Skocz do zawartości

Big problem -damskie buty narciarskie - wąska stopa


apofi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam buciki Rossignol xena x8 (rozm. 24) ... a właściwie posiadałam ... Buty się rozpadły ... sklep oddał pieniążki. Po przeczytaniu wątku o doborze butów narciarskich: http://www.skiforum....ead.php?t=15831 mam wątpliwości czy posiadałam odpowiednio dobrane buty (klamry dopinałam na max). Tak btw wcześniej miałam buty Atomic B-tech W70 (rozm. 25) co było totalną porażką ... szerokie, twarde jak kamień .. w efekcie na piszczeli miałam sińce i krwiaki. Poszukuję butów na wąską stopę: - szerokość: 8-8,5 mm - długość: 23,5-24 - aktualny rozmiar obuwia: 23-24 (w zależności od firmy) - narty elan black perla 140 - waga: 50 kg - wzrost 159 cm - stopa bardzo niska na podbiciu - poziom umiejętności: w skali forum nie jest mi znany:P Oceniłabym się jako mocno początkująca ... potrafię się nie zabić :) Już chyba wszystkie wymiary/rozmiary podałam :P Problem jest w tym, że buty potrzebuje na pierwsze dni marca. W sklepach, w chwili obecnej, nie ma zbyt dużego wyboru ... Standardowe buty narciarskie mają szerokość pod stopą 104 mm. Znalazłam 98 mm ale to są buty z flexem 120, co przy moich umiejętnościach jest ciut za dużo :> Jeżeli znacie jakieś konkretne modele to poproszę o info. Może jakieś sklepy w Warszawie bo poza Intersportem i go-sportem to nie znam :) Pozdrawiam

Użytkownik apofi edytował ten post 23 luty 2009 - 21:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kolerzanko a sprawdz starsze modele ja kupiłem salomon falcon chyba dobrze napisałem to trochę mocny bót ale flex 90 i niejest tak źle

Tylko, że w sklepach pustki ... Nie wiem gdzie mam próbować ... W go-sporcie w Płocku brak rozmiaru 24 a w Warszawie 2 szt., w warszawskim Intersporcie podobnie. Innych sklepów w Warszawie nie znam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w sklepach pustki ... Nie wiem gdzie mam próbować ... W go-sporcie w Płocku brak rozmiaru 24 a w Warszawie 2 szt., w warszawskim Intersporcie podobnie. Innych sklepów w Warszawie nie znam.

Nie będzie łatwo, potrzebujesz butów maleńkich, 22.0-23.0. Ski Team w Wawie powinien mieć spory wybór butów juniorskich, w tym segmencie szukaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie łatwo, potrzebujesz butów maleńkich, 22.0-23.0. Ski Team w Wawie powinien mieć spory wybór butów juniorskich, w tym segmencie szukaj.

W Ski Team byłam w weekend - tam kupiłam poprzednie buciki. Nie mają rozmiarów poniżej 24 (2 pary były). Jeżeli stopa ma 23,5-24 cm to chyba buty 22 będą za małe? Może jeszcze jakieś inne namiary na warszawskie sklepy? Stolica .. powinno ich być dużo. Poproszę o wszystkie jakie znacie, najlepiej z dużym asortymentem. Jaka firma ma najwęższe buty dla początkujących (poniżej 100mm)? Czy tylko buty dla instruktorów i zaawansowannych narciarzy mają szerokość poniżej 100mm? Szukam w necie ale utwierdzam się, że takich butów brak ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty w rozmiarze 23,5 ogólnie nie jest łatwo dostać, przechodziłam przez to (tylko ja dla odmiany mam szeroką stopę). Ze sklepów największy wybór jest w Skiteamach (polecam ten w Factory - mają dużo nietypowych rozmiarów, może coś Ci się uda znaleźć) i Intersportach (warto odwiedzić/obdzwonić kilka, bo w różnych są różne rzeczy). W GO sporcie nie mają wyboru, w Delta Sport też nic nie było jak tam byłam. Jest taki malutki sklep na Mangalii, ale jak tam byłam, to nic dla mnie nie mieli, z tym że ja szukałam twardych butów - polecam zadzwonić.:) Nic innego specjalnie mi do głowy nie przychodzi - Decathlon, chyba szkoda zachodu... Ja kiedyś byłam tak zdesperowana, że obdzwoniłam prawie wszystkie warszawskie sklepy sportowe z zapytaniem czy w ogóle maja buty w moim rozmiarze... polecam metodę. ;) Lobo dobrze radzi - celuj w buty juniorskie, bo z damskich może być ciężko coś znaleźć. Może warto poszukać w internecie i zaryzykować zakup? Zawsze można odesłać.:) Powodzenia życzę. :) Przyda się.;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuję się do rady i obdzwonię warszawskie sklepy ;) W SkiTeam byłam na karolkowej i tylko tam ... Nie wiedziałam, że ich asortyment może się różnić. Poprzednie buty jak kupowałam był większy wybór ale problem i tak miałam. Wszystkie były zbyt szerokie ... Fakt juniorskich nie mierzyłam, może warto ... A tak btw ... wczoraj w sklepie mierzyłam buciki (nie pamiętam firmy chyba Nordica) o flexie 100 ... Były bardzi miękkie .. W sumie to miałam wrażenie, że są bardziej miękkie od moich poprzednich, które miały flex 40-50. Sprzedawca powiedział, że wszystko zależy od firmy. Twierdził, że buty na mrozie będą dużo twardsze .. skorupa 3 elementowa, itd. Ale czy aż taka różnica? Miałam wrażenie, że buty w ogóle mnie nie ograniczają i mogłam bardzo nisko kucnąć. Sorry, że nie do końca na temat ale te pytanie mnie strasznie nurtuje a bez sensu jest otwierać nowy wątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam buciki (rozmiar 23) i mam bardzo duże wątpliwości. Buciki to Salomon Instict CS z flexem 90 http://sklep-salomon...nct_CS-495.html Wszystko fajnie tylko to są bucki dla pań prezentujących wysoki poziom jazdy. Mój do takich nie należy :) Zauważyłam, że tylko buty dla zaawansowanych są szczuplejsze ... Te buciki mają szerokość 98 mm. Czy powinnam je oddać? W sobotę wyruszam jeszcze raz do sklepów ale wąskie buciki i w tym rozmiarze to tylko dla zaawansowanych. Nie jestem jeszcze pewna czy nie powinny być mniejsze ale rozmiaru 22 nie mają w żadnym sklepie, więc nie mam porównania. Co sądzicie o tych bucikach biorąc pod uwagę mój poziom umiejętności? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam buciki (rozmiar 23) i mam bardzo duże wątpliwości. Buciki to Salomon Instict CS z flexem 90 http://sklep-salomon...nct_CS-495.html Wszystko fajnie tylko to są bucki dla pań prezentujących wysoki poziom jazdy. Mój do takich nie należy :) Zauważyłam, że tylko buty dla zaawansowanych są szczuplejsze ... Te buciki mają szerokość 98 mm. Czy powinnam je oddać? W sobotę wyruszam jeszcze raz do sklepów ale wąskie buciki i w tym rozmiarze to tylko dla zaawansowanych. Nie jestem jeszcze pewna czy nie powinny być mniejsze ale rozmiaru 22 nie mają w żadnym sklepie, więc nie mam porównania. Co sądzicie o tych bucikach biorąc pod uwagę mój poziom umiejętności? Pozdrawiam

A jaki jest poziom Twoich umiejętności ? Buty są dobre, ale raczej dla zaawansowanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom umiejętności? Pewnie niewielki, sam zobacz: http://www.skiforum....ead.php?t=20128 Już sama nie wiem co począć z butami ...

Jeśli te Salo dobrze pasują ( czyli nie są zbyt obszerne ) to sobie je zostaw, dobrze rokujesz ( sądząc po filmiku ) więc na pewno się przydadzą, jeśli już nie teraz to w najbliższej przyszłości. Węższe niż 98 znajdziesz tylko w dwóch skrajnych segmentach, HP o twardości 120 i więcej lub Junior o twardościach 40 do 80. Jaka jest długość skorupy w tych CS-ach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wygodne sa te 90tki??? I czy dobrze dopasowane??? Nic nie uciska??? Bo mowisz,ze moze powinny byc mniejsze-mierzylas na miarce w sklepie, jaki powinnas miec numer buta??? Mierzylas jakies mniejsze buty/z jakiegokolwiek modelu,ale najlepiej tej samej firmy/ i masz pewnosc, ze te mniejsze byly za male?? Jak nie to zmierz mniejsze jakiekolwiek/moga byc juniorskie/ i zobacz czy to czasem nie ten mniejszy rozmiar. Jesli wygodne i na pewno dobrze dopasowane to jezeli nic lepszego /np. z flexem ok.60-70/ nie znajdziesz to zostaw. Chcesz sie roziwjac, plugiem juz nie jezdzisz, te buty nie powinny Ci przeszkadzac w nauce. Najwyzej bedzie ci troche mniej wygodnie, ale jak na wyciagu krzeselkowym bedziesz rozpinala dolne klamry to powinnas przezyc :) . Ja 2 lata temu zmienilam buty z flexu 55 na 80 i nowe nie sa wcale dla mnie mniej komfortowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te Salo dobrze pasują ( czyli nie są zbyt obszerne ) to sobie je zostaw, dobrze rokujesz ( sądząc po filmiku ) więc na pewno się przydadzą, jeśli już nie teraz to w najbliższej przyszłości. Węższe niż 98 znajdziesz tylko w dwóch skrajnych segmentach, HP o twardości 120 i więcej lub Junior o twardościach 40 do 80. Jaka jest długość skorupy w tych CS-ach ?

Na bucie jest 274 mm - 23/23.5. Mierzyłam nawet stopę i wyszło, że mam równiutko 23 cm. Jednak po godzinie chodzenia w tych bucikach czuję lekkie drętwienie pod stopą (w przedniej części) i znowu mam wątpliwości. W SkiTeam zaproponowali mi dzisiaj sprowadzenie butów w przeciągu 2-3 dni. Jeżdziłam w Rossignolach Xena X8 i muszę przyznać, że były super wygodne dopóki się nie rozwaliły - i tak miałam je za duże bo rozmiar 24. Rossignol Xena X10 też przymierzałam i były lux - tylko wtedy też był tylko rozmiar 24, nie było 23. Zresztą wtedy nie wiedziałam, że powinnam kupić 23 rozmiar. Zastanawiam się czy w takim razie zaryzykować i nie zamówić w ciemno rozmiaru 23. Jeżeli tak to Xena X8 (flex 40-50) czy X10 (flex 50-60)? 6 marca wyjeżdzam i szczerze mówiąc nie mam pomysłu co zrobić ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wygodne sa te 90tki??? I czy dobrze dopasowane??? Nic nie uciska??? Bo mowisz,ze moze powinny byc mniejsze-mierzylas na miarce w sklepie, jaki powinnas miec numer buta??? Mierzylas jakies mniejsze buty/z jakiegokolwiek modelu,ale najlepiej tej samej firmy/ i masz pewnosc, ze te mniejsze byly za male?? Jak nie to zmierz mniejsze jakiekolwiek/moga byc juniorskie/ i zobacz czy to czasem nie ten mniejszy rozmiar. Jesli wygodne i na pewno dobrze dopasowane to jezeli nic lepszego /np. z flexem ok.60-70/ nie znajdziesz to zostaw. Chcesz sie roziwjac, plugiem juz nie jezdzisz, te buty nie powinny Ci przeszkadzac w nauce. Najwyzej bedzie ci troche mniej wygodnie, ale jak na wyciagu krzeselkowym bedziesz rozpinala dolne klamry to powinnas przezyc :) . Ja 2 lata temu zmienilam buty z flexu 55 na 80 i nowe nie sa wcale dla mnie mniej komfortowe.

Tak jak w poście poniżej napisałam coś jest nie tak z drętwieniem lekkim. Mniejszych butów nie mierzyłam. To są moje 3 buty. Pierwsze rozmiar 25 Atomic B-tech - za duże, za szerokie ... drugie to te xeny - wydawało mi się, że są idealnie dobrane, aż przeczytałam na forum instrukcję ... ale buty jak wspomniałam i tak się rozwaliły i oddali pięniądze .. 3 buty włąśnie chce wybrać i chciałabym już ostatecznie wybrać. Zmierzyłam stopę: 23 cm. W butach, któe kupiłam (w samej skorupie) od strony pięty mam 3 cm luzu (nie powinno być więcej niż 2 cm) z boku też mam po 1 cm z każdej strony. Ale one już i tak wąskie są .. Może ja je źle dobieram ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie chodzenia.... hmmm.... moze za mocno zapielas??? To ze lekko dretwieje po godzinie chodzenia w zapietych butach to moim zdaniem jeszcze tych butow nie dyskwalifikuje /jakby to sie dzialo po 10minutach to co innego/ - jak jestes wpieta w narty to zupelnie inaczej sie noga w bucie uklada. Nie umiem Ci jednoznacznie powiedziec czy to bedzie dobry but czy nie... Przymierzanie buta o wiekszym rozmiarze niestety NIE jest miarodajne :( . Przed zadeklarowaniem,ze kupisz te xeny muszisz przymierzyc odpowiedni rozmiar. Jeslibys zamawiala ta Xene to zdecydowanie X10 -flex 40 to kapciuszki,a Ty chcesz sie rowijac :) A mierzylas Fischery skoro masz waska stope?? Jesli nie to moze skocz na Studencka na Sluzewiu i pomierz Fischerki. A cha - gdybys znalazla jakies juniorskie buty to chyba spokojnie mozna brac wyzsze flexy. Ja mierzylam juniorski flex 110 i jestem pewna,ze nie byl twardszy niz moja damska 80. zycze powodzenia z tymi butami, wiem jaki to problem. Sama tez nie moglam nic dobrac,a chyba ze 30 par przymierzylam zanim znalazlam moje wybrane :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie chodzenia.... hmmm.... moze za mocno zapielas??? To ze lekko dretwieje po godzinie chodzenia w zapietych butach to moim zdaniem jeszcze tych butow nie dyskwalifikuje /jakby to sie dzialo po 10minutach to co innego/ - jak jestes wpieta w narty to zupelnie inaczej sie noga w bucie uklada. Nie umiem Ci jednoznacznie powiedziec czy to bedzie dobry but czy nie... Przymierzanie buta o wiekszym rozmiarze niestety NIE jest miarodajne :( . Przed zadeklarowaniem,ze kupisz te xeny muszisz przymierzyc odpowiedni rozmiar. Jeslibys zamawiala ta Xene to zdecydowanie X10 -flex 40 to kapciuszki,a Ty chcesz sie rowijac :) A mierzylas Fischery skoro masz waska stope?? Jesli nie to moze skocz na Studencka na Sluzewiu i pomierz Fischerki. A cha - gdybys znalazla jakies juniorskie buty to chyba spokojnie mozna brac wyzsze flexy. Ja mierzylam juniorski flex 110 i jestem pewna,ze nie byl twardszy niz moja damska 80. zycze powodzenia z tymi butami, wiem jaki to problem. Sama tez nie moglam nic dobrac,a chyba ze 30 par przymierzylam zanim znalazlam moje wybrane :)

Pochodzę jeszcze w tych butach i sprawdze .. w domu nie wydają się twarde .. ładnie przylegają do stopy ... Na sudenckiej jakiś sklep jest? Przymierzyłabym Fischerki bo jeszcze nie mierzyłam ... Sprawdzę jeszcze jutro te Salomonki i wtedy się przekonam ... W sobotę jadę do Warszawy to jeszcze poszukam jakiś sklepów. Dziekuję za rady ... mam nadzieję, że i ja znajdę te swoje botki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w poście poniżej napisałam coś jest nie tak z drętwieniem lekkim. Mniejszych butów nie mierzyłam. To są moje 3 buty. Pierwsze rozmiar 25 Atomic B-tech - za duże, za szerokie ... drugie to te xeny - wydawało mi się, że są idealnie dobrane, aż przeczytałam na forum instrukcję ... ale buty jak wspomniałam i tak się rozwaliły i oddali pięniądze .. 3 buty włąśnie chce wybrać i chciałabym już ostatecznie wybrać. Zmierzyłam stopę: 23 cm. W butach, któe kupiłam (w samej skorupie) od strony pięty mam 3 cm luzu (nie powinno być więcej niż 2 cm) z boku też mam po 1 cm z każdej strony. Ale one już i tak wąskie są .. Może ja je źle dobieram ...

Jeśli w tych CS ach masz 3 cm luzu za piętą to znaczy ze są za duże, potrzebujesz butów 22.0/22.5 ze skorupą o długości ok 265 mm. Oddaj te Salomony, jesli już masz być skazana na buty 23.0 to lepiej zeby były miększe, buty sztywne i w dodatku zbyt obszerne to masakra. Nie chce mi się wierzyc że w Wawie nie mozna dostać butów juniorskich. http://www.allegro.p...ast_r_23_0.html W tych butach jeżdzi moja żona, w rzeczywistosci mają flex ok.80, dobry model, moze zadzwoń do tego gościa. http://www.allegro.p...70_rozm_23.html A to sa juniorki Salo 70.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Na sudenckiej jakiś sklep jest? Przymierzyłabym Fischerki bo jeszcze nie mierzyłam ... Sprawdzę jeszcze jutro te Salomonki i wtedy się przekonam ... W sobotę jadę do Warszawy to jeszcze poszukam jakiś sklepów. Dziekuję za rady ... mam nadzieję, że i ja znajdę te swoje botki :)

Na studenckiej jest Luxton - http://www.narty-ski.pl/ Maja butki nie tylko fischera, kiedys mierzylam u nich juniorskiego salomona. Warto wpasc na Magnalia 4 /kolo toru stegny- sklep:strefa sniegu/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w kilku sklepach ... Rozmiar 22 był tylko w jednym sklepie - okazało się, że są za małe. W SkiTeam w ogóle nie mają damskich butów w rozmiarze 22. Stanęło na rozmiarze 23 (najbardziej optymalny rozmiar) ... Butów Atomic Hawx nie było w moim rozmiarze w żadnym sklepie. W rozmiarze 23 miałam do wyboru we wszystkich sklepach 3 modele.

Reasumując ... mam 2 komplety butów do jutra ... salomon Idol z flexem 80: http://www.salomonsp...ots/buty/idol-8
i salomon Instinct CS z flexem 90: http://www.salomonsp...uty/instinct-cs

W Salomonach Instict leciutko drętwieje mi stopa (dół stopy) w przedniej części. Prawdopodobnie winna wkładki, która jest dosyć gruba + skarpeta (cieniutka skarpeta i problemu nie ma) ...
Za to górna część buta wydaje się ciutkie wygodniejsza niż w Idolach.

Ogólnie mówiąc jedne i drugie mogą być ... Żadne z tych butów nie są na mój poziom umiejętności.

Dodatkowo myślę o wkładkach robionych na zamówienie ...

Biorąc pod uwagę te dwa modele .. które polecacie?

Użytkownik apofi edytował ten post 27 luty 2009 - 21:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładki to dobry pomysł, buty wybierzesz już sama, CSy są twardsze ale węższe, Idole na odwrót.


A biorąc pod uwagę poziom umiejętności? Jak wybierać mniejsze zło? Nie ma żadnej różnicy? Jedne są sportowe a drugie dla dobrze jeżdzących? W sumie jak założyłam w sklepie buciki o 1/2 za duże z flexem 50 to czułam się bardzo niekomfortowo .. jak w kapciach ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

Przypadkiem trafiłam do sklepu Rossignola, gdzie uchowały się buty Xena12 ... mają dość grubą wkładkę, więc nie jest źle.
Nie trzymają nogi jak te dla zaawansowanych ale są wygodne i pięta jest tam gdzie trzeba a stopa nie lata na boki. A na dodatek kosztowały 1/2 normalnej ceny :)

Przetestuje je za tydzień :)

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...