Skocz do zawartości

dyktafon, na co zwrócic uwagę?


hanka1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie i jednocześnie prośbę o pomoc. Mam zamiar kupić dyktafon, ale nie wiem na jakie parametry techniczne należy zwrócić uwagę. Ważne żeby był mały i dobrze nagrywał nawet z kieszeni. Może ktoś mógłby coś doradzić na podstawie własnego doświadczenia?

Moim zdaniem mała wielkość (mikrofonu) przede wszystkim wyklucza bdb jakość zapisu. Kwestia pewnie podobnie jak określił Bocian do czego służyć ma dyktafon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Kilka miesięcy temu przeglądałem dosyć dokładnie dostępne na rynku nagrywarki, ale w tym przypadku priorytetem była jakość dźwięku, możliwość podpięcia mikrofonów zewnętrznych, także wymagających zasilania. Tak więc jeśli wymagania co do jakości dźwięku są wysokie to tylko nagrywarka, ale to raczej trudno zmieścić w kieszeni, a raczej nie do każdej kieszeni wejdzie :) Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i jednocześnie prośbę o pomoc. Mam zamiar kupić dyktafon, ale nie wiem na jakie parametry techniczne należy zwrócić uwagę. Ważne żeby był mały i dobrze nagrywał nawet z kieszeni. Może ktoś mógłby coś doradzić na podstawie własnego doświadczenia?

Myślę , że taki długopis mógłby Ci się sprawdzić. http://www.alfatroni...s=dyktafonycyfr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałabyś rejestrować dźwięk szusującego narciarza, odgłos zdziwionego świstaka czy bzykanie pszczólki (ewentualnie wykład z końca sali) to polecam to: http://www.monterdiy.vel.pl/?p=108 Mam starszy model i jest rewelacyjny, aczkolwiek...duuuży.. i nieco dziwnie wyglądałby facet z czymś takim w kieszeni. Ale czego to nie pomieści kobieca torebka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy zwrócić uwagę, czy w pobliży nie ma agenta Tomka z jeszcze lepszym dyktafonem

naciesz się swoim postem, bo mi za tegoż agenta posta usunięto, niedawno:D A serio, dyktafon miałby służyć do nagrywania wykładów.

Użytkownik hanka1 edytował ten post 27 listopad 2009 - 15:18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haniu - a może wystarczyłaby Ci po prostu jakaś lepiej "wypasiona" komórka, która taką (i nie tylko) usługę zawiera w swym zwykłym menu. Gdy nagrywam jakieś filmiki swoim starym SE to słychać dzwięki nawet z całkiem daleka, pomimo tego ... dobrej jakości, więc może to jest wyjście ? Zdravim :-) ps Jak przygotowania ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A serio, dyktafon miałby służyć do nagrywania wykładów.

Klasyczny dyktafon da pewnie taki sam efekt jak komórka wyposażona w taki bajer, więc może komórka jest dobrym rozwiązaniem? Bo moim zdaniem pakowanie kasy w wysokiej klasy dyktafon (pare stówek tego będzie) może nie mieć sensu. Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haniu - a może wystarczyłaby Ci po prostu jakaś lepiej "wypasiona" komórka, która taką (i nie tylko) usługę zawiera w swym zwykłym menu. Gdy nagrywam jakieś filmiki swoim starym SE to słychać dzwięki nawet z całkiem daleka, pomimo tego ... dobrej jakości, więc może to jest wyjście ? Zdravim :-) ps Jak przygotowania ?

Dzięki, właśnie idą pełną parą, ale nie mogę się zdecydować, które spodnie zabrać, czy obcisłe softy czy waciaki;) Rafał doradza zabrać obie pary, pewnie tak zrobię, w końcu to wyprawa na 4 dni:D ps. wylot z Poznania ok. 20.30.

Klasyczny dyktafon da pewnie taki sam efekt jak komórka wyposażona w taki bajer, więc może komórka jest dobrym rozwiązaniem? Bo moim zdaniem pakowanie kasy w wysokiej klasy dyktafon (pare stówek tego będzie) może nie mieć sensu. Pozdr Marcin

No i tu mam problem, bo właśnie wymieniłam starego SE na nowego i okazało się, że ten nowy nie ma dyktafonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...