Skocz do zawartości

Forumowe testowanie nart


fredowski

Rekomendowane odpowiedzi

...A co do objeżdżania czy próbowania nart przed zakupem to oczywista zgoda gorzej z przekazywanie swoich odczuć innym. Do tego trzeba ujednoznacznić pojęcia a to nie takie łatwe. Pozdrawiam

Witam ! ... lub używać pewnych,dość znacznych uogólnień (niestety) ,licząc na zrozumienie pytającego,lub (znacznie lepiej :) ) jego "dociekliwość" . Pozdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredowski wrzucił temat testowania,dla jednych temat trudny,dla mnie podstawa przy zakupie.Może kogoś stać na kupno kota w worku,może też ktoś(jak Jan Koval) mieć przywiązanie do jednej marki(dla mnie obecnie tylko buty Tecnici),ale testy nawet na poziomie średniozawansowanym mają sens. A co do preferencji,to tylko poprzez próby i testy można przekonać się czy 65,czy 82 pod stopą są dla mnie czy nie.Firma i jej sposób robienia nart też ma znaczenie.Przykładem może być firma Rossi,która kompletnie mi nie leży chociaz robi topowe narty(ale wiem to dzięki testom).Pytanie jak testujemy? Też beznadziejne,jak same testy komercyjne.Chodzi w nich bardziej o komercje(zobaczymy jak wypadną narty Head w następnych testach).Pewnie zdziwę niektórych ale w testach nart z tej samej półki zakładałem nartę na jedną nogę np.sl9 a na drugą rc4 race(oczywiście w tych samych długościech).Po jednym dniu zmieniałem kąty boczne i miałem zupełnie inne narty.I nie wiem jak bym się starał trzymanie na lodzie raz miała lepsz sl9 raz fiszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredowski wrzucił temat testowania,dla jednych temat trudny,dla mnie podstawa przy zakupie.Może kogoś stać na kupno kota w worku,może też ktoś(jak Jan Koval) mieć przywiązanie do jednej marki(dla mnie obecnie tylko buty Tecnici),ale testy nawet na poziomie średniozawansowanym mają sens. A co do preferencji,to tylko poprzez próby i testy można przekonać się czy 65,czy 82 pod stopą są dla mnie czy nie.Firma i jej sposób robienia nart też ma znaczenie.Przykładem może być firma Rossi,która kompletnie mi nie leży chociaz robi topowe narty(ale wiem to dzięki testom).Pytanie jak testujemy? Też beznadziejne,jak same testy komercyjne.Chodzi w nich bardziej o komercje(zobaczymy jak wypadną narty Head w następnych testach).Pewnie zdziwę niektórych ale w testach nart z tej samej półki zakładałem nartę na jedną nogę np.sl9 a na drugą rc4 race(oczywiście w tych samych długościech).Po jednym dniu zmieniałem kąty boczne i miałem zupełnie inne narty.I nie wiem jak bym się starał trzymanie na lodzie raz miała lepsz sl9 raz fiszka.

speaking about tecnica;potestuj dragon'a jezeli bedziesz mial okazje i zareczam ze beda ci musieli sila zdzierac je z nogi....... ja okazjanalnie biore nanogi inne narty ijeszcze zadne mnie do siebie nie przekonaly. mysle ze jedynie stoeckli moga sie rownac z volkl, wiec w tym sezonie bede sie staral potestowac. jeden z wyjazdow na narty ustawie pod katem gdzie one sa dostepne i potestuje. wiem ze moj guide w teton mial stormriders i byl bardzo zadowolony.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnuim watku na ten temat wyrobilem sobie poglad, ze testowanie nart zmierza do specjalizacji, zaweza uzywanie nart do okreslonych stokow i technik narciarskich. Testujemy tz szukamy nart do z gory obranych celow, bo testowac i nie wiedziec po co to wydaje mi sie bez sensu. Rozne modele nart, szerokie stoki, polka muldowe, wyratrakowane stoki, poza trasa, snowparki, stwarzaja tak duze mozliwosci, ze nie warto ograniczyc sie do jednego rodzaju nartostrady i jednego modelu nart, a raczej bawic sie tym wszystkim razem i osobno. Ostatnie pobyty na nartach ok. 70 dni spedzilem w Alpach i na haslo nartostrada widze narciarzy jadacych wolno, szybciej, oporowo, rownolegle skretem cietym, poza trasa, kazdy jedzie inaczej na roznych nartach waskich, szerokich, zielonych, kolorowych itd. maja tylko dwie cechy wspolne - sa zadowoleni i jada w dol.Forumowe narciarstwo /polskie/ to wyobrazam sobie tylko fischer rc4 worldcup, head worldcup igs rd, czy atomic gs12 a przeciez tak nie jest, mysle, ze na forum jest duzo chciejstwa w pozytywnym tego slowa znaczeniu. Przy tak wysokich zamiarach i zarazem wydatkach testowanie w obawie przed kupnem kota w worku jest rzeczywiscie potrzebne. Rodzi sie tu pytanie czy sa to potrzeby rzeczywiste - praktyczne? czy naleza do dobrego tonu i awansuja w spolecznosci narciarskiej. Osobiscie jestem przeciwny kupowniu nart uniwersalnych. Decyduje sie zawsze na jakas opcje i kupuje narte "specjalistyczna", majac swiadomosc, ze narty beda raz sprzyjaly a w innych warunkach utrudnialy jazde. Po 2-3 latach uzywania, narty "specjalistyczne" traca swoje wlasciwosci i staja sie nartami uniwersalnymi tz.do wszystkiego bo jestesmy do nich przyzwyczajeni i umiemy na nich juz prawie duzo. Przy takiej filozofii narciarstwa jakiekolwiek testowanie jest mi niepotrzebne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz w odczuciu narty z dwóch tehnologii(volk drw\ewno i stoeckli pianka).Bez testów odrzucić można narty które wydają się być gorsze ze względu na technologię.Nawiasem mówiąć producenci nart z rdzeniem wtryskowym twierdzą że mają 100% powtarzalności rdzenia w narcie,natomiast rdzeń drewniany nigdy tego miał nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz w odczuciu narty z dwóch tehnologii(volk drw\ewno i stoeckli pianka).Bez testów odrzucić można narty które wydają się być gorsze ze względu na technologię.Nawiasem mówiąć producenci nart z rdzeniem wtryskowym twierdzą że mają 100% powtarzalności rdzenia w narcie,natomiast rdzeń drewniany nigdy tego miał nie będzie.

wlasnie dlatego volkl magazynuje drewno po kilka lat z tego samego terenu i tego samego gatunku zeby zawezic roznice w nartach.... w sumie tak naprawde to chyba w jezyku polskim powinno sie uzywac chyba slowa "probowac" zamiast "testowac" testowac w moim pojeciu (moze sie myle) znaczy miec szereg nart na tej samej gorce a tym samym dniu i zmieniac je zo chwile i patrzec jaka w danych warunkach sie zachowuje. probowanie to branie jakies narty np na dzien i jazda zeby wybadac jej mozliwosci....... w jez angielskim jest takie slowo demo: to demo different skis znaczy ze wlasnie idzie sie do punktu demo i jezdzi sei na roznych nartach zmienianych co 2-3 przejazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasty nart z tej samej grupy tak naprawdę dają obraz niewielkich różnic pomiędzy nartami,resztę pozostawiając indywidualnym odczuciom.Stąd na przykład różne wrażenia pomiędzy np. rc4 race a sl 9.Ale bez tych indywidualnych odczuć nie będziemy mieli satyswakcji w jezdzie.Bo jeśli zdamy się tylko na opis producenta(bez krytyki testujących),to każda narta jest idealna dla potencjalnego kupującego(marketing).Polecanie na forum potestowania nart nie jest równoznaczne z wyborem najlepszej narty,tylko zachętom do samodzielnego wyboru.Ile to razy mieliśmy do czynienia z wyborem narty "na wyrost".Testy(czy też popróbowanie)eliminują zapędy narciarzy o poziomie 4 do nart z dużo wyższej półki.Wątpiących odsyłam do archiwum forum....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy(czy też popróbowanie)eliminują zapędy narciarzy o poziomie 4 do nart z dużo wyższej półki.Wątpiących odsyłam do archiwum forum....

Nie znam takiego kogos co kupil narte na wyrost i nie moze sobie z nia poradzic. Jezeli jest taki ktos na forum to bardzo prosze o zgloszenie sie chetnie porozmawiam i przekonam, ze jest inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam takiego kogos co kupil narte na wyrost i nie moze sobie z nia poradzic. Jezeli jest taki ktos na forum to bardzo prosze o zgloszenie sie chetnie porozmawiam i przekonam, ze jest inaczej.

Zjazd na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Ja jestem ten co na koniec upada. http://pl.youtube.co...h?v=1_aK07MX7E8

a ja osobiście kupiłam kiedyś narty zdecydowanie odwrotnie niż na wyrost, bo były ładne i tanie. ale to było na długo przed tym, jak znalazłam to forum ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...