Skocz do zawartości

maroray

Members
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

maroray's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

  • Week One Done
  • Reacting Well
  • First Post

Recent Badges

9

Reputacja

  1. A nie zauważyłeś, że to jest reklama gadżetu, który nazywa się CARV. Specjalna podkładka z sensorami elektronicznymi za ok. tysiąc złotych z abonamentem, która rejestruje naciski palców i innych części stopy. I tylko dlatego pojawiają się takie dziwne rzeczy jak skręt z dużego palca.......
  2. maroray

    Skręt S

    Jak byłem dzieckiem czytałem tę książkę wiele razy. I powiem, że nie być może, ale na pewno skręt S był zaczątkiem kompensacji. Określenia "połknięcie" i "skręt S" to autorskie nazewnictwo Jouberta, które nie było powielane w innych szkołach i dlatego trudno dziś go wygooglać, ale na Internecie świat się nie kończy. Był stosowany przez zawodników na zawodach, wywodzi się z idei jeżdżenia na muldach. Nie chodzi o to podnoszenie narty, to akurat to dodatkowy detal. Dzisiaj na stoku faktycznie trudno zobaczyć ten skręt, jeździmy wyprostowani bo spędzamy pół dnia na stoku, a to jest skręt do którego trzeba dynamiki, inaczej nie jest charakterystyczny. Ale na zawodach każdy stosuje elementy tego skrętu, inaczej slalomu nie przejedzie.
  3. maroray

    Separacja, angulacja

    To nie jest tak. To jak należy jeździć, te wszystkie książkowe opisy wywodzą się z analiz przejazdów najlepszych utalentowanych zawodników i próby zrozumienia dlaczego jedni zawodnicy są bardziej efektywni od drugich. To zawodnicy wyznaczają technikę i inspirują autorów książek pisanych dla mas. Zaś, co do poprawności przejazdów instruktorów pokazowych, to trzeba trochę patrzeć na nich z dystansem. Instruktorzy demonstracyjni chcący pokazać jakiś konkretny element techniki, przesadnie akcentują niektóre ruchy(np. NW) tylko po to żeby kursant zrozumiał o co w nich konkretnie chodzi, ale to nie znaczy, że taka jazda ogólnie jest poprawna. W normalnej jeździe wiele tak ćwiczonych elementów jest ledwie zauważalna, bo one są używane na tyle na ile są rzeczywiście potrzebne. NW jest używane tylko na tyle, żeby skutecznie inicjować skręt, kompensacja na tyle, żeby nie wylecieć za bardzo w powietrze przed wejściem w kolejny zakręt, zależy więc od dynamiki i prędkości. Tak samo z tą separacją, im dłuższy zakręt, tym ona jest mniejsza, itd.
  4. maroray

    Separacja, angulacja

    Wysunięty bark do przodu jest ze względu na najazd na tyczkę. Typowe dla SG. Nie widzę braku angulacji.
  5. Nie są, bo to jest teraz Omikron jest. Do nas też nadchodzi i zgonów nie będzie.
  6. maroray

    Wybór nart

    Nie będzie za trudna. Ale jak wolisz skręty ześlizgiem, to może lepszy byłby większy radius.
  7. maroray

    Separacja, angulacja

    One są kluczowe. Tak naprawdę, będąc w dobrym rytmie, to wystarczy wykonać niewielkie poprawkowe ruchy sterowe, a reszta to tylko kontrola prowadzenia. Tutaj nie ma żadnych specjalnych ruchów biodrami, trzeba tylko (i zarazem aż) ustawić się tak, by wytrzymać przeciążenia. Moim zdaniem kluczem jest wczesne krawędziowanie, potem wystarczy tylko zacieśniać skręt. Ja polecam bardzo proste ćwiczenie na wczesne krawędziowanie, pokazane na początku filmu. Można je wykonać na w miarę płaskim stoku, najlepiej na slalomówkach.
  8. Zmień narty na normalne. Pewnie masz jakiś cel, by posiadać freestylowe twin tipy, ale te narty z założenia słabo trzymają kierunek i to jest najgorszy wybór dla nauki skrętu równoległego. Lepień podstawową pamięć mięśniową dla normalnej jazdy ćwiczyć na normalnych nartach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...