Skocz do zawartości

Tlałka Dorota,Marzena.Pamiętacie!


jerry1

Rekomendowane odpowiedzi

Tlałka-Mogore Dorota (ur. 1963), narciarka alpejska. 2-krotna olimpijka (z Sarajewa 1984 - w barwach Polski i Calgary 1988 - w barwach Francji). W 1984 triumfatorka zawodów o Puchar Świata w slalomie specjalnym w Sukcesy na Igrzyskach Olimpijskich 1988 - 8.miejsce (slalom) Sukcesy na Mistrzostwach Świata 1982 - 4.miejsce (slalom) 1985 - 6.miejsce (slalom) 1987 - 8.miejsce (slalom) 1989 - 7.miejsce (slalom) Miejsca na podium w zawodach o Puchar Świata Montgenerve – 27 marca 1982 (slalom) - 3.miejsce Les Diablerets – 30 stycznia 1983 (slalom) - 3.miejsce Badgastein – 14 stycznia 1984 (slalom) - 3.miejsce Oslo – 24 marca 1984 (slalom) - 2.miejsce Madonna di Campiglio – 14 grudnia 1984 (slalom) - 1.miejsce Tlałka-Mogore Małgorzata (ur. 1963), narciarka alpejska. Olimpijka z Sarajewa 1984 (w barwach Polski) i Calgary 1988 (w barwach Francji). Zawodniczka Legii Zakopane.Igrzyska Olimpijskie 1984 - 6.miejsce (slalom specjalny) Mistrzostwa Świata 1982 - 9.miejsce (kombinacja) 1985 - 7.miejsce (slalom specjalny) 1987 - 7.miejsce (slalom gigant) Puchar Świata Miejsca na podium w zawodach Schruns – 16 stycznia 1983 (slalom) - 2.miejsce* Vysoke Tatry – 12 lutego 1983 (slalom) - 3.miejsce Furano – 20 marca 1983 (slalom) - 3.miejsce Kranjska Gora – 1 grudnia 1983 (slalom) - 3.miejsce Piancavallo – 17 grudnia 1983 (slalom) - 2.miejsce Heavenly Valley – 22 marca 1985 (slalom) - 3.miejsce Waterville – 18 marca 1986 (slalom) - 2.miejsce To przypomnienie ich dokonań. To dawne lata!Pamiętam ile się o nich wówczas mówiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich wynikow i zawodniczek/zawodnikow jak siostry dlugo nie mamy i jeszcze tak samo dlugo pewnie miec nie bedziemy.Bylem wtedy malym chlopcem ale jeszcze o nich pamietam pozdro

sie ma, a ja tam wierzę, że i w sportach alpejskich pojawią się jakieś "samorodki" rozsądnie/rodzinnie/nietypowo chowane typu Radwańska, Kubica, Małysz, itd.. :) - może, może.. - w końcu trzeba optymistycznie patrzeć :) - a może w snowboardzie? - tam po "czystkach" jeszcze świeże myślenie młodych, ambitnych, niezepsutych umysłów - a to tak blisko narciarstwa.., może skicross - to nowy "produkt" a już o Olimpijskie trofea będą wojować.. . A siostry Tlałki - hmm.. - ileż emocji przed TV !! :) - fajne czasy. pozdro jahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już w kadrze A PZN dobre zawodniczki:Ole Kluś,Karolinę Chrapek,Annę Berezik nie wspomnę o Kasi Karasińskiej i Agnieszce.Gąsienicy-Daniel. Wierzę w to,że o tych dziewczynach będzie jeszcze głośno.;) Pozdrawiam Jerry.

Użytkownik jerry1 edytował ten post 23 kwiecień 2009 - 08:20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już w kadrze A PZN dobre zawodniczki:Ole Kluś,Karolinę Chrapek,Annę Berezik nie wspomnę o Kasi Karasińskiej i Agnieszce.Gąsienicy-Daniel. Wierzę w to,że o tych dziewczynach będzie jeszcze głośno.;) Pozdrawiam Jerry.

http://www.skionline...lmy&id_klipu=34 >jerry1< Czy to jest twoim zdaniem "materiał" na przyszłą mistrzynię świata? Czy z takim nastawieniem można sięgnąć po najwyrzsze laury?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skionline...lmy&id_klipu=34 >jerry1< Czy to jest twoim zdaniem "materiał" na przyszłą mistrzynię świata? Czy z takim nastawieniem można sięgnąć po najwyrzsze laury?

Bez przesady!Tlałki-Mogore to też nie były mistrzynie.Dziewczyny często stawały na podium.Super jeżdziły.Ja te nazwiska znam i to już sukces.Mowa o tych młodych zawodniczkach.Bądż cirpliwy Jeśli ktoraś z nich lub innych zawodniczek czy zawidników stanie na podium,to będziesz oglądał dwa przejazdy na Eurosporcie a nie powtórki drugiego przejazdu.:( Harpia nie oni to następni i już. Pozdrwiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Miałem okazje je poznać na poczatku lat 80. Jeździły sobie na Kasprowym tak dla przyjemności i jakos sie zgadało przy wyciagu. Normalne, fajne dziewczyny. Miały wtedy Blizzard Thermo Olympic - każdy marzył o takich nartach. Pozdrowienia

Odnośnie nart.Z tamtych czasów mam jeszcze Polsporty Compact ALU 212 A gdzie? Narty Blizzard:eek: Pamiętam doskonale te dziewczyny.Nie wątpię,że fajne;) Pozdrawiam Jerry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Miałem okazje je poznać na poczatku lat 80. Jeździły sobie na Kasprowym tak dla przyjemności i jakos sie zgadało przy wyciagu. Normalne, fajne dziewczyny. Miały wtedy Blizzard Thermo Olympic - każdy marzył o takich nartach. Pozdrowienia

hehee - wtedy to oglądałem jakieś strzępki transmisji z relacji zawodów w TV - wszyscy naokoło się dziwlili, że ja taki kopnięty i oglądam takie bzdety :D - wtedy jeszcze tego nie kumałem "dlaczego" jestem takim dziwakiem ;):D:D, .. a Ty tak po prostu z nimi gadałeś.. :/ - no wiesz?? pozdro jahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze coś ze wspomnień - trenerem tych naprawdę najlepszych polskich alpejek był jeśli się nie mylę - Tadek Kaim. Gość który dzisiaj jest właścicielem małego ale sympatycznego wyciągu w Szczyrku pt: KAIMÓWKA:) Pozdrawiam

Użytkownik marecki edytował ten post 23 kwiecień 2009 - 20:58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czółko

hehee - wtedy to oglądałem jakieś strzępki transmisji z relacji zawodów w TV - wszyscy naokoło się dziwlili, że ja taki kopnięty i oglądam takie bzdety :D - wtedy jeszcze tego nie kumałem "dlaczego" jestem takim dziwakiem ;):D:D, .. a Ty tak po prostu z nimi gadałeś.. :/ - no wiesz?? pozdro jahu

I to jeszcze miałem nadziję na podryw (dureń) a jeździłem wtedy balet na nartach. Wiesz jakim musiałem byc dla nich kosmitą???! Świadczy to tylko o tym, że były normalnymi fajnymi dziewczynami i to jest moim zdniaem straszny plussssssssss. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czółko I to jeszcze miałem nadziję na podryw (dureń) a jeździłem wtedy balet na nartach. Wiesz jakim musiałem byc dla nich kosmitą???! Świadczy to tylko o tym, że były normalnymi fajnymi dziewczynami i to jest moim zdniaem straszny plussssssssss. Pozdrowienia

Słabo się starałeś Mitek!Lepiej na łapkach trzeba było:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Miałem okazje je poznać na poczatku lat 80. Jeździły sobie na Kasprowym tak dla przyjemności i jakos sie zgadało przy wyciagu. Normalne, fajne dziewczyny. Miały wtedy Blizzard Thermo Olympic - każdy marzył o takich nartach.

Tez je pamietam z Kasprowego jakos z tamtych lat :) Ja bylem jakos w takim "kocim" wieku ze o "zgadaniu" nie bylo mowy (a moze po prostu bylem niesmialy :) ) - przy tym one juz mialy status gwiazd w PL (przynajmniej dla mnie). Pamietam natomiast swietnie jakie piorunujace wrazenie wywarla na mnie ich jazda, do dzis pamietam - pelny ogien z gory, spod wyciagu na Goryczkowej, na pelnym luzie - na "pelny gwizdek" do tego jeszcze odbicie lyzwa, lyzwa - "znikajace punkty" po prostu :) Prywatna ciekawostka z czasow calkiem niedawnych: na jednych takich amatorskich zawodach mialem okazje pojechac po tej samej trasie co Malgorzata Tlalka (ona jako vorlaufer). Lomot na ok. 4.5 sek... co bylo do przewidzenia :)

__________________ Carve diem!

O, widze, ze kolega "skroil" mi sygnaturke - co stwierdzam bedac starszy stazem :) ... a taki bylem z niej dumny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez je pamietam z Kasprowego jakos z tamtych lat :) Ja bylem jakos w takim "kocim" wieku ze o "zgadaniu" nie bylo mowy (a moze po prostu bylem niesmialy :) ) - przy tym one juz mialy status gwiazd w PL (przynajmniej dla mnie). Pamietam natomiast swietnie jakie piorunujace wrazenie wywarla na mnie ich jazda, do dzis pamietam - pelny ogien z gory, spod wyciagu na Goryczkowej, na pelnym luzie - na "pelny gwizdek" do tego jeszcze odbicie lyzwa, lyzwa - "znikajace punkty" po prostu :) Prywatna ciekawostka z czasow calkiem niedawnych: na jednych takich amatorskich zawodach mialem okazje pojechac po tej samej trasie co Malgorzata Tlalka (ona jako vorlaufer). Lomot na ok. 4.5 sek... co bylo do przewidzenia :) O, widze, ze kolega "skroil" mi sygnaturke - co stwierdzam bedac starszy stazem :) ... a taki bylem z niej dumny :)

Sygnaturki Ci kolego nie dmuchnełem!:):)Dalej możesz być z niej dumny:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...