Skocz do zawartości

Co pierwsze kask czy google


heniek08

Rekomendowane odpowiedzi

witam zamierzam pod koniec sezonu (jak będą już obniżki cen) kupić kask i gogle, kask chciał bym kupić w decathlonie sadze ze w 100 zł się zmieszczę a gogle chciał bym już kupić trochę lepsze myślałem nad uvexem i mam pytania :D:D:D 1. co sądzicie o tych kaskach i goglach, niby tematów na forum sporo ale... wiadomo od przybytku głowa nie boli 2. co najpierw lepiej kupić gogle i kask do nich dobierać, czy kask a później gogle do kasku jakieś dobrać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszystko zależy od tego czy masz na chwilę obecną jakieś gogle czy nie? Bo jeśli nie a wbierasz się na narty to przy złej pogodzie bez gogli nie pojeździsz a bez kasku tak, no chyba że masz od kogo pożyczyć gogle:cool: Co do dobrania jednego do drugiego to łatwiej jest dobrać gogle do kasku niż kask do gogli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Moim zdaniem lepiej zacząć od wygodnego i dobrze dopasowanego kasku! Ja mam firmowy kask i większość gogli do niego pasuje, jak kupisz jakiś no name to może być z tym różnie :mad: Jeśli jednak chcesz lepsze i droższe gogle to chyba od nich trzeba by zacząć. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniek08, ja proponuje wybrać się do macro, na koniec sezonu. Tam doznasz promocji, a i kupisz dobry sprzęt (np cebe albo uvex) w zestawie kask+google (100% kompatybilne) za niewielką cenę. W sezonie zestaw kosztował ok. 170 zł, wiem, bo kupowałam akurat sam kask cebe. (google już miałam) także na wyprzedaży na bank bedzie taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy masz na chwilę obecną jakieś gogle czy nie? Bo jeśli nie a wbierasz się na narty to przy złej pogodzie bez gogli nie pojeździsz a bez kasku tak,

Ja jeżdżę od 8 lat, od początku mam gogle i użyłem ich może dwa razy. Tylko podczas intensywnego opadu śniegu. Jak nic nie sypie po oczach to bez gogli jest zdecydowanie lepiej - lepsze pole widzenia, nic nie paruje, niezniekształcone barwy no i wiaterek wiejący po twarzy :) Ja bym wziął kask, chociaż o ile się nie jeździ szybko/nie skacze się itp. to on też do niczego nie jest potrzebny.

Użytkownik Qbekbear edytował ten post 04 styczeń 2009 - 20:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę od 8 lat, od początku mam gogle i użyłem ich może dwa razy.

To tylko świadczy o tym że za szybko to się raczej nie poruszasz. Przy temperaturach jakie teraz panują w górach (-5, -15) nawet jazda ze średnią prędkością sprawi że oczy natychmiast zaczną obficie łzawić w efekcie nic nie będziesz widział.

Jak nic nie sypie po oczach to bez gogli jest zdecydowanie lepiej - lepsze pole widzenia, nic nie paruje, niezniekształcone barwy no i wiaterek wiejący po twarzy :)

I to nie jest prawdą. Gogle w zależności od zastosowanej szyby potrafią znacznie lepiej rysować kształty i jedyna pogoda jaka je dyskwalifikuje (za wyjątkiem tych z całkowicie białą szybą) to gęsta mgła. A to że zniekształca kolory… wątpię abyś miał czas na podziwianie natury w trakcie zjazdu.

Ja bym wziął kask, chociaż o ile się nie jeździ szybko/nie skacze się itp. to on też do niczego nie jest potrzebny.

Jak Ci ktoś na stoku przywali swoją głową czy barkiem to raczej nie będzie patrzył czy Ty skaczesz czy nie :). O kaskach jest obszerny wątek więc radzę poczytać. A w temacie „co najpierw”… odpowiedź jest prosta – wszystko, przy czym skup się na zakupie wygodnego i atestowanego kasku, resztę przeznacz na gogle (dobre będą i tanie uvex’y za 50zł).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rysiek VR kurde no wyprzedziłeś mnie :) To ja chciałem troszku napisać na temat wypowiedzi Qbekbear no ale jak już byłeś przedemną to muszę przyznać Ci rację. Jeśli koleś nie używa gogli to jego prędkość na stoku jest znikoma. Co do reszty też się zgadzam. CO DO GOGLI TO DOBRZE MIEĆ GOGLE Z WYMIENNĄ SZYBKĄ I POSIADAĆ DWIE SZYBKI NA POGODĘ ZACHMURZONĄ JAK I NA ŁADNE SŁONECZKO. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO DO GOGLI TO DOBRZE MIEĆ GOGLE Z WYMIENNĄ SZYBKĄ I POSIADAĆ DWIE SZYBKI NA POGODĘ ZACHMURZONĄ JAK I NA ŁADNE SŁONECZKO. Pozdrawiam.

o pierwszy raz słyszę o goglach z wymiennymi szybkami a możecie podać jakieś linki to aukcji z takimi goglami, a jeśli często wymienia się te szybki to niema problemu, ze po jakimś czasie zaczyna te szybki się ruszać, albo gogle parować. a co do zakupów to chciał bym gogle i kask kupować dopiero w lutym jak będą przeceny, na razie jeżdżę w okularach przeciwsłonecznych i jakoś daje rade:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o pierwszy raz słyszę o goglach z wymiennymi szybkami a możecie podać jakieś linki to aukcji z takimi goglami, a jeśli często wymienia się te szybki to niema problemu, ze po jakimś czasie zaczyna te szybki się ruszać, albo gogle parować. a co do zakupów to chciał bym gogle i kask kupować dopiero w lutym jak będą przeceny, na razie jeżdżę w okularach przeciwsłonecznych i jakoś daje rade:)

Specjalie urodziwe nie są, ale np takie UVEXA http://www.allegro.p...ier_gratis.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o pierwszy raz słyszę o goglach z wymiennymi szybkami a możecie podać jakieś linki to aukcji z takimi goglami, a jeśli często wymienia się te szybki to niema problemu, ze po jakimś czasie zaczyna te szybki się ruszać, albo gogle parować. a co do zakupów to chciał bym gogle i kask kupować dopiero w lutym jak będą przeceny, na razie jeżdżę w okularach przeciwsłonecznych i jakoś daje rade:)

Proszę bardzo ładne solidne tylko pozazdrościć posiadaczą :) http://www.allegro.p...tro_nowosc.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Gogli z tego linku http://www.allegro.p....er_gratis.html nie polecam. Dobrze że tanio kupiłem to udało mi się szybko sprzedać. Wg. mnie zniekształcały obraz i ograniczały pole widzenia, a może jeden dzień testu to zbyt krótko. (ale nie chciałem ich zniszczyć, bo podjołem decyzję -sprzedać) No i zgadzam się z moimi przedmówcami, bez gogli nie ma jazdy. Co do dospasowania gogli z kaskiem. To najlepiej kupować komplet, chodzi o to by gogle swoim kształtem zgrywały się z kształtem kasku. Wtedy tworzy się taka maska, że zasłonięte jest czoło i gogle tworzą jak gdyby jedną całość z kaskiem. Tak na moje oko komplet z tego linku http://allegro.pl/it....gogle_1z3.htmlnie jest dobrze spasowany. Mam dwie pary gogli jedne bardziej spasowane drugie mniej. I jeżeli jeżdżę w goglach,(kask z szybą) częściej w tych nie spasowanych. To że gdzieś tam po czole podwiewa nie ma to dla mnie znaczenia i tak facyjatę smaruje zimowym kremem. Na pewno gorzej wygląda. Ważne że gogle są super na ciężkie warunki. Czyli wg. mnie zależy od priorytetów, ale fajnie że coraz więcej ludu jeździ w kaskach. Życzę złożenia kompletu Postruvka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zamierzam pod koniec sezonu (jak będą już obniżki cen) kupić kask i gogle, kask chciał bym kupić w decathlonie sadze ze w 100 zł się zmieszczę a gogle chciał bym już kupić trochę lepsze myślałem nad uvexem i mam pytania :D:D:D 1. co sądzicie o tych kaskach i goglach, niby tematów na forum sporo ale... wiadomo od przybytku głowa nie boli 2. co najpierw lepiej kupić gogle i kask do nich dobierać, czy kask a później gogle do kasku jakieś dobrać

Mam kask i gogle z Decathlonu są dobre. To że coś jest tanie nie znaczy że jest marne. Ostatnio widziałem używany kask z Decathlonu w komisie, w komisie był droższy. Łatwiej dopasować gogle, więc zacznij od kasku takiego, żeby czoło nie pozostawało odkryte. Pomiędzy goglani i kaskiem, nie powinno być widać czoła. Nie kupuj kasku bez mierzenia.

Użytkownik Maciej S edytował ten post 06 styczeń 2009 - 10:39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o pierwszy raz słyszę o goglach z wymiennymi szybkami a możecie podać jakieś linki to aukcji z takimi goglami, a jeśli często wymienia się te szybki to niema problemu, ze po jakimś czasie zaczyna te szybki się ruszać, albo gogle parować. a co do zakupów to chciał bym gogle i kask kupować dopiero w lutym jak będą przeceny, na razie jeżdżę w okularach przeciwsłonecznych i jakoś daje rade:)

Proszę bardzo tu podaje Ci linka z kolekcją gdzie są wymienne szybki w goglach http://www.skiteam.p...iarskie/Oakley/ Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął kask, chociaż o ile się nie jeździ szybko/nie skacze się itp. to on też do niczego nie jest potrzebny.

Jest jeszcze niezbędny na wyciągu - 2 dni temu na facio z obsługi się zagapił, "przepuścił" jednego orczyka i dostałem nim w prosto w tył kasku. Huknęło nieźle, bez kasku pewno by mnie musieli zwozić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę od 8 lat, od początku mam gogle i użyłem ich może dwa razy. Tylko podczas intensywnego opadu śniegu. Jak nic nie sypie po oczach to bez gogli jest zdecydowanie lepiej - lepsze pole widzenia, nic nie paruje, niezniekształcone barwy no i wiaterek wiejący po twarzy :) Ja bym wziął kask, chociaż o ile się nie jeździ szybko/nie skacze się itp. to on też do niczego nie jest potrzebny.

Bzdury a nie dobre rady:mad: PS Jak Ci paruja gogle to zmien na lepszy model;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki kolor szkiełek kupić aby w goglach jeździć w pochmurne dni i słoneczne, zęby kupi jedne gogle a nie 2 pary, i raczej nie interesują mnie gogle z wymiennymi szybkami, bo te które są fajne są za drogie dla mnie a te które są w przedziale cenowym który chce przeznaczyć na gogle są okropne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...