Skocz do zawartości

ustawienie wiązania w stos. do długości


Aiki

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie otrzymałem nowe narty, z przymocowaną płytą .teraz chcę ustawić wiązanie. Płyta ma gotowe otwory co 1 cm .Po ustawieniu buta i narty kreskami , i wstępnym przykręceniu wiazania , po zapięciu kreski różniż się 1/2 cm w do produ, kiedy zmienię otwory jest1/2 cm do tyłu. Płyta już jest fabrycznie , wiązanie Marker N Sport XB, but typowy Atomic B tech 90. Jak ustawić . W serwisie powiedzieli mi jak można i powiedzieli że 1/2 cm nie przeszkadza, ale chciałbym poznać więcej opinii, ale tych co naprawdę coś wiedzą. Pozdrawiam

Użytkownik Aiki edytował ten post 16 wrzesień 2009 - 12:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może moja rada nie będzie radą stricte techniczną, ale wydaje mi się, że będzie rozsądna - zanieś chłopie narty do serwisu i niech to fachowcy zrobią..pamiętaj... prawidłowo zamontowane i ustawione wiązania są gwarancją Twojego bezpieczeństwa, a i innych użytkowników trasy również. miałem kiedyś przyjaciela / już niestety nie żyje /, który naprawiał sobie sam hamulce w aucie. Przyjechał do niego jego ojciec i jak to zobaczył, to rzekł : " jak Cie synu nie stać na mechanika, to sprzedaj auto....".... pozdrawiam _m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

przesunięcie wiązania do przodu powoduje większą kontrolę nad nartą, a tym samym "wymusza" ...jazdę rekreacyjną -ostrożniejszą. Przesunięcie wiązań za środek w kierunku tyłu narty , nadaje jej charakterystykę bardziej "sportową" ;)

Nie do końca. Wiązanie ustawione bardziej z przodu powoduje łatwiejszą inicjację skrętu za to trudniejsze prowadzenie narty w skręcie. Przesunięcie wiązania do tyłu odwrotnie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może moja rada nie będzie radą stricte techniczną, ale wydaje mi się, że będzie rozsądna - zanieś chłopie narty do serwisu i niech to fachowcy zrobią..pamiętaj... prawidłowo zamontowane i ustawione wiązania są gwarancją Twojego bezpieczeństwa, a i innych użytkowników trasy również. miałem kiedyś przyjaciela / już niestety nie żyje /, który naprawiał sobie sam hamulce w aucie. Przyjechał do niego jego ojciec i jak to zobaczył, to rzekł : " jak Cie synu nie stać na mechanika, to sprzedaj auto....".... pozdrawiam _m

Dziękuję, że się wypowiedziałeś , ale to rada , która znaczy nic nie wiem i jestem ostrożny i lubię dawać "mądre rady". W życiu zamontowałem co najmniej 20 wiazań, ale były to narty klasyczne , a nie taliowane narty. To tak wyglada, że kiedyś miałem mało kasy i samochody naprawiałem sam łacznie z naprawami silników. Dzisiaj jest elektronika i komputery i "złota rączka" nie wystarczy. Teraz mieszkam daleko od serwisów, a napewno nie pojadę w Alpy w kawałkach. Poza tym ustawienie siły wypięcia jest proste. Tą samą skalę stosują wszystkie firmy, więc wystarczy ustawić to samo co w poprzednich ustawiał serwis w Austrii. Poza tym pytanie dotyczyło nie porady gdzie, tylko jak potraktować te 1/2 cm ale dziękuję i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pw zalezy jakie to sa narty; jezeli SL to ja bym ustawil 1/2 do przxodu w GS 1/2 do tylu jezeli do freestyle zdecydowanie do przodu

zrobiłem próbę porównawczą ugięcia podpartej narty z obciążeniem 20 kG i jest prawie taki sam jak drugiej tj. Voelkl slalom carver P50, taliowanie 119/72/102 radius 17 a więc jest szersza i mocniej taliowana od P50. jednak próba na obciązenie jest statyczna, narty moga się zachowywać zupełnie różnie przy obciążeniach dynamicznych w jeździe. Dalej mam myślenie o tym1/2 cm. Jeszcze do czego raczej jak skrety slalom, trochę na szybko jag gigant i jeszcze za trasą , ale bez tricków tylko jazda. Wie radźcie Mitek i Jan, będę wdzięczny

Użytkownik Aiki edytował ten post 16 wrzesień 2009 - 13:16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dobry wybór w dobrej długości. Ustaw 1/2 do przodu mam w podobnej narcie też lekko do przodu (więcej niez Ty) i jest bardzo OK tak na trasie jak i poza. Mysle, że tak naparwdę to tego sie nie poczuje. Pozdro

w serwisi poradzili odwrotnie, ale mi się to nie podobało. Właśnie tak myślałem jak radzisz ale nie byłem pewien dlatego wrzuciłem ten temat :). Wielkie dzięki za radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem nowe narty, z przymocowaną płytą .teraz chcę ustawić wiązanie. Płyta ma gotowe otwory co 1 cm .Po ustawieniu buta i narty kreskami , i wstępnym przykręceniu wiazania , po zapięciu kreski różniż się 1/2 cm w do produ, kiedy zmienię otwory jest1/2 cm do tyłu. Płyta już jest fabrycznie , wiązanie Marker N Sport XB, but typowy Atomic B tech 90. Jak ustawić . W serwisie powiedzieli mi jak można i powiedzieli że 1/2 cm nie przeszkadza, ale chciałbym poznać więcej opinii, ale tych co naprawdę coś wiedzą. Pozdrawiam

wklej proszę zdjęcie - bo coś mi nie gra..... mam kilka par Nordic i nigdy nie miłaem problemu z ustawieniem centralnie buta ???? pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklej proszę zdjęcie - bo coś mi nie gra..... mam kilka par Nordic i nigdy nie miłaem problemu z ustawieniem centralnie buta ???? pzdr

Z tego co czytam to regulacja położenia przodu jest dyskretna a nie ciągła (otwory co 1cm) więc naturalną rzeczą jest że w większości przypadków kreska na bucie z kreską na narcie się nie zejdzie. Nie ma tam przy otworach napisane dla jakiej długości skorupy dany zestaw otworów jest odpowiedni? Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...