Skocz do zawartości

buty na szeroka stopę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Koledzy szukam butów (narciarskich :) ) na szeroka stopę. Czy istnieje jakiś związek między marką buta a kształtem wnętrza buta słyszałem np. że buty fisher'a są raczej na wąską stopę. Wiem, że są specjalne oznaczenia ale czy jest jakaś prosta reguła - jedna marka buty szerokie inna marka buty wąskie.

Użytkownik janusz35 edytował ten post 27 listopad 2008 - 10:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Koledzy szukam butów (narciarskich :) ) na szeroka stopę. Czy istnieje jakiś związek między marką buta a kształtem wnętrza buta słyszałem np. że buty fisher'a są raczej na wąską stopę. Wiem, że są specjalne oznaczenia ale czy jest jakaś prosta reguła - jedna marka buty szerokie inna marka buty wąskie.

Faktycznie kazda firma produkuje buty na szeroką i wązką nogę (gdzies na forum ktos podawal tablicę szeokosci stop, dokladnie nie pamiętam, chyba Nordic).Moze regula jest po prostu taka, ze sklepy sprowadzają tylko konkretne marki (dla szerokich albo dla wązkich stop). Opinię szerokich stop mają Salamon, Tecnica, Head. Wązkich-Lange, Rossignol. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będę celował w salomony.Ogólnie zawsze miałem kłopot z butami narciarskimi oraz ...łyżwami po prostu po pewnym czasie ściśnięta noga zaczyna nmie potwornie boleć i nici z przyjemności. Na łyżwach po prostu siadałem na ławeczce i zdekmowałem na chwilę buta pózniej mogłem jeszcze toochę pojeżdzić akle za każdym razem krócej. Z burami narciarskimi było podobnie aby dopasować buta na "szerokość" musiałem kupować większy rozmiar wtedy nie "ściskało' ale pięta latała więc...... Raz myślałem że kupię buty na wymiar i poproszę kogoś (brata lub ojca ba mają większe nogi) i trochę mi te buty rozbiją w środku ale w porę się zreflektorałem żę "rozbiją głównie na długośc bo stopy mają zdecydowanie dłuższe ale niekoniecznie "grubsze". Buty w których teraz jeżdżę to alpiny (taki najprostszy) model są wygodne ale o numer za duże może na początku to mi nie przeszkadzało ale teraz już wiem że but musi być dopasowany "z każdej strony" i ściśle przylegać do stopy ja natomiast mam czasem wrażenie ze noga przemieszcza mi mi się w bucie i to dość sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Koledzy szukam butów (narciarskich :) ) na szeroka stopę. Czy istnieje jakiś związek między marką buta a kształtem wnętrza buta słyszałem np. że buty fisher'a są raczej na wąską stopę. Wiem, że są specjalne oznaczenia ale czy jest jakaś prosta reguła - jedna marka buty szerokie inna marka buty wąskie.

Większość producentów/firm stara sie mieć w swojej kolekcji buty na szeroką stopę i o takie pytaj w sklepach a następnie trzeba je po koleji mierzyć i wybrac te najwygodniejsze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszersze jakie do tej pory przymierzałem były b-techy atomica. W Salomona Impactach również jest sporo miejsca. Wąskie (za wąskie dla mnie :) są radicale r-12 Rossignola, natomiast w Zenithach Sensorach 100 z tego roku i Z12 mimo teoretycznie tej samej szerokości pod stopą jest wygodniej - podobnież to kwestia innej budowy skorupy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...