Skocz do zawartości

Jakie gigantki?


krzyzak06

Rekomendowane odpowiedzi

Rossignol Master, Dynastar Premium - nie wiem jakie mają nazewnictwo te narty u innych producentów ale chyba większość ma tego typu narty w ofercie.

Mastersi czyt. Ludzie po 60-tce scigaja sie w roznych dyscyplinach. Aby ulatwic im sprzetowo produkuje sie dla dla nich bardziej przyjazne np:narty. Scigaja sie przedewszystkim w gigantach. Sprawnosc maja nie wystarczajaca na 195 cm i r 30 dlatego maja grupe nart Masters. Co to za Gs z r 20m 180 cm dla np: Spiocha czy dla mnie ale dla Mitka, kovala i innych Expertow w sam raz!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla mnie GS 180cm R20 jest raczej ok. Do tej pory jeźdizłem na 183cm R22 i byłem zadowolony. Teraz przymierzam się do twardszych komórek R24 ale nie wiem czy przy mojej wadze to dobry pomysł.

A jesli chodzi o "mastersy" to zalezy jakie one dokładnie będą. Normalna gigantka nieco krótsza niż w PŚ i z mniejszym promieniem może być bardzo dobra ale wynalzki rossi typu 70+ pod butem i rocker na dziobie już budzą moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie GS 180cm R20 jest raczej ok. Do tej pory jeźdizłem na 183cm R22 i byłem zadowolony. Teraz przymierzam się do twardszych komórek R24 ale nie wiem czy przy mojej wadze to dobry pomysł.

A jesli chodzi o "mastersy" to zalezy jakie one dokładnie będą. Normalna gigantka nieco krótsza niż w PŚ i z mniejszym promieniem może być bardzo dobra ale wynalzki rossi typu 70+ pod butem i rocker na dziobie już budzą moje wątpliwości.

 

Przecież Fredowski jaja sobie robi a Wy na serio  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze z ostatniej zimy:

 

dziewczyna jedzie na mastersach o ile dobrze pamiętam 174/r=21, jak ładnie narty idą po promieniu:

 

 

 

IMG_5820.JPG

 

IMG_5821.JPG

 

IMG_5822.JPG

 

IMG_5823.JPG

 

IMG_5824.JPG

 

 

i ja próbuję stare FISy  183/r>25 - pomijając że przy moich stawach ciężko mi się tak poskładać, to po prostu jestem za cienki do tych nart i idę ześlizgiem:

 

 

IMG_5852.JPG

 

IMG_5853.JPG

 

IMG_5854.JPG

 

IMG_5855.JPG

 

IMG_5856.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastersi czyt. Ludzie po 60-tce scigaja sie w roznych dyscyplinach. Aby ulatwic im sprzetowo produkuje sie dla dla nich bardziej przyjazne np:narty. Scigaja sie przedewszystkim w gigantach. Sprawnosc maja nie wystarczajaca na 195 cm i r 30 dlatego maja grupe nart Masters. Co to za Gs z r 20m 180 cm dla np: Spiocha czy dla mnie ale dla Mitka, kovala i innych Expertow w sam raz!.

Cześć

Ty ostatnio jeździłeś na slalomce i ja wychwalałeś Fredi - po co powiększać promień???.

Dziwią mnie Twoje posty i mam wrażenie, że są pisane po to żeby się czepiać - po co?? Nie bądźmy dziećmi stary...

Master to prosta narta dla kogoś kto ma minimum techniki i trochę doświadczenia i czucia Krzyżaku.

Pozdrowienia

Cześć

A Ty w ogóle jeździłeś kiedyś na nartach Jacku?? pytanie oczywiście o wyczyn?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Ty ostatnio jeździłeś na slalomce i ja wychwalałeś Fredi - po co powiększać promień???.
Dziwią mnie Twoje posty i mam wrażenie, że są pisane po to żeby się czepiać - po co?? Nie bądźmy dziećmi stary...
Master to prosta narta dla kogoś kto ma minimum techniki i trochę doświadczenia i czucia Krzyżaku.
Pozdrowienia
Pozdro.

To sie wie a jezeli nie to nalezy zapamietac z czym sie Masters je. Nie udawadniam, zem nie wielblad. Nie wychwalam slalomek tylko w porownaniu do nart na ktorych Mitek jezdzisz sa lepsze
Czepiam sie? tak bo odnosze sie do konkretnych wpisow bez obwijania tasiemcami albo kropeczkami zakamuflowanych tresci.
Jacek1210 kazdy ma stawy i ja nie rozglaszam przyczyn moich niesprawnosci. Co jakis czas zlosliwcy mi to przypominamja "dam rade"
PS. Tak mi sie teraz nasunelo, mysle, ze slusznie - slalomka to taki krotki masters.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredowski: ja nie mam 11-ki w avatarze, więc mogę sobie trochę ponarzekać na swoje niedostatki, zresztą w ogóle niedawno doszedłem do wniosku że kury mi pasać a nie na nartach jeździć i czas na szerokie niebieskie trasy. Twoje niektóre wypowiedzi traktuję jako kpinę, bo nie sądzę żebyś był takim megalomanem. W zasadzie nie wiem jaka jest teza Twoich ostatnich wywodów - próbujesz wszystkim udowodnić że młodsi to już nie będziemy ? Co do nart nie doradzę, ale tak z obserwacji, na polskie amatroskie giganty to r=21-23, a dla mniej ogarniających to i r=18-20 będzie w sam raz. Ale to tylko moje osobiste zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredowski: ja nie mam 11-ki w avatarze, więc mogę sobie trochę ponarzekać na swoje niedostatki, zresztą w ogóle niedawno doszedłem do wniosku że kury mi pasać a nie na nartach jeździć i czas na szerokie niebieskie trasy. Twoje niektóre wypowiedzi traktuję jako kpinę, bo nie sądzę żebyś był takim megalomanem. W zasadzie nie wiem jaka jest teza Twoich ostatnich wywodów - próbujesz wszystkim udowodnić że młodsi to już nie będziemy ? Co do nart nie doradzę, ale tak z obserwacji, na polskie amatroskie giganty to r=21-23, a dla mniej ogarniających to i r=18-20 będzie w sam raz. Ale to tylko moje osobiste zdanie

mam dla Ciebie zla wiadomosc - to co czytasz, jest w realu, niestety.........niektore osobniki juz tak maja - np kompleks niskiego, krotkiego, krotkiej narty i podobne

Net ma to do siebie, ze wszystko przyjmie, a poza tym pomaga tworzyc tzw image  - te osobniki, ktore go sobie tworza, unikaja konfrontacji z rzeczywistoscia, bo ta jest zwykle okrutna. I tak sobie zyja w zamknietym swiecie megalomanii i zawisci do innych. Al esie nie przejmuj - oni w sumie potrzebuja wspolczucia, bo sa, w pewien sposob,chorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa Masters to nie narty dla emerytów i nieudaczników.

To są normalne "komórki" nad którymi nie ma żadnej kontroli organizacja zwana FIS, w swej istocie podobna do organizacji piłkarskiej z jej prezesikiem na czele.

Te barany nie mają podstaw aby wymusić na kim kolwiek wydłużenie promienia skrętu tych nart.

 

Na nich by chcieli jeździć giganty wszyscy którzy mają pojęcie o ściganiu się.

Począwszy od zawodników PŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly poprzedni sezon jeździłem na masterach 180 i 185 i niech ktos powie ze to slabe narty to go wyśmieje...to moje pierwsze gs które powodują mega banana na gębie :) najwięcej radości sprawia chyba ich dynamika bo na wyjściu ze skręt kopią niemiłosiernie niczym sl :) Super narty i naprawde polecam bo posiadają wszystkie cechy dobrych gs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że zawodnicy PŚ chcieli by zamienić swoje narty (nawet z kijowym promieniem) na takie jak poniżej?

Nawet niech to nie będzie PŚ tylko dobrze obsadzone, "zwykłe" zawody FIS:

 

http://www.skionline...20-wc,7350.html

 

Piotr.

Są inne Mastery.

Jak ktoś chce to znajdzie z dłuższym promieniem.

 

Nie chce mi się szukać aktualnych ale rok temu wyglądało to tak:

 

Atomic Redster RS DD 3.0 GS 183cm/23m

Blizzard GS Racing Masters 184/25

Dynastar Cours Premium (brak danych)

Fischer RC4 Worldcup GS Masters 183/23

Head Worldcup Rebels i.GS RD 181/25

Rossignol Hero Master 180/21

Salomon Lab X-Race GS Plate 183/26

Volkl Racetiger Speedwall GS R Master 183/23

Elan Master Race GSX 182/19.8

 

Jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...