Skocz do zawartości

Dyskusja do słowniczka


keram

Rekomendowane odpowiedzi

oj Panowie ,Panowie widze,ze bez tego sniegu hormony WAM buzuja. nie macie sie gdzie wyladowac to znalezliscie sobie Nasze forum:o nie czas chyba i miejsce na takie sprzeczki....juz staje sie to powoli nudne i niesmaczne:rolleyes: p.s jak to moja babcia mowi:nie kijem WAS tylko pala:D;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Panowie ,Panowie widze,ze bez tego sniegu hormony WAM buzuja. nie macie sie gdzie wyladowac to znalezliscie sobie Nasze forum:o nie czas chyba i miejsce na takie sprzeczki....juz staje sie to powoli nudne i niesmaczne:rolleyes: p.s jak to moja babcia mowi:nie kijem WAS tylko pala:D;)

No właśnie...a mówią, że baby są gorsze:rolleyes: Na narty na lodowiec! Styrać się na maxa, wtedy nie będziecie mieć sił na głupoty:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na mały komentarz do komentarza filinatora Link do filmu umieściła w tym wątku kolumna, na youtubie film ten umieścił scatman i to On nadał mu tytuł... nie rozumiem więc, skąd się wzięło w cytacie powyżej tyle jadu... Myślmy Kochani dwa razy albo i trzy, zanim coś napiszemy, bo wiedzmy/przewidujmy, że każdy atak (tym bardziej nieuzasadniony) wywołać może kontratak... a potem biadolimy, że źle jest...

To ja może coś wyjaśnię, skoro wkleiłam filmik :o Miał on na celu tylko i wyłącznie zobrazowanie royala i przykro mi, że wywołał aż taką dyskusję z niemalże obrzucaniem się błotem włącznie. Wydawało mi się, że filmik ma pokazywać "o co chodzi", a nie być idealny, ale jak widzę się myliłam. W takim razie kasuję link i bardzo przepraszam za zamieszanie. Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='fredowski']Interpretacja tych samych terminow nie moze sie roznic. do Mitka: zmien tytul watka na: "polemika przy grabieniu siana" akurat na czasie i matacze rusza do akcji ´to bedzie w sam raz na ogorkowy sezon i jak fredo napisał tak sie stało. moze wrócmy do tematu! bo jeszcze chcialem sie czegos fachowego dowiedzic, a wasze ???????? to zostawcie sobie na hyde park albo na priva. pozdro robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może coś wyjaśnię, skoro wkleiłam filmik :o Miał on na celu tylko i wyłącznie zobrazowanie royala i przykro mi, że wywołał aż taką dyskusję z niemalże obrzucaniem się błotem włącznie. Wydawało mi się, że filmik ma pokazywać "o co chodzi", a nie być idealny, ale jak widzę się myliłam. W takim razie kasuję link i bardzo przepraszam za zamieszanie. Pozdrawiam:)

Kolumna nic nie potrzebujesz wyjasniac. Idea byla dla mnie jasna, ale sa jednak krytykanci ktorzy czychaja, na mozliwosc "zadymy". To jest Reuel i taki mialas i podalas i bardzo dobrze. Co do jego wykonania to glosy sa podzielone i slusznie. Szkoda tylko ze krytykancki glos zabiera instruktor narciarski, ktory powinien wiedziec ze pojechanie reuela bez podporek, na stromym rozjezdzonym stoku ( to jest gora trasy czerwonej na Möllteler) jest niemozliwe. To nie jest cyrk gdzie jakies numer cwiczy sie latami, to byla swobodna jazda. Juz to ktos nadmienil, zeby hasla slowniczka obrazowac filmem. Mysle ze mozna pojsc dalej, ze obrazowac filmem forumowicza, zeby nie bylo zlosliwosci nie wiecej jak jedno haslo na glowe. Stworzyc rownolegly watek gdzie mozna dyskutowac a jak trzeba to i sie poklocic a ten podstawowy bedzie czysty i przejzysty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby Wam się nie nudziło w tym temacie I zanim sami się wszyscy nawzajem zabanerujecie, dorzucam moje 3 grosze i materiał dyskusyjny. Pytanie: czy to jest śmig? A jak nie to może girlanda ? http://video.google....756902280725894 Pług Dołączona grafika http://picasaweb.goo...nski/2008MARZEC

na filmiku jest jazda równoległa średnim skrętem :) szkolny pług jest z kijami (poprawnie trzymanymi) - nartki jak najbardziej ślicznie prowadzone....;) śnieg SUUUPER !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby Wam się nie nudziło w tym temacie I zanim sami się wszyscy nawzajem zabanerujecie, dorzucam moje 3 grosze i materiał dyskusyjny. Pytanie: czy to jest śmig? A jak nie to może girlanda ? http://video.google....756902280725894 Moim zdaniem na NASZYM forum powinniśmy prezentować NASZE teksty, zdjęcia i filmiki nawet jeśli NIE są doskonałe. Jak jeździ Janica, Bode czy Hermann wiedzą wszyscy i nikt z NASZEGO forum tego poziomu niestety nigdy nie osiągnie ( no może jedynie mały Staszewa ma jeszcze szanse czego mu serdecznie życzę) a książek (jak to powiedział Pawlak do Kargula) mi tu czytał (przepisywał) nie będzie.

Super Jabol bedzie przyjemnie. Odpowiadam na pytanie: dla mnie to nie jest smig, FORUMOWO, to jest wzorcowa krystiannia NWN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Obserwowałem z pewnym przerażeniem rozwój tematu. Szkoda, że znowu spychamy temat, który zalozyłem jako popularny i raczej dla wszystkich na tory dyskusyjne. Swoje odpowiedzi ogranicżę do niezbednego minimum prostując jedynie ewidentne (moim zdaniem) błędy. chciałem aby ten temat wyglądał tak jak jego poczatek. Pytanie o jakis termin prośba o krótkie uzupełnienie i koniec. Skoro tak sie nie da trudno.

Czegoś mi w tej definicji brakuje. Postaram się bardzo prosto i krótko. :) Śmig – seria rytmicznych, krótkich skrętów, w których zakończenie poprzedniego skrętu jest jednocześnie rozpoczęciem następnego - poprzedni skręt ułatwia zapoczątkowanie następnego. Wg. mnie w tym rozszerzeniu jest zawarta idea śmigu. A definicja w dalszym ciągu jest krótka i mam nadzieję jasna :). Pozdrawiam. Tadek.

Tadziu każdy skret jest i zawsze był rozpoczęciem nastepnego. Tak kończy się faza sterowania - przygotowaniem do nastepnego skretu i musi go ułatwiać - przcież nie może utrudniać. Jazda w skos stoku pomiędzy skretami nie powinna wystepować jeżeli jedziemy poprawnie. Kolumna To była dobra ilusrtacja pierwotnej idei reuel`a. Skret na narcie wewnetrznej prowadzonej śladem ślizgowym w pozycji wagi. To, że obecnie reuel`m nazywa sie skret na narcie wewnetrznej prowadzony na krawędzi jest naduzyciem. Pan Reuel, który pierwszy tak pojechał robił cos w stylu jazdy na filmie. Andrzej i Stanisławski Ten cytat z całym szacunkiem dla Ciebie Andrzeju i dla Pana Stanisławskiego jest zaprzeczeniem mojej idei przewodniej tego tematu. Ja niewiele z tego rozumiem a smigi to moja ewolucja a co dopiero narciarz, który pyta: co to jest smig? Wydaję mi się, że sporo osób myli pojęcia. Śmig to cała grupa ewolucji a nie jedna konkretna. Każda jazda krótkim skrętem to smig niezależnie od rodzaju zapoczatkowania tego skrętu. Jabol Na Twoim filmie nie ma smigu. To jest skręt równoległy ze skróconą fazą sterowania ale napewno nie smig. Dokładnie jest to skret równoległy z odbicia. Widać jak najpierw lekko rozjeżdżają się narty, nastepnie nastepuje odciążenie poprzez przeniesienie ciążaru z narty dolnej na górną z jednoczesnym przekrawędziwoaniem narty górnej i chwilę później dostawienie dolnej do śladu równoległego. Dzieki za zdjęciówki i :):D. Co do pozostałej dyskusji..... Pozdrawiam i dzięki za merytoryczne posty. Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Stworzyc rownolegly watek gdzie mozna dyskutowac a jak trzeba to i sie poklocic a ten podstawowy bedzie czysty i przejzysty

Cześć! Bardzo dobry pomysł!!!
  • W pierwszym słownik, komentarze wyjaśniające niejasności i filmy (najlepiej nasze)
  • W drugim dyskusje, nawet bardzo ostre, ale na boga merytoryczne :rolleyes:.
  • Zastanawiam się nad trzecim - w którym dopuszczalne by było dzielenie włosa na czworo, a nawet dziesięcioro :D:D:D.
Przedyskutowane określenie trafiało by do słownika wraz z najlepszymi komentarzami i filmami. Pozdrawiam wszystkich. Tadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wycofuje sie z forum, ...

Szkoda.... / rozumiem. ... został ktoś, odszedł KTOŚ ... dzisiejszy świta / życie,... tylko czy zawsze musi być tak samo? ... co stać się musi by zaślepienie ustąpiło? ... upływ czasu na pewno, ale czy potem stanie odwagi by krzywdy naprawić? ... oby tylko czasu stało. By do domu dobro zaprosić - utrudzić się trzeba, by zło nas odwiedziło - wystarczy drzwi nie zamknąć. Andrzeju masz rację. Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie. ... do widzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. on, matacz. Czyli ja, a_senior. Tym razem Twoj tekst nie jest obrazliwy, ale tylko zlosliwy. ;) Opis jak opis, przyznaje, nienajlepszy. Lepszego nie bedzie, bo go w jezyku polskim nie posiadam. Ten w ksiazkach Szczesnego jest jeszcze gorszy. Moze ktos posiada bardziej strawny opis smigu. A moze Ty Fredo sam cos napiszesz? Mysle Fredo, ze w interesie zycia forum ktos z nas musi go opuscic. Ty bedzisz sie mnie czepial, bo taka masz wredna nature, bo leczysz wlasne kompleksy starzejacego sie faceta, ktoremu nie wyszlo zycie. Robisz to na wielu forach (Gazeta Wyborcza, skionline) psujac je, o czym latwo mozna sie przekonac przegladajac watki z Twoim udzialem. Bardzo szybko, podobnie jak i tu, dochodzi tam do przepychanek i pyskowek. Przy okazji zreszta zatruwasz zycie sobie samemu. Niestety ja bede Ci zawsze! odpowiadal w dotychczasowym stylu, czyli w miare spokojnie, ale i konsekwentnie, bo nigdy nie ustepowalem przed chamstwem i ustepowac nie zamierzam. Taka mam uparta nature. ;) Ale takie przepychanki psuje atmosfere forum, zatruwaja go. Nic dobrego z tego dla innych wyniknac nie moze. Madry glupiemu ustepuje, zapewne znasz to przyslowie. Mam sie za tego madrego. :) A wiec wycofuje sie z forum, juz po raz drugi, choc tym razem na dluzej. W kazdym razie nie wroce tutaj dopoki Ty tu bedziesz. Nie dlatego, ze mi bardzo przeszkadzasz czy mnie denerwujesz - troche zapewne tak, ale tylko troche. Nie dlatego rowniez, ze powaznie zmartwily mnie "fanatyczne" odglosy poparcia dla Ciebie u niektorych. Kogo tez oni popieraja - doprawdy rece opadaja. Zapachnialo mi guru, sekta i manipulacja - pisalem juz o tym gdzie indziej. Glowny powod opisalem wyzej: nie chce psuc dalej tego forum, a pozostajac tutaj i "szarpiac" sie z Toba byloby to nieuniknione. Pro publico bono. Bye, bye. :)

Witam Andrzeju prosze Cię nie opuszczaj forum. Znajdźmy wszyscy może troche dystansu i traktujmy się z szacunkiem. MItek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedobrze się stało, że e_senior pożegnał forum. Z drugiej strony czytając komentarze fredowskiego odnoszę wrażenie, że kwarantanna, na jaką go wysłali admini była zbyt krótka. Sorki za ten offtopic. A temat założony przez Mitka bardzo fajny. Pozdrawiam. Tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką propozycję i bardzo proszę przemysleć.Jest ona skierowana do administracji i moderantów.Temat jest Mietka,można jego pierwszy post wyciąć i umieścić jako przyklejony i zamknięty dla innych.Resztę tematu zostawić i w nim dyskutować.Jesli będzie potrzeba zmiany tego tematu przyklejonego ,to Mitek puka do admina/moda i zmieniają.Mają do tego uprawnienia.Pięć minut pracy to wymaga,a zostanie wiele dla potomnych.

Witam Darek juz nad czymś podbnym pracuje. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką propozycję, cały spam z tego tematu (post nr 2,3,10,11,13,15,16,17,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38,39,40,42,43,44, 45,46,47,48,49,50,51,52,53,54,55,56,57,58,59,60,61,63,64,69,70,71) uff!!! przenieść do Off Topic pod tytułem "Jak nabijacze liczników (matacze :D) wykańczają świetne tematy". I tam do woli róbcie to co lubicie nalepiej. A do tematu pojęć wróćie jak będziecie mieli coś mertorycznego do napisania . Dzięki ci Mitek za temat, ale jak zwykle zrobiły się z tego flaki z olejem i pomyje. pzdr Jeery PS U ??? a to co ? znowu czary na forum. Dopiero co mój post miał nr 72 a już 35. Czy za długo pisałem ? ( 3 min) . Czarów ciąg dalszy już ma nr 56.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...