie ma interesu we wciskaniu mi że to jest łatwa trasa skoro tak naprawdę jest trudna :) Zresztą skoro jest instruktorem to raczej wie co pisze..

Użytkownik prezes_3lo edytował ten post 02 grudzień 2009 - 12:03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie troszke pomieszać wam w głowach jeżeli chodzi o tą trase:) Trasa nazywana jest "Rodzinną" i przeważnie właśnie taka rodzinna jest jednak są dwa miejsca(scianki) które w pełni zasługują na kolor Czerwony i nie wszyscy sobie tam radzą. wiem z doświadczenia bo od 6 lat jestem instruktorem tutejszej szkółki i nie raz widze jakie ludzi maja problemy z zaliczeniem tych dwóch odcinków, szczególnie podczas trudnych warunkow śniegowych:) oczywiści ciezko mi zawyrokować czy Prezes sobie tam poradzi jednak zachęcam do przyjadu do Szczawnicy gdyż na Palenicy jest jeszcze jedna łatwiejsza trasa ok 550metrów gdzie można smiało podszkolić umiejętności i pewnie wybrać się na Palenice 2 czyli wspomnianą trase rodzinną:) a polecić?? hmm w promieniu ok 20 km od Szczawnicy jest ok 4 ośrodków narciarskich wiec jest w czym wybierac. Kluszkowce?? ok ale przeważnie dużo ludzi tam jest i trzeba stać w kolejkach a na Palenicy b. rzadko się to zdarza. ok 2 kilometry od Szczawnicy otwarto w tym roku, w Jaworkach 2 osobowe krzesełko bardzo ciekawą i malowniczo położonymi trasami. Wiec jest w czym wybierać:) jeżęli moge jeszcze w czymś pomóc to prosze pisać. Pozdrawiam Łukasz

Użytkownik wiertar edytował ten post 02 grudzień 2009 - 12:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można tam zrobić tak że zacząć zjeżdzać tą niebieską trasą po lewej, ominąć czerwoną na około i zjechać na sam dół?

Jadąc z góry :D możesz jechać niebieską (po prawej) do orczyka (w 1/2 stoku) lub dalej niebieską na sam dół. Można ominąć odcinek (krótka ścianka) czerwony po prawej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz może zdjęcia jak te ścianki wyglądają?

Co prawda zdjęć ścianek nie robiłem, tylko pociech- http://st.home.pl/ga... ale może coś tam dla Ciebie interesującego znajdziesz. ten odcinek czerwony to taki średnio czerwony - 4 i 7 lat spokojnie się ześlizgiwali po kilku lekcjach z instruktorami)

Użytkownik Wini edytował ten post 02 grudzień 2009 - 12:34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego prezesowi chodziło bardziej o zdjęcia scianek w Szczawnicy:) jak bede miał chcwilke to poszukam może gdzieś znajde to wkleje do tematu zdjęcia a nawet moze filmik. a co do kluszkowiec i trasy spacerowej to jest ona tylko dostępna w okresie letnim czyli jak nie ma sniegu i narciarzy:) orczyk jest tak zaprojektowany że w dwóch miejscach skreca, nic trudnego tylko na początku troche smieszne to jest. [ame="http://www.youtube.com/watch?v=rnKKy2xwSvU"]YouTube- szczawnica[/ame] tutaj masz filmik ale neistety jest akurat tak nakręcony że zaczyna sie już pod jedną scianką(tą trudniejsza) a konćzy przed druga scianką:)

Użytkownik wiertar edytował ten post 02 grudzień 2009 - 12:39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi chodziło o te ścianki w szczawnicy, ale fajnie że dałeś ten link, też się przyda. Ten czerwony to rzeczywiście kawałek górki jest (oczywiście cały czas w kontekście tego co wini wrzucił). A te dzieci to ile już jeździły że je puściłeś na coś takiego? Żeby rozjaśnić sytuację to ostatnio: http://www.gogolow-narty.pl/ w tym miejscu jeździłem. Żebyście mieli jako tako pogląd na moje umiejętności.

Użytkownik prezes_3lo edytował ten post 02 grudzień 2009 - 12:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jednak jark chyba nie ma interesu we wciskaniu mi że to jest łatwa trasa skoro tak naprawdę jest trudna

jasne że nie mam to tylko moja odpowiedź na zadane pytanie

A jak koledzy subiektywnie oceniają trudność tej trasy?

... i nadal twierdzę, że to łatwa tras moja mała dawała sobie radę na tej trasie mając lat 7 ponadto, jeśli szukasz miejsca do podnoszenia swoich umiejętności, to nie zakładaj z góry że ma to być ośrodek z mega łatwymi trasami... tam poprzeczki nie podniesiesz po drugie, ta trasa (moim oczywiście zdaniem) właśnie z uwagi na te 'nierówności' nadaje się do podnoszenia swoich umiejętności jak również przezwyciężania strach, przed stokiem o większym nachyleniu aaaaa ...nie jestem instruktorem, narty założyłem co prawda raz pierwszy, lat temu 30, ale tylko dla czerpania radości jestem instruktorem skiforum czyli moderatorem. :) pozdrawiam jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm. oglądam twój film wiertar i w zasadzie to spodziewałem się czegoś trochę gorszego, w sensie że bardziej stromego i szybkiego. No i widać że trasa jest dość szeroka także w sumie to nie jest źle, no ale na 100% pewny to będę jak z tamtąd zjadę :D @ jark Wiesz mi zależy na tym żeby trenować skila, ale nie chcę się po prostu wybrać z motyką na księżyc, dlatego pytam. A z dziećmi to jest tak że chyba nie zdając sobie sprawy z potencjalnych konsekwencji mogą róże rzeczy robić. Np mój brat jak drugi raz był na nartach rok temu (8 lat miał) w tym gogołowie to zjechał sobie na krechę przez cały stok. A jaki jeszcze był z siebie zadowolony a ile frajdy z tego miał. Co innego ja. 1.96 metra wzrostu, waga coś koło 90kg. jak nabiorę energii mechanicznej to przekazanie jej innemu "ciału" może nie za dobrze się skończyć. Tak akademicko rzecz ujmując :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a musi to być koniecznie w Polsce ??? rzut beretem od dawnego przejścia granicznego w Jurgowie (w Jurgowie tez jest stok, przejeżdża się koło niego) jest miejscowość Zdziar a tam na wjeździe ośrodek typowo dla uczących się łatwe trasy, wolne i szybsze orczyki (talerzyki) etc tu masz kilka zdjęć http://www.skiforum....084&postcount=3 Dalej jest (ok 5 km) Bahledowa Dolina ... jark:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczawnica nie jest za trudna ,tam uczylam sie jezdzic i juz tego samego dnia co sie nauczylam zjezdzalam lub toczylam sie na dol z rodzinnnej, a wiec spoko, jak tylko bedzie snieg:) jak nie bedzie są Kluszkowce obok, tam jest prosto :) My tez wybieramy sie do Szczawnicy w kilka osob , a wiec moze do zobaczenia mam nadzieje na super ośnieżonym stoku, Wiertar pamietaj trzymaj kciuki :) pozdr Zoska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah trzymam cały czas i już troszkę pogoda się polepszyła (zaczęło się robić chłodniej) Jark'u tylko właśnie dzieci mają przeważnie trochę inną barierę psychiczną niż dorośli... pełno jest takich przypadków gdy ktoś niezłe sobie radzi na nartach ale gdy zobaczy ostrzejszą górkę to od razu wpada w panikę i zapomina jak się na tych nartach jeździ:) Poza tym b. dużo zależy o warunków ... gdy jest lód, muldy lub dużo ludzi to od razu trudność dla początkującego wzrasta. Potwierdzam palenica II nie jest jakąś mega trudną trasą , ale też nie jest oślą łączką... zresztą najlepiej to przyjechać, zjechać i samemu ocenić:) oo Prezes poproś ładnie Zofije to może znajdzie jakieś zdjęcia z palenicy II bo podejrzewam że kolekcje zdjęć ze Szczawnicy ma niezłą P.S Zofija... bo w Szczawnicy świetni instruktorzy są i dlatego tak śmigasz;)

Użytkownik wiertar edytował ten post 02 grudzień 2009 - 18:05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także zwracam się z prośbą do Zofiji, czy możesz wrzucić tu kilka zdjęć jak to miej więcej wygląda? Byłbym bardzo wdzięczny :D A co do tego co jark napisał. Tak musi to być w Polsce, głównie chodzi o ceny no bo patrząc po kursie euro to nawet mi się nie chcę myśleć ile bym tam musiał wydać pieniędzy. A inną kwestią jest to że ja tam nie jadę sam tylko z grupą znajomych i większość kwalifikowana musiała by się na to zgodzić :) . A swoją drogą to masz racjęz tą poprzeczką, powinienm celować trochę bardziej ambitnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także zwracam się z prośbą do Zofiji, czy możesz wrzucić tu kilka zdjęć jak to miej więcej wygląda? Byłbym bardzo wdzięczny :D A co do tego co jark napisał. Tak musi to być w Polsce, głównie chodzi o ceny no bo patrząc po kursie euro to nawet mi się nie chcę myśleć ile bym tam musiał wydać pieniędzy. A inną kwestią jest to że ja tam nie jadę sam tylko z grupą znajomych i większość kwalifikowana musiała by się na to zgodzić :) . A swoją drogą to masz racjęz tą poprzeczką, powinienm celować trochę bardziej ambitnie

jesli tobie sie wydaje ze w pl taniej to sie gruuuuubo zdziwisz:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także zwracam się z prośbą do Zofiji, czy możesz wrzucić tu kilka zdjęć jak to miej więcej wygląda? Byłbym bardzo wdzięczny :D A co do tego co jark napisał. Tak musi to być w Polsce, głównie chodzi o ceny no bo patrząc po kursie euro to nawet mi się nie chcę myśleć ile bym tam musiał wydać pieniędzy. A inną kwestią jest to że ja tam nie jadę sam tylko z grupą znajomych i większość kwalifikowana musiała by się na to zgodzić :) . A swoją drogą to masz racjęz tą poprzeczką, powinienm celować trochę bardziej ambitnie

Myślę że zdjęcia nie oddadzą i tak nachylenia stoku, ale serio jest tam fajna lagodna ośla łączka i fajnie bo jest z boku i można bezpiecznie ćwiczyć, póżniej jedna traska przy dwóch orczykach i też nachylenie spoko, następnia moja ulubiona rodzinna gdzie momentami mozna troszke zaszalec ale moje 5-io letnie dzieckos obie radziło a wiec spokojnie no i super traska o poważniejszym nachyleniu która też bardzo lubie. Poszukam fotek bo troche ich mam ale na starym kompie i cos powrzucam ale to wiesz nie oddaje tego co tam jest, ja jestem zakochana w Szczawnicy i z chęcią tam wracam, mimo że co miesiac smigam do Austri i jestem strasznie rozpuszczona jeżeli chodzi o warunki , trasy i stoki. Jedżcie sobie spokojnie, będzie dobrze. Mam nadzieje że będzie okazja sie spotkać na stoku i wymienic sie opinią o ośrodku :) A co najfajniesze na Palenicy to oczywiscie oprócz insruktorów :) to to że rodzinna jest oświetlona aż do 22 w tym okresie świąteczno Sylwestrowym i kiedy wszyscy po ciężkim dniu jeżdżenia padaja juz o 17 ja wyruszam na rodzinną :) wiem też , niech nam nasz miejscowy kolega Wiertar potwierdzi, że ruszyła jakas nowa kanapka na Jaworkach, ciekawa jestem bo orczyk który tam był unosił mojego młodego w powietrze no i stok dużo do życzenia pozostawiał. Ciekawe jaka cena będzie. A co do cen to serio powoli robi sie podobnie jak w Austrii a warunki, stoki i całą reszta to niebo do ziemi , ale ja tam lubie nasze polskie górki i czasami warto wrócic :) pozdr Zośka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...