Skocz do zawartości

Regeneracja ślizgów.


kmusial

Rekomendowane odpowiedzi

Dość dobrze radzi sobie z tym rozpuszczalnik acetonowy. (bardzo dobrze odtłuszcza)

Ale wszystko na bazie acetonu strasznie wysusza :-/ Też mam dylemat, czym wyczyścić narte przed zabiegami. Ale Niczego na bazie acetonu nie tknę. Już wolę wodę, płyn do naczyń, ściereczki i cyklinkę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po małej przejażdżce moje narty mają sporą 1,5 mm rysę przy krawędzi. (na czarnym, na ślizgu), czy coś z tym trzeba zrobić? Narty są nowe, nie smarowałem ich tylko od razu wybrałem się na stok. Zrobiłem źle? Czym je nasmarować? Smarem w płynie, aerozolu?

No źle, źle... Teraz na gorąco. Najlepiej oddaj do serwis na smarowanie na gorąco, bo sam teraz raczej się za to nie będziesz zabierał, a szkoda, żebyś szkód narobił nie znając się zbytnio na domowym smarowaniu (jak sądzę). Oddaj do serwisu, a jak jedziesz na stok, to miej ze sobą takie np. szmatki TOKO (do kupienia np w intersporcie za 9zł starczą na smarowanie 2x 2 par nart.) albo smar w sztyfcie, wieczorkiem, albo po jeździe jak zjedziesz "na bazę" wysusz nartki jakąś szmatką zbierz piachy i inne brudy i smarnij. Poczekaj ze 2-3 min. i przetrzyj suchą szmatką. Ja tak robię jak jadę na 2 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kilka postów wcześniej ktoś pytał o proszek kofiksowy TOKO- widziałem ten proszek w użyciu w serwisie był aplikowany roztopiony na narte przy pomocy specjalnego pistoletu TOKO (proszek wsypuje sie do pistoletu i nakłada na nartę roztopiony) pistolet na specjalną końcówkę i nakłada pasek o szerokości ok 1cm (może końcówi sa wymienne nie wiem). Są też pistolety na pałeczki kofiksowe- do złudzenia przypominające kostolety do kleju ale te oststnie do kofiksu sie nie nadają za niska temreratura.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej ktoś pytał o proszek kofiksowy TOKO- widziałem ten proszek w użyciu w serwisie był aplikowany roztopiony na narte przy pomocy specjalnego pistoletu TOKO (proszek wsypuje sie do pistoletu i nakłada na nartę roztopiony) pistolet na specjalną końcówkę i nakłada pasek o szerokości ok 1cm (może końcówi sa wymienne nie wiem). Są też pistolety na pałeczki kofiksowe- do złudzenia przypominające kostolety do kleju ale te oststnie do kofiksu sie nie nadają za niska temreratura.,

Tak jest w serwisach, generalnie do proszku wykorzystujemy żelazko i specjalną folię, która jest w komplecie z proszkiem. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witaj na forum. Nowe narty się jak najbardziej ostrzy. Na razie masz tam na krawędziach najpewniej rzeźnię po fabrycznym, maszynowym ostrzeniu. Ręcznie naostrzona oraz wypolerowana krawędź pozwoli ci na skuteczniejszą, bardziej kontrolowaną i bezpieczniejszą jazdę. Jeśli chodzi o ślizgi, musiałbym zobaczyć jak to wygląda. Swoją drogą, większość syfu, który ślizgi przyjęły podczas magazynowania i transportu, wyciąga się za pomocą czyszczenia na gorąco (smarowanie i cyklinowanie ślizgu, póki smar jest jeszcze gorący + szczotkowanie).

Użytkownik kss edytował ten post 08 styczeń 2012 - 19:22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...