Skocz do zawartości

Zakup nart gigantowych.


Ski_Retry

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli kupiłeś ją nową to chętnie ją odkupie - o ile dogadamy się w kwestii ceny.... pzdr, marcin

Maniaqu, mam zamiar zrobić wielki powrót na tych deskach :> jak już będę się czuł pewniej. Dużo pewniej. Więc przykro mi, na razie nie będę ich sprzedawał. Kupiłem je w bardzo dobrej cenie. Takie coś się może już nie powtórzyć. Pozdrawiam, Paweł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniaqu, mam zamiar zrobić wielki powrót na tych deskach :> jak już będę się czuł pewniej. Dużo pewniej. Więc przykro mi, na razie nie będę ich sprzedawał. Kupiłem je w bardzo dobrej cenie. Takie coś się może już nie powtórzyć. Pozdrawiam, Paweł.

musiałem spóbować :)))) ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniaqu, mam zamiar zrobić wielki powrót na tych deskach :> jak już będę się czuł pewniej. Dużo pewniej. Więc przykro mi, na razie nie będę ich sprzedawał. Kupiłem je w bardzo dobrej cenie. Takie coś się może już nie powtórzyć. Pozdrawiam, Paweł.

zycze wielkiego powrtou w tym sezonie. no i .nie przesadzaj z tym uprzedzeniem do GS=ow; one naprawde nie gryza, ale prawda jest , ze tylko czekaja na blad.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ski Retry napisz coś więcej,o co chodzi w tym "ale byłem dzieckiem",co się działo na stoku, szarpałeś się jak dziewczyny dzisiaj w Soelden,musiałeś jeździć na okrągło,zamiast jeździć na krawędzi waliłeś ześlizgiem,prędkość cię przerosła,szerokości stoku ci brakowało.... . Ja powoli poczułem,że to już ostatnie chwile(wiek),żeby tego zasmakować tak ostrzej;).Nie chcę bawić się w wypożyczalnie,a nie kupię nowej narty,bo już raz sobie kupiłem i wiem jak nowa narta wygląda po jednym dniu porządnego nartowania(mówię o nartach z tej epoki,bo dla dawnych drewnianych wystarczyło pół stoku:D). No i zacząłem poszukiwania w pełni świadomy,że prawdziwe komóry to narty na jeden sezon,ale dla tych co walczą o setne sekundy.Rynek wtórny szybko zaopatrzył mnie w Stoeckli Laser GS 192 cm R 27,5 ,które swoją historię zaczęły prawdopodobnie 1/2006 w Szwajcarii(opis pisakiem na narcie),prawie za darmo,ale miały na płycie zamontowane wiązania sprzed 13 lat szybko ustaliłem,że uszkodzone,a jazda na nich to samobójstwo i po krótkiej próbie szukania płyty i zastępczego wiązania oddałem je.Do drugiego podejścia przygotowałem się lepiej: narty jak nowe (ślizgi,krawędzie,wierzch),cena atrakcyjna,bez wiązań.Nowe już zamówione(bezpieczeństwo).Ale się rozpisałem,więc jeszcze raz proszę napisz coś,o co chodzi,a nawiasem mówiąc ciekaw jestem jaki promień skrętu miały nietaliowane wyczynowe narty gigantowe około 2.10 metra na początku lat 90-tych.No,pora na drugi przejazd w Soelden,może zobaczymy nasze dziewczyny w 2 przejeździe:),bo w pierwszym ich nie pokazali:( Chi,chi,nie gniewaj się SkiRetry,ale jak widzę obok w twoim wątku w którym prosisz o pomoc w doborze butów i pytasz : "A no i po co są te rury wystające z butów ? Co to za szajs ? " to chyba nie odpowiesz mi na moje pytanie,a już w tym wątku ktoś mówił,że niezłe żarty sobie urządzasz,ale się nie martw,bo kto inny może też mi powiedzieć ,że robię sobie jaja chcąc jeździć na R> 27 pozdrawiam wszystkich gigantowców;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie wiem o co Ci tu chodzi w tym poście ;] Możesz mi to wyjaśnić ? Przyznałem się, że był to błąd, że kupiłem te narty. Nie wiem jaki związek ma ten temat do kupna butów ;/ Pozdrawiam.

Myślałem,że możesz przekazać jakieś doświadczenia z jazdy GS-ami,ja też się dalej uczę narciarstwa już 33 lata ,ale po paru wypowiedziach wyszło,że w nartach jeszcze wszystko przed tobą. Śląsk Wrocław się bardzo lubi z Lechią Gdańsk i my też się lubmy Gdańszczaninie pozdrawia Wrocławianin;):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ;] Jeszcze bardzo dłuuuuga droga ^^ Ja także przesyłam pozdrowienia kumplowi z Wrocławia ! Pozdrawiam :D

a miedzy w-wiem i gd lech poznan?? powaznie, jezeli ktos chce zasmakowac prawdziwych GS-ow proponuje nast kroki 1/ cywilne gs w dlug min 185 (racetiger gs) 2/ komorkowe ale z poprzedniej "epoki przepisowej - o R>21) (racetiger GS race dept albo WC) 3. i dopiero na koncu obecne o R>27 tak to widze w idealnej sytuacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie moją skromną wiedzę, ale czegośnei rozumiem. 1) Nie jeździłem nigdy na komórkowych GS'ach, ani R21<, ani R27<. 2) Jeździłem na komórkowych slalomkach, a normalnie jeździłem w tamtym czasie na ST11 i widziałem różnicę, ale pozytywną, albowiem komórki były lżejsze i ciekawiej się prowadziły, ale wiem, że trzeba do nich umiejętności 3) Jeździłem na gigantkach ale niekomórkowych, nie po tyczkach, tylko "sportowo" po stoku i radzilem sobie z nimi. 4) Tutaj moje pytanie: Czy pomiędzy gigantkami seryjnymi i komorkowymi jest taka sama, mniejsza czy większa różnica niż pomiędzy seryjnymi slalomkami i komórkowymi? 5) Drugie pytanie: Czy AŻ TAK DUŻA jest różnica między gigantkami cywilnymi i komórkami? Po temacie można stwierdzić, że przejście z gigantek cywilnych na komórki jest w porównaniu do przejścia z cywilnych slalomek na komórki niemożliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między komórkami slalomowymi przejście jest pozytywne bo: komórkowe mają podobny promień skretu 12-13m, komórki są bardziej dynamiczne. Między komórkami gigantowymi a sklepowymi jest przepaśc głównie przez promień skrętu. Jeżeli sklepówka oscyluje powiedzmy w granicach 16-19m, tak komórkowe tegoroczne w granicach 25-28m tak więc jest to przepaśc. Stawiasz je na krawędziach a one ledwo co skręcaja, prawie juz ja narty do super giganta. Tak więc tu jest główna różnica, a jak widać w slalomkach nie ma różnicy w promieniu skrętu stąd ich przyjazność dla normalnego użytkownika. Polecam zakup nart z ubiegłych sezonów (do 2006/2007) gdzie R>21, a nie jak teraz R>27 ( w przypadku męskich nart). Właśnie się dowiedziałem że tegoroczne Fischer Worldcup GS 09/10 w długości damskiej 180, gdzie na narcie pisze R>23 nie mają promienia ok.23m tylko 26,7!!!!!!! Chciałem je sobie kupić bo myślałem sobie tak: damska narta, dł. mi odpowiada, promień ok. 23m więc powinno być ok. ale jak facet zmierzył mi taliowanie narty (95-65-85) to byłem w szoku i z żalem powiedziałem że jej nie wezmę...Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miedzy w-wiem i gd lech poznan??

Z Wrocławia do Gdańska nie jedzie się przez Poznań;) Nie mam uprzedzeń do żadnej drużyny,a jak trzeba kibicuję każdemu,a żeby Ci udowodnić to powiem,że bardzo przeżyłem porażkę Lecha z Ipswich (0:5 albo 6)ale to było bardzo,bardzo dawno,a teraz przecież to ja wzywałem wszystkich do dopingu,podawałem kanały i godzinę;),ale z Udinese Calcio się nie udało. pozdrawiam Ja coś czułem,że r21 byłyby fajowe,ale chciałem być na bieżąco,muszę mocno wierzyć w swoje nogi ,że zdecydowałem się na r27,a teraz czuję motywację do przygotowania się do tego sprzętu(przez 21 dni super diety zrzuciłem 10kg).Przyjdzie pora to zobaczymy co napiszę.Poradzę sobie:),master32wyśle mi w poniedziałek Race 1018,ja je przykręcę do płyty,no i tylko szukać okazji. Aaaaa zapomniałem ja bardzo lubię SG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet ja wiem ;] Te X'y nic znaczą. To jest tylko coś takie, że np: Narty mają taliowanie 110-60-120 Te myślniki można zastąpić tak jak w przypadku Atomica iksami. A 2 przed promieniem to nic innego jak liczba po przecinku ^^ 87,2 tak samo jak pierwszy parametr, 101,5. Stary... xDDD Pzdr.

Użytkownik Ski_Retry edytował ten post 24 październik 2009 - 21:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet ja wiem ;] Te X'y nic znaczą. To jest tylko coś takie, że np: Narty mają taliowanie 110-60-120 Te myślniki można zastąpić tak jak w przypadku Atomica iksami. A 2 przed promieniem to nic innego jak liczba po przecinku ^^ 87,2 tak samo jak pierwszy parametr, 101,5. Stary... xDDD Pzdr.

Ale jesteś aktywny;),aż musiałem pójść do komórki obejrzeć komórkę:D,a szykuję się na Adama Gołotę;) i ciężko mi było wstać;). A tam jak byk 101 , 5x67 , 7 x 87 , 2 >= 27 także te 5x i 8x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SkyRetry masz plusa,pomogłeś mi ,dopiero teraz zauważyłem,po tym rozpisaniu ,to może i Chemik miał rację pisząc błąd drukarski:D,a więc 101.5 x 67.7 x 87.2 genialne :) pierwszy raz widzę ,że podają to z dokładnością do 0,1 mm,a potem np. w Fischerze głupoty ludziom wychodzą przy własnych obliczeniach teoretycznego R przy 45 stopniach nachylenia narty do stoku

Użytkownik arturoarturo edytował ten post 24 październik 2009 - 21:34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...