Skocz do zawartości

buty narciarskie kobieta- wysokie podbicie!!


fankaSDM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś może polecić damskie buty, które byłyby odpowiednie dla kobiety z wysokim podbiciem? Może któraś firma buty na takie nogi jakoś szczególnie często robi? Wiadomo, że trzeba sporo mierzyć, ale jakieś sugestie pomogłyby ukierunkować poszukiwania na konkretne modele/firmy.. Ja jak szukalam swoich butów to np. zmierzylam z 10 modeli Lange no i cóż z tego-skoro od razu po zalozeniu wiedzialam,ze zadne nie pasuja... Chodzi mi o buty z flexem 80-90, no moze do 100. Dla kobiety 19 lat, jezdzacej od 8 roku życia, na pewno mocne 7, 99% na trasach. Cena -rozsądna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może polecić damskie buty, które byłyby odpowiednie dla kobiety z wysokim podbiciem? Może któraś firma buty na takie nogi jakoś szczególnie często robi? Wiadomo, że trzeba sporo mierzyć, ale jakieś sugestie pomogłyby ukierunkować poszukiwania na konkretne modele/firmy.. Ja jak szukalam swoich butów to np. zmierzylam z 10 modeli Lange no i cóż z tego-skoro od razu po zalozeniu wiedzialam,ze zadne nie pasuja... Chodzi mi o buty z flexem 80-90, no moze do 100. Dla kobiety 19 lat, jezdzacej od 8 roku życia, na pewno mocne 7, 99% na trasach. Cena -rozsądna.

Witaj, też mam wysokie podbicie i do tego szczupłą stopę więc namierzyłam się mnóstwo butów. Najlepiej leżały Atomic B-Tech (flex 80), których nie kupiłam z próżności - po prostu kolor jak dla mnie nie do przyjęcia :rolleyes: Poza tym zmierzyłam później te, które mam, czyli Tecnica Mega+ 10 Ultrafit. Leżą idealnie chociaż nie są aż tak twarde bo mają flex 70. Skoro szukasz butów twardszych, to przymierz po prostu inne modele ale i z Atomiców i z Tecnic mierzyłam kilka modeli i większość była wygodna.... A Lange, no cóż - wyciągałam stopę z wrzaskiem zaraz po spięciu :D To samo Nordica, Salomon, Head... Ale wszystko kwestia indywidualna. Życzę powodzenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przyjaciolka mierzyla wiele par butow, miedzy innymi Rossi i twierdzi, ze wlasnie w tym miejscu byly za duze. Nie wiem dokladnie ktore to byly modele, ale np. Electra 90 (zeszloroczne powinny byc w rozsadnej cenie) lub B-Pro W100 (te chyba sa tylko zeszloroczne). Nie sugeruj sie flexem, bo firma firmie nie rowna. W jej przypadku skonczylo sie na Atomic z flexem 110. Powodzenia.

Użytkownik oldsnowjunky edytował ten post 20 październik 2009 - 06:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To buty dla siostry, ja na razie mam fajne butki i nie musze znowu przechodzic przez meczarnie kupowania - na szczescie. A ona ma raczej dość szeroką stopę jak na kobietę, łydka moim zdaniem standardowa (ale akurat w przypadku łydki to można troche pokombinować z mikro i makroregulacją jakby co-przynajmniej ja tak sie ratowalam przy wąskiej stopie, szczupłej kostce i szerokiej łydce ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie porady :) Sprobujemy na pewno przymierzyc te Atomiki, jutro pierwsze starcie ze sklepami :). Sama bym na te atomiki nie wpadla, bo nigdy nie mierzylam butow tej marki i nie mialam pojecia jakie robia. Fischerki soma sa bardzo fajne, sama mam z flexem 80 i nie zamienilabym na nic innego,ale mysle, ze nic z tego -na podstawie doswiadczen moich i znajomych stwierdzam,ze one sa raczej na waskie stopy. Chyba,ze cos nowego sie pojawilo w Fischerkach - w kazdym razie sklep zs butkami fischera mamy blisko i na pewno tam pojdziemy.

Użytkownik fankaSDM edytował ten post 22 październik 2009 - 10:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi połówkami to bardzo ostrożnie - ja też mam szeroka stopę i dordzono mi polówkę. But się troszke rozbił i teraz mam za duży luz i żeby dobrze but trzymał dopinam dwie dole klamry na maksa, więc mam chyba bardziej ścisnięta stopę niż bym miała w bucie bez polówki ( co oczywiście wygodne nie jest ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...