Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Terapia Płytkowymi Czynnikami Wzrostu ....

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#1 eqiupe

eqiupe

Użytkownik

• PipPipPip
  • 546 postów
  • Na forum od: 03.2009
228
  • Umiejętności: 1
  • Andrychów

Napisano 30 październik 2013 - 12:09

Miał ktoś z was wykonywany ten zabieg? Interesują mnie opinie na ten temat :)

Ponoć jest to często stosowane u sportowców taki ostatni ratunek przed operacją.

Zastanawiam się nad wykonaniem takiego zabiegu na wiosnę w celu przedłużenia mojej żywotności narciarskiej ... :)

Podaję linka z opisem:

http://www.galen.pl/...zrostu,d87.html

Pozdrawiam i czekam na opinie :)

lubię jeździć piecem :) Czarny Groń

#2 Turbo88

Turbo88

Użytkownik

• Pip
  • 59 postów
19
  • Umiejętności: 9
  • Rybnik

Napisano 30 październik 2013 - 17:37

Equipe jak już hyalgan w kolanie nie pomaga to tylko operacja. Ja w tym roku wstawiłem sobie membrany kolagenowe i jest szansa że jeszcze kiedyś tam w zawodach wystartuję mimo że już kwalifikuje się na endoprotezę :/

#3 eqiupe

eqiupe

Użytkownik

• PipPipPip
  • 546 postów
228
  • Andrychów

Napisano 30 październik 2013 - 17:41

Equipe jak już hyalgan w kolanie nie pomaga to tylko operacja. Ja w tym roku wstawiłem sobie membrany kolagenowe i jest szansa że jeszcze kiedyś tam w zawodach wystartuję mimo że już kwalifikuje się na endoprotezę :/

Franek to jest nowa technologia ponoć jak kolana są w przyzwoitym stanie pomaga :) Moje do normalnego życia są już ok ale do ostrego tyrania na treningach jeszcze trochę im brakuje :( Ze względu na bliską zimę przed zimą nie chcę ryzykować z tą metodą (nowe narty już jadą :) ). Na wiosnę chyba podejmę to ryzyko :)

#4 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1520 postów
  • Na forum od: 01.2010
1294
  • Katowice

Napisano 30 październik 2013 - 18:25

Ostatnio słyszałem o wszczepieniu komórek macierzystych w kolano pacjenta tu macie coś w tym temacie http://www.dziennikl...t.html?cookie=1

#5 Turbo88

Turbo88

Użytkownik

• Pip
  • 59 postów
19
  • Rybnik

Napisano 30 październik 2013 - 19:23

Ja również liczę na komórki macierzyste, natomiast w moim przypadku trzeba było najpierw reanimować kolano membranami. Equipe możesz się poświęcić dla dobra ogółu i wypróbować to na sobie :D 

Najlepiej skontaktuj się z jakimś ogarniętym lekarzem sportowym

#6 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1520 postów
1294
  • Katowice

Napisano 30 październik 2013 - 19:50

Ja również liczę na komórki macierzyste, natomiast w moim przypadku trzeba było najpierw reanimować kolano membranami. Equipe możesz się poświęcić dla dobra ogółu i wypróbować to na sobie :D

Najlepiej skontaktuj się z jakimś ogarniętym lekarzem sportowym

Jestem w tym temacie kompletnym laikiem i piszę tylko o tym ,co przeczytałem i widziełem w TV. Przy użyciu tej metody zastosowano specjalną sprężynę ,która rozszerzyła zetknięte ze sobą, zwyrodniałe nasady kości ,a następnie wstrzyknięto komórki macierzyste pobrane od pacjenta, po całkowitej regeneracji stawu sprężyna zostanie usunięta i kolano jak nowe, przynajmniej w teorii :)

#7 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
  • Na forum od: 09.2006
3600
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 31 październik 2013 - 15:25

Miał ktoś z was wykonywany ten zabieg? Interesują mnie opinie na ten temat :)

Ponoć jest to często stosowane u sportowców taki ostatni ratunek przed operacją.

Zastanawiam się nad wykonaniem takiego zabiegu na wiosnę w celu przedłużenia mojej żywotności narciarskiej ... :)

Podaję linka z opisem:

http://www.galen.pl/...zrostu,d87.html

Pozdrawiam i czekam na opinie :)

to zalezy, jaka jest diagnoza.

w sumie  odbywa sie duza dyskusja, czy to dziala...

na dzien dzisiejszy nie ma "twardych" dowodow......

ze wzgledu na to,ze potencjalna szkodliwosc jest znikoma, a  sa ew potencjalne korzysci (choc nieudowodnione na duzym materiale)  ja zazadalem, zeby mi to zrobiono w czasie mojej operacji......

• eqiupe podziękował za tę wiadomość

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#8 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1520 postów
1294
  • Katowice

Napisano 31 październik 2013 - 16:33

Cześć JK. Mam pytanie odnośnie metody z komórkami macierzystymi ,czy masz jakieś doświadczenie i ewentualne wiadomości nt. skuteczności ? Pytam z czystej ciekawości ,nie z powodu kolana, bo jak na razie odpukać nie mam z nimi większych problemów. Wiele się o tym mówi w kontekście różnych chorób, ale jak na razie niewiele na temat zastosowania w praktyce.

#9 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
3600
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 31 październik 2013 - 17:39

Cześć JK. Mam pytanie odnośnie metody z komórkami macierzystymi ,czy masz jakieś doświadczenie i ewentualne wiadomości nt. skuteczności ? Pytam z czystej ciekawości ,nie z powodu kolana, bo jak na razie odpukać nie mam z nimi większych problemów. Wiele się o tym mówi w kontekście różnych chorób, ale jak na razie niewiele na temat zastosowania w praktyce.

STEM CELLS ZYSKALA ZLA PRASE - BYLO DUZO OSZUSTW W SENSIE FALSZOWANIA WYNIKOW (CZESTO SPONSOROWQANYCH PRZEZ F-MY PRODUKUJACE) (przepraszam za duze lit).

w ortoepdii, stem cells sa jeszcze mniej poparte faktami , niz  PRP..... Slowem - nie ma dostatecznych powodow, zeby to uzywac. Sa  rpoby stem cell do Perthes dx, ale nikt w to  nie wierzy. Na dzien obecny - nie zalecam

• bubol podziękował za tę wiadomość

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#10 eqiupe

eqiupe

Użytkownik

• PipPipPip
  • 546 postów
228
  • Andrychów

Napisano 31 październik 2013 - 20:07

Kurcze metoda ratowania naszych kolan jest warta majątek :) tylko muszą to szybko wymyślać bo lata lecą a jeździć trzeba :)

#11 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
3600
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 03 listopad 2013 - 14:43

Kurcze metoda ratowania naszych kolan jest warta majątek :) tylko muszą to szybko wymyślać bo lata lecą a jeździć trzeba :)

a ile sobie zycza za to w Polsce?

#12 eqiupe

eqiupe

Użytkownik

• PipPipPip
  • 546 postów
228
  • Andrychów

Napisano 03 listopad 2013 - 16:22

Ja czytałem o cenach w ok 500zł ale pewnego cennika nigdzie nie dopadłem. Wychodzi że jest to tańsze jak inne zastrzyki więc może warto.

#13 sebeq

sebeq

Użytkownik

• PipPip
  • 188 postów
  • Na forum od: 02.2012
28
  • Umiejętności: 5

Napisano 30 listopad 2013 - 21:44

ja miałem coś takiego.

Cięzko powiedzieć, czy to cokolwiek dało, a przede wszystkim strasznie bolesna sprawa.

#14 gremi

gremi

Nowy użytkownik

• 16 postów
  • Na forum od: 10.2015
1

Napisano 29 październik 2015 - 08:31

ja miałem coś takiego.
Cięzko powiedzieć, czy to cokolwiek dało, a przede wszystkim strasznie bolesna sprawa.

witam

Mam pytanie,napisałeś ,że miałeś "coś takiego"???
co to takiego było?

Jestem po artroskopii kolana(mija trzeci tydzień)w czasie operacji miałam podane komórki macierzyste pobrane ze szpiku kostnego i czynniki wzrostu(rodzaj białka wyizolowany z mojej krwi)do tego została pobrana moja tkanka tłuszczowa aby z niej zrobić (lepsza jakosc)komórki macierzyste.Dzisiaj mija drugi dzień od podania następnego zastrzyku w kolano(na żywca)czynnikow wzrostu.Przed samym zastrzykiem wziełam podwojną dawkę srodka przeciwbolowego efferalgan-codeine.(uwaga-nie może to być srodek przeciwzapalny)Zastrzyk zniosłam nawet dzielnie,spodziewałam się gorszego bólu.Czułam tylko taki nieduży,do wytrzymania ból...trochę rozpierajacy.Wiecej było strachu.Lekarz wbił igłę z tyłu kolana w tak zwany dół podkolanowy.Wiem...wiem brzmi makabrycznie,ale nawet nie czułam przechodząej igły. :) Miałam przed operacją uszkoddzenie rogu tylniego oraz trzonu łąkotki przysrodkowej.Chondromację 2 stopnia,Konfliktujący fałd pzrysrodkowy.Ta chondromacja to na rzepce....Wracając do komórek macierzystych to z mojego tłuszczu udało się wyizolować osiem porcji komórek.Są one teraz zamrożone na dwa lata.Będą podawane co pół roku.W międzyczasie czeka mnie jeszcze kwas hialuronowy.(niestety podejrzewam ze czeka mnie jeszcze jedna opercja na następne kolano,dobrze ze człowiek ma dwie nogi a nie więcej :)))...........w tym roku poswięciłam wszystkie oszczędnosci jakie miałam zgromadzone (na czarną godzinę)Niestety jest to leczenie kosztowne :( ale dzisiaj mogę powiedzieć ze lekarz wbijając igłę w kolano był bardzo zadowolony ,usłyszałam ze czuje duży opór co znaczy ze na łąkotce wytworzyła się blizna...pozdrawiam ...jak macie jakieś pytania to piszcie.

Ja czytałem o cenach w ok 500zł ale pewnego cennika nigdzie nie dopadłem. Wychodzi że jest to tańsze jak inne zastrzyki więc może warto.

musisz dodac jeszcze jedno zero...

Użytkownik jark edytował ten post 07 listopad 2015 - 08:03

#15 kajo50

kajo50

Użytkownik

• PipPip
  • 186 postów
  • Na forum od: 12.2006
105
  • Umiejętności: 10
  • Lublin

Napisano 02 listopad 2015 - 19:49

Ja mam coś takiego na temat czynników wzrostu komórek macierzystych:  

Miłego oglądania Kazimierz

Umiejętności: 

narty 1

snowboard 0

#16 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
3600
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 03 listopad 2015 - 13:50

witam

Mam pytanie,napisałeś ,że miałeś "coś takiego"???

co to takiego było?

Jestem po artroskopii kolana(mija trzeci tydzień)w czasie operacji miałam podane komórki macierzyste pobrane ze szpiku kostnego i czynniki wzrostu(rodzaj białka wyizolowany z mojej krwi)do tego została pobrana moja tkanka tłuszczowa aby z niej zrobić (lepsza jakosc)komórki macierzyste.Dzisiaj mija drugi dzień od podania następnego zastrzyku w kolano(na żywca)czynnikow wzrostu.Przed samym zastrzykiem wziełam podwojną dawkę srodka przeciwbolowego efferalgan-codeine.(uwaga-nie może to być srodek przeciwzapalny)Zastrzyk zniosłam nawet dzielnie,spodziewałam się gorszego bólu.Czułam tylko taki nieduży,do wytrzymania ból...trochę rozpierajacy.Wiecej było strachu.Lekarz wbił igłę z tyłu kolana w tak zwany dół podkolanowy.Wiem...wiem brzmi makabrycznie,ale nawet nie czułam przechodząej igły.   :) Miałam przed operacją uszkoddzenie rogu tylniego oraz trzonu łąkotki przysrodkowej.Chondromację 2 stopnia,Konfliktujący fałd pzrysrodkowy.Ta chondromacja to na rzepce....Wracając do komórek macierzystych to z mojego tłuszczu udało się wyizolować osiem porcji komórek.Są one teraz zamrożone na dwa lata.Będą podawane co pół roku.W międzyczasie  czeka mnie jeszcze kwas hialuronowy.(niestety podejrzewam ze czeka mnie jeszcze jedna opercja na następne kolano,dobrze ze człowiek ma dwie nogi a nie więcej   :)))...........w tym roku poswięciłam wszystkie oszczędnosci jakie miałam zgromadzone (na czarną godzinę)Niestety jest to leczenie kosztowne   :( ale dzisiaj mogę powiedzieć ze lekarz wbijając igłę w kolano był bardzo zadowolony ,usłyszałam ze czuje duży opór co znaczy ze na łąkotce wytworzyła się blizna...pozdrawiam ...jak macie jakieś pytania to piszcie.

albo sobie dorabiasz jaja na calego, albo trafilas na  niezlego hosztaplera, ktory chce Cie wydoic z oszczednosci....

do tego niebezpieczny (zastrzyki z dolu podkolanowego.....)

no coz - zdrowia zycze pw

#17 gremi

gremi

Nowy użytkownik

• 16 postów
1

Napisano 03 listopad 2015 - 14:13

albo sobie dorabiasz jaja na calego, albo trafilas na  niezlego hosztaplera, ktory chce Cie wydoic z oszczednosci....

do tego niebezpieczny (zastrzyki z dolu podkolanowego.....)

no coz - zdrowia zyc

miałam coś napisac ,ale jednak się powstrzymam ...szkoda słow.

#18 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
3600
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 04 listopad 2015 - 03:01

miałam coś napisac ,ale jednak się powstrzymam ...szkoda słow.

Zycze Ci jak najlepiej - tak juz mam, mimo, ze Cie nie znam

co nie zmienia faktow

#19 gremi

gremi

Nowy użytkownik

• 16 postów
1

Napisano 04 listopad 2015 - 07:57

Zycze Ci jak najlepiej - tak juz mam, mimo, ze Cie nie znam

co nie zmienia faktow

w dalszym ciągu czekam na sensowne wytłumaczenie.Podobno podaje się Pan (sądząc po wypowiedzi mam wrażenie ,że jesteś osobą niepełnoletnią)za lekarza.A wracając do mojej wczesniejszej wypowiedzi to nie podałam dokładnie w ktore miejsce miałam zastrzyk(po srodku ,czy z boku)ale czekam cierpliwie na wypowiedz (tylko bez epitetów).Dziękuję za życzenia zdrowia,czuję się coraz lepiej,noga nie boli i kolano nie jest już ciepłe.Jezeli ktoś z Państwa ma jakieś do mnie pytania to z chęcią odpowiem na prywatnej skrzynce.Pozdrawiam.

#20 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
3600
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 04 listopad 2015 - 16:20

w dalszym ciągu czekam na sensowne wytłumaczenie.Podobno podaje się Pan (sądząc po wypowiedzi mam wrażenie ,że jesteś osobą niepełnoletnią)za lekarza.A wracając do mojej wczesniejszej wypowiedzi to nie podałam dokładnie w ktore miejsce miałam zastrzyk(po srodku ,czy z boku)ale czekam cierpliwie na wypowiedz (tylko bez epitetów).Dziękuję za życzenia zdrowia,czuję się coraz lepiej,noga nie boli i kolano nie jest już ciepłe.Jezeli ktoś z Państwa ma jakieś do mnie pytania to z chęcią odpowiem na prywatnej skrzynce.Pozdrawiam.

Prosze sobie dopowiedziec, co jest gorsze: forowanie "leczenia" nie popartego rzetelnymi wynikami, czy mowienie prawdy

zegnam i zdrowia zycze . - dla mnie EOT