Skocz do zawartości

Wierchomla- Muszyna mialo być tak fajnie !


Johann

Rekomendowane odpowiedzi

myślę,że inwestorzy przekalkulowali juz to na wszystkie sposoby-i skoro wyrażają chęć budowy to liczą się z realnym przypływem gotówki i zyskiem i to nie nasz problem.A skoro ktos nie lubi jeździć w takich warunkach/na takich stokach/-to go przecież nikt nie zmusza.....do niczego..... Dalej nic nie róbmy w naszych górach/bo ekologia itp bzury/-to najwyższa pora nastanie na wyjazdy d o Czech,Słowacji czy w Alpy-bo tam jakoś nikt się nie boi i buduje nowe stacje,czy rozbudowuje stare.... Ot typowe polskie myślenie-"bez sensu,nie będzie sie opłacać,będzie słabo..."itp.,itd.Myśle,że jeżeli są ludzie którzy chcą to robić,mają odpowiednie zgody/o kasie nie wspominając/-to niech to robią-niestety,teraz takie czasy nastały,że kto nie ryzykuje-ten "nie wypłynie".....,a narzekanie i domysły proponuje pozostawić i nie martwić sie na zapas-życie samo zweryfikuje i pokarze czy miało to sens. p.s Jeżelibyśmy mieli patrzeć na ostatnią zime-to nalezałoby pewnikiem wszystkie trasy zaorac,wyciągi rozebrać i posadzić drzewa......;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w Polsce to wygląda wszyscy widzą - ekolodzy są w stanie zablokować praktycznie każdą decyzję, która choć w minimalnym stopniu zagraża środowisku naturalnemu. Jednak już chyba nikt nie pamięta, jak wyglądała sprawa ochrony środowiska naturalnego przed 1989 rokiem, kiedy był to temat zakazany. Przydałoby się trochę zdrowego rozsądku. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku zwiększy się kolejka podczas ferii na granicy w Cieszynie w drodze do Austrii, Włoch i Francji. Zwiększą się również kolejki, w co prawda rozwijających się, ale nie dość, ośrodkach narciarskich w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nie wiadomo jaka była umowa z gmnia, może niekorzystna?

Podejrzenia wzbudziły warunki umowy dotyczące spółki, do której miała przystąpić gmina. Zdaniem Joanny Leśniak - nie było w nich gwarancji, że inwestor ma pieniądze na wybudowanie stacji, a przedstawiony biznesplan okazał się bezwartościowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mam filmów. Ale... Jak słysze takie "polsko-amerykańskie" nazwy to mnie coś bierze. Szczególnie jeżeli chodzi np. o budowe powaznych kompleksów narciarskich. Ogólnie to przeważa Doppelmayr i inne znane marki. A jako człowiek, który się troche na tym zna to zawsze moge cos powiedzieć. Wszedzie gdzie się pchają polskie "firemki" to naprawdę. Kiedyś Bielsko-Biała- polski SKARB. Nic tylko płakać. Jeszcze widze że ta firma to ogólnie zajmuje sie nie tym co chciała robić, ale to ich sprawa i tej gminy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bla bla, w muszynie nic nigdy nie bedzie ... jak to kiedys moj kumpel powiedzial. "Sluchaj przyjezdzam do krynicy, nonstop cos buduja, cos sie dzieje, przyjezdzam do swojej miesciny tez cos sie dzieje, i cos tam inwestuja przyjezdzam do muszyny a tu dalej tak samo, nic sie nie zmienia" hahah :D bylo jest i bedzie zawsze , NIC !!! to wina nie tylko smiesznych ekologow, lesnictwa ale tez naszej wladzy!!! co oni dopiero teraz sie obudzili ? trzeba bylo juz myslec o rozwoju kiedy powstawala kolej gondolowa. a Tak jestesmy 10 lat za murzynami, zreszta nie tylko moje miasto ale i cala Polska. pozdrawiam mieszkaniec muszyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sypanie armatkami i szybkość topnienia śniegu (długość zalegania pokrywy śnieżnej) są ze sobą ściśle i bezpośrednio powiązane, dlatego jest to ważny argument, to samo jeśli chodzi o muldy, które zawsze będą się szybciej tworzyć przy padającym i nagrzewającym powierzchnię słońcu które ten śnieg zacznie siłą rzeczy topić. Na stokach północnych powierzchnia tak szybko się nie nagrzewa, a tym bardziej za sprawą słońca. Oczywiście, że jest przyjemnie jeżdzić w słońcu, ale moim zdaniem nie może się to odbywać kosztem dobrych warunków narciarskich, a takich położenie wierchomli nie gwarantuje, niestety. Wiadomo, że jeżeli zima będzie łaskawa, to wszystko będzie ok, ale niestety JEST cieplej i zimy z niskimi temperaturami przynajmniej będą się przeplatać z tymi cieplejszymi, dlatego choć wiem, że te moje posty nie maja na to wpływu, to piszę to w trosce jak najbardziej rozsadne inwestowanie w górach, które są cenne zarówno zima jak i latem.

musze sie w tracic w temat polnocne - polodniowe stoki , masz racje shuger w tym co piszesz lecz pamietaj ze tu chodzi o stworzenie kompleksu najlepsego w POLSCE a by tego dokonac trzeba polaczyc te doliny , i rzecza normalna jest ze beda trasy na stokach poludniowych !!! najwazniejsze ze jest kanapa i nawet jezli tego sniego braknie bez problemu dostaniemy sie (np w marcu) na strone polonocna i tam pojezdzimy ! absurdem jest natomiast gadanie ze w polsce nie da sie stworzyc kompleksu narciarskiego na miare dolomitow, takim podejsciem nic w polsce sie nie stworzy i zawsze bedziemy 10 lat za murzynami, naszczescie powoli, powoli cos w beskidzie sadeckim drgnelo wierchomla zostala polaczona z muszyna, jaworzyne tez fajnie sie rozwinela, wiec czekac tylko na szczyt spelnienia marzen jakim jets polaczenie jaworzyny z muszyna ;)) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze sie w tracic w temat polnocne - polodniowe stoki , masz racje shuger w tym co piszesz lecz pamietaj ze tu chodzi o stworzenie kompleksu najlepsego w POLSCE a by tego dokonac trzeba polaczyc te doliny , i rzecza normalna jest ze beda trasy na stokach poludniowych !!! najwazniejsze ze jest kanapa i nawet jezli tego sniego braknie bez problemu dostaniemy sie (np w marcu) na strone polonocna i tam pojezdzimy ! absurdem jest natomiast gadanie ze w polsce nie da sie stworzyc kompleksu narciarskiego na miare dolomitow, takim podejsciem nic w polsce sie nie stworzy i zawsze bedziemy 10 lat za murzynami, naszczescie powoli, powoli cos w beskidzie sadeckim drgnelo wierchomla zostala polaczona z muszyna, jaworzyne tez fajnie sie rozwinela, wiec czekac tylko na szczyt spelnienia marzen jakim jets polaczenie jaworzyny z muszyna ;)) :D

nie jestem malkontentem, pamietam polskie realia i niestety warunki geograficzne w polsce sa takie jakie bozia dala i nic sie z tym nie zrobi: porownanie z alpami jest nieco na wyrost, co najmniej. co nie znacza ze nalezy rozlozyc rece i napychac kase austriakom czy wlochom. to jak rozmowa o organizowaniu olimpiady zimowej w polsce....... albo, przepraszam za krytyke, "przygotowania" do euro 2012......... ktore osobiscie widze ciemno:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mialem zamiaru rownac alp z polska !!! ale warunki jak i mozliwosci mamy fantastyczne !!! wiekszosc z was mieszka na nizinach nie macie pojecia jaki np w tym przypadku beskid jest piekny i ma cydowne walory zima czy to latem jest mnustwo wspanialych mozliwosci jezli chodzi o trasy, i prosze nie mowic ze beda to trasy niebieskie czy zielone, boo mam na mysli same czarne i czerowne ktore bez problemu dostaly by homologacje fis tak jak trasa V na jaworzynie ! pamietam czasy gdy jako dziecko bryczka lub traktorem jezdzilo sie na szczyt jaworzyny by zakosztowac zjazdu jedyna wtedy trasa ktora obecnie jest nieczynna... Dis juz naszczescie mozna szusowac po prawie wszystkich zboczach jaworzyny, do tego pelen komfort i wygoda... i jakos nie widze by zaingerowalo to w srodowisko ... turystow mnustwo schroniska pekaja w szwach, ludzie maja prace, my radosc z jazdy na nartach a zwierzatka jak byly tak sa, tylko ze norki maja nieco glebiej w lesie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się już szczegóły dotyczące nowych wyciągów Dwuch Dolin: Szczawnik I Drugi wyciąg krzesełkowy, ma 1525 metrów, różnica poziomów wynosi 273 metry, czas wjazdu to 9 minut, przepustowość 2400 osób. Stanowi połączenie Wierchomli ze Szczawnikiem. Trasa oświetlona, sztucznie naśnieżana, szeroka. Wyciąg łączy się z orczykiem Szczawnik II. Szczawnik II - długość 1067 m., różnica poziomów 109 m., czas wjazdu: 5 minut, przepustowość: 900 osób. Połączony z wyciągiem krzesełkowym Szczawnik I zobaczymy co z tego wyjdzie, ale z tych informacji wynika że w planach na które nie zgodzili się ekolodzy długość Krzesełka miała wynosić ponad 1700m (jest 1525m). Prawdopodobnie trasy nie beda tak szerokie jak planowano, bo przepustowość jest typowa dla 4-os. wyciągu krzesełkowego - a miała być zwiększona. Czyli jednak wygląda na to, że właściciele wyciągu musieli się zgodzić na to czego chcieli ekolodzy - i dobrze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za rozbubową infrastruktury narciarskiej w naszym Kraju ale tylko w takich miejscach gdzie ma to szanse powodzenia.

Mirku zgadzam sie z Toba - problem w tym że te polskie miejsca z "tym" klimatem nie można ich kupić ani przejąć bo trzymają je jakieś dziwne spółki i figury, albo po prostu ludzie sie nie mogą dogadać. I dalej jeżeli tak jest, to co, poddać się ? ... Ja wiem: ręce opadają, ale ja życzę mimo wszystko "szczęścia" (czytaj zimnych zim) Wierchomli i "dolinom' Może posiadając potencjał (kasę, przykład i doświadczenie) kupią, przejmą i zbudują coś dobrego w tych miejscach które maja to "coś" Pozdro P.S. pojadę kilka razy w Alpy ale pojadę też do Wierchomli ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura totalna i jeszce raz bzdura, to takie same gadanie jak o tych stokach polnocny czy tez poludniowy (wiadomo ze,by bylo polaczenie i komplek to i poludniowym trzeba to pociagnac) nie jezdze generalnie w wierchomlii ale moji drodzy jednym ze szczytow na ktory oczywiscie nie ma wyciagow jest tzw pusta wielka , snieg jest tam wieczny, moze i tam wierchomla pociagnie wyciagi... wiec przepraszam bardzo ale sa tu warunki ... i swoisty mikroklimat przypominam ze w tym sezonie w styczniu jazda byla tylko w krynicy ... (no oczywiscie mam na mysli te wieksze osrodki) to ze akurat ta zima byla ferlerna nie oznacza ze kazda taka ma byc.w alpach tez bylo kiepsciutko ze sniegiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...