Skocz do zawartości

Flex a luźne buty


Ein

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako początkujący (12 dni na nartach) jeżdżę w bucikach o niskim fleksie, tj. Dalbello Aerro 50, czyli flex 50. Buty rozmiarowo dopasowane chyba idealnie (trochę mnie jedynie w lewej kostce ciśnie, co wyszło niestety dopiero na stoku). Jednakże co zjazd muszę je spinać mocniej, w efekcie po kilku zjazdach mam klamry spięte na maksa, a i tak czuję trochę luzu, który później objawia się w tym, że czuję, że nie kontroluję narty tak, jakbym chciał. Muszę bardzo mocno docisnąć but, żeby przyłożenie przeszło na nartę. Raz przy wyskoku na muldzie miałem uczucie, że lecę z butów (zupełnie jakby były za duże, a nie są, bo przymierzałem pół numeru mniejsze i od razu cisnęły; te leżą dobrze). Czy takie odczucia w czasie jazdy mogą być winą zbyt miękkiego buta? Nie ukrywam, że przez to czułem dyskomfort podczas jazdy (poczucie, że przy wyłożeniu skręcę sobie nogi w butach ;)). Dziękuję za odpowiedź. PS. Nartki to całkowicie amatorskie Salomony Verse500. PS2. Nie wiem czy to istotne, ale przy butach spiętych na maksa po zjechaniu do wyciągu albo po prostu staniu zaczynam odczuwać drętwienie.

Użytkownik Ein edytował ten post 11 kwiecień 2009 - 11:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu potrzebne Ci są twardsze buty i wszystkie "dolegliwości" miną ... zresztą sam już do tego doszedłeś. Zacząłeś lepiej jeździć, podniosłeś swój poziom umiejętności i masz efekty. Drętwienie nóg spowodowane jest zbyt mocnym dopięciem klamer ... to, że je mocniej dociśniesz, w rzeczywistości nie zmienia nic - to tylko złudzenie, but nie stanie się twardszy a tylko mocniej dopięty. wg. mnie czekają Cię zakupy.... Pozdrawiam świtątecznie jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Biorąc pod uagę Twoje skromne narazie doświadczenie narciarskie wydaje mi się niemożliwe ,abyś wyczół różnicę w twardości buta . Z opisu wynika raczej że masz buty zbyt luźne naprzykład w łydce lub poprostu zbyt wąskie w stopie ,a za duże. Spinanie buta na siłę nic nie da sprubój z innymi modelami i rozmiarami. Twardością butów narazie na Twoim miejscu nie zaprzątał bym sobie zbytnio głowy, postaraj się znaleźć byty poprostu dobrze dopasowane i wygodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...