Skocz do zawartości

Jaka długość nart dla kobiety 174cm 54 kg poziom 5 ?


Mychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post mimo że czytam forum od dawna :) Dostałem "zlecenie" wyszukania nart dla małzonki. Ja niedawno kupiłem nowe deski dla siebie, to i muszę zakupic coś nowego dla swojej drugiej połówki... Pytanie jest jaka długość nart dla kobiety: wzrost: 174 cm waga: 54 kg umiejętności: 4/5. Żona jeździ bardzo rekreacyjnie, bez skłonności do szybkiej jazdy, chce czerpać więcej przyjemności z jazdy i więcej sie "bawić" na stoku. Obecnie jeździ na dynastarach Agyl 164 cm i mówi, ze za długie :) Zastanawiam się nad Elan Wave Magic. Co o nich sądzicie? No i przede wszystkim jaka długość 152 cm czy 158 cm? Z góry dzięki za info pzdr Mychu

Użytkownik Mychu edytował ten post 02 październik 2008 - 07:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt/ żadna z moich znajomych nie jeździ na tej narcie. Z opisu jednak wynika, iż:

Narta do szybkiej, dynamicznej jazdy z dużą prędkością.

a skoro

Żona jeździ bardzo rekreacyjnie, bez skłonności do szybkiej jazdy, chce czerpać więcej przyjemności z jazdy i więcej sie "bawić" na stoku.

to raczej nie potrzebny jej "demon prędkości". Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierzesz 152cm to małżonka będzie miała łatwosć wykonania skrętu co przy jej wadze też jest istotne ale jak tylko złapie prędkości to ta narta nie będzie stabilna...przy 158cm będzie lepiej i nie powinno być problemów z inicjacją skrętu bo jest już obyta z dłuższą nartą...skłaniałbym się do wyboru tej drugiej długości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłbym się jeszcze raz nad wyborem.Elan jak najbardziej,tylko speed i wave magic to narty dla kobiet,które już dobrze opanowały jazdę na krawędzi-taki damski odpowiednik speedwave(narty o zmiennym promieniu,uniwersalny carver).Jeśli żona potrzebuje dynamicznej narty to ok,ale jsli zdecydowanie narta potrzebna jest do rekreacji proponowałbym jednak Black magicw dł.158cm. Do speed i wave dł. nawet 166cm. to narty do szybkiej jazdy,gdzie w długim skręcie potrzebna jest stabilnośc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednik damski Magfire'a-narta allmoutain,na trasy i poza nie,poziom średniozaawansowane narciarki,bardzo łopaciarskie (126-75-109). Jeśli myślałeś o takich dla swojej żony to odpada.

hmm... skąd wziąłeś jej wymiary? Ten na fotce to model tegoroczny, którego opisu nie znalazłem ale znalazłem zeszłoroczny http://live.skionlin...&id_modelu=2591 Wynika z niego, że ma 114-70-100 i że to nartka dla średnio zaawansowanych kobitek, wybaczająca błędy. Czyzby cos zmienili w tym roku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mag spice :http://www.elanskis....thid3=&lang=eng (124-73-106).Allmountin. Sorki wielkie za bardzo się zapatrzyłem na fotkę,bo zeszłoroczny wild spice był różowy i pomyliło mi się z magic spice. Ale teraz o narcie-dla zupełnie początkujących,żona się cofnie w rozwoju. Nadal obstawiam na black magic,ale jak masz wybrać między nierozwojową wild spice,a na wyrost wave magic-postaw na trudniejszą i oddaj żonę w dobre ręce,może jak posmakuje krawędzi to polubi szybszą jazdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedź :) No to na dokładke jescze jedna narta: Head Fast Thang SL SRF 6 z sezonu 06/07 http://www.skionline...&id_modelu=2357 Tak jak piszesz, wolę kupić dziewczynie coś na wyrost żeby się uczyła. Ja też od tego sezonu przesiadam się z "marketówek" na Zenithy Z3 i bede poptrzebował samozaparcia :). (mój poziom to 5) Pewnie weźmiemy instruktora na kilka lekcji bo w marcu czeka nas Austria :D Ja tu podaje narty, które obecnie dostępne sa do sprzedaży w necie itd. w cenach dla mnie do przyjęcia - dlatego taka róznorodność. Sklaniam sie ku Wave Magic, moze Black Perla Elana ale ciekaw jestem opini tego Heada. pzdr BTW: Czym się rozni Wave Magic od Black Perla? Która z nich jest łatwiejsza?

Użytkownik Mychu edytował ten post 03 październik 2008 - 10:22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wave magic to narta z zastosowaną technologią WaveFlex-faliste wygięcie rdzenia,dzięki temu uzyskuje się większą sztywność poprzeczną narty. Poza tym taliowanie,zwłaszcza piętki bardzo radykalne w black-ułatwi dokręcenie i sterowanie w końcowej fazie skrętu,łatwiej podjechać pod stok,w celu utraty szybkości. Wave magic będzie najskuteczniejsza dla pań lubiących trochę przycisnąć,niebojących sie większych szybkości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze jedno pytanie, W necie mozna znaleźć nartę Rossignol Saphir, niby z roku 2008. Przeglądając katalogi, widzę ze Saphiry produkowane były dosyc dawno temu... (jakieś 2-3 sezony w tył). W tegorocznym katalogu lub zeszłorocznym Saphira nie ma... Narta wygląda tak: Dołączona grafika Zna ktoś ta nartę? Czy to narta dla średniaków czy raczej początkujących? Interesują mnie ogólne opinie o tej narcie. Pozdrawiam mychu

Użytkownik Mychu edytował ten post 09 październik 2008 - 09:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...