Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Cat-skiing

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 oldsnowjunky

oldsnowjunky

Użytkownik

• PipPipPip
  • 365 postów
  • Na forum od: 09.2007
172
  • Umiejętności: 1
  • Alberta

Napisano 02 luty 2012 - 06:11

Cat-skiing.

cat-skiing.jpg

Apres ski.

cats_drinking_beer_14.jpg

Pozdro.:)

Użytkownik oldsnowjunky edytował ten post 02 luty 2012 - 06:16

#2 drm.

drm.

http://gsteam.pl

• PipPipPip
  • 536 postów
  • Na forum od: 11.2006
126
  • warszawa

Napisano 05 luty 2012 - 15:32

na catskiing tylko do macedonii - polecam:)

#3 oldsnowjunky

oldsnowjunky

Użytkownik

• PipPipPip
  • 365 postów
172
  • Alberta

Napisano 31 marzec 2012 - 04:38

Inception-czyli 'kpow' cat skiing.
Ogladalem ten film dwa razy i nadal nie wiem o co chodzi:), ale zimowe sceny z fortress mountain sciskaly mnie za gardlo bo mam do tego miejsca wielki sentyment. Z radoscia dowiedzialem sie, ze dzieki filmowi osrodek, ktory byl zamkniety od pieciu lat, odzyl na nowo. Tym razem jako cat skiing operation, a w przyszlosci (mam nadzieje) jako resort. Wczoraj mialem okazje odswiezyc wspomnienia i jak zwykle o tej porze roku forteca nie zawiodla. Troche ponad godzine jazdy od miasta, w ktorym juz zaczynamy chodzic w short'ach, w fortress zima w pelni.
Dziekuje Ci Leonardo DiCaprio.

kpow_2_1.jpg

kpow1_1.jpg

Za mna sciana, na ktorej byly krecone sceny wspinaczki:
IMG_4598_1.JPG

Tam stal szpital, ktory zostal wysadzony wpowietrze:
IMG_4594_2_1.JPG

Wiosna???
IMG_4631_2_1.JPG

Nad wlasnym filmem musze jeszcze popracowac.:)
Pozdrawiam.

#4 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9318 postów
  • Na forum od: 09.2006
3590
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 31 marzec 2012 - 15:15

na catskiing tylko do macedonii - polecam:)

:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#5 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9318 postów
3590
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 31 marzec 2012 - 15:16

Inception-czyli 'kpow' cat skiing.
Ogladalem ten film dwa razy i nadal nie wiem o co chodzi:), ale zimowe sceny z fortress mountain sciskaly mnie za gardlo bo mam do tego miejsca wielki sentyment. Z radoscia dowiedzialem sie, ze dzieki filmowi osrodek, ktory byl zamkniety od pieciu lat, odzyl na nowo. Tym razem jako cat skiing operation, a w przyszlosci (mam nadzieje) jako resort. Wczoraj mialem okazje odswiezyc wspomnienia i jak zwykle o tej porze roku forteca nie zawiodla. Troche ponad godzine jazdy od miasta, w ktorym juz zaczynamy chodzic w short'ach, w fortress zima w pelni.
Dziekuje Ci Leonardo DiCaprio.

[ATTACH=CONFIG]30569[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]30571[/ATTACH]

Za mna sciana, na ktorej byly krecone sceny wspinaczki:
[ATTACH=CONFIG]30573[/ATTACH]

Tam stal szpital, ktory zostal wysadzony wpowietrze:
[ATTACH=CONFIG]30575[/ATTACH]

Wiosna???
[ATTACH=CONFIG]30577[/ATTACH]

Nad wlasnym filmem musze jeszcze popracowac.:)
Pozdrawiam.

planuje najazd na Twoje strony
myslales o Whitewater???
Fernie na pewno
do castle tez wpadniemy….

masz jakies plany na lato?
mysle o arg/chile, ale samemu nie chce mi sie…..

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#6 oldsnowjunky

oldsnowjunky

Użytkownik

• PipPipPip
  • 365 postów
172
  • Alberta

Napisano 05 kwiecień 2012 - 05:54

Ze wzgledu na budzet, byc moze nie dorownuje hollywoodzkiej produkcji:): .
Pozdro.

ps. Do Janka. Kiedy sie tu wybierasz? Mnie do polowy kwietnia nie bedzie.

#7 oldsnowjunky

oldsnowjunky

Użytkownik

• PipPipPip
  • 365 postów
172
  • Alberta

Napisano 23 marzec 2013 - 06:24

KIlka klatek z gopro, 21 marzec, Castle Mtn.
cat1_1_1.jpg
cat2_1_1.jpg
cat3_1_1.jpg
cat4_1_1.jpg
cat6_1_1.jpg
Pozdro.

Użytkownik oldsnowjunky edytował ten post 23 marzec 2013 - 06:30

#8 oldsnowjunky

oldsnowjunky

Użytkownik

• PipPipPip
  • 365 postów
172
  • Alberta

Napisano 01 kwiecień 2013 - 02:23

Nie lubie hazardu, ale czasem trzeba zaryzykowac. Tym razem, po 2,5 godz. jazdy autem sie udalo.

Pozdro.

Użytkownik oldsnowjunky edytował ten post 01 kwiecień 2013 - 02:32

#9 mm2

mm2

MAKO

• PipPipPip
  • 828 postów
  • Na forum od: 01.2009
164
  • Umiejętności: 5
  • Puck/Tu się do Rysi strzela ;)

Napisano 01 kwiecień 2013 - 07:12

Wypadałoby do wrzucić w 720P

#10 pytek23

pytek23

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1021 postów
  • Na forum od: 01.2008
639
  • Swieradow Zdroj oryginalnie

Napisano 01 kwiecień 2013 - 21:08

Wypadałoby do wrzucić w 720P

Dobry material obroni sie bez HD.

#11 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Na forum od: 11.2008
3595
  • Wrocław

Napisano 01 kwiecień 2013 - 22:57

Ile kosztuje wjazd catem na górę?

Pozdro
Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#12 oldsnowjunky

oldsnowjunky

Użytkownik

• PipPipPip
  • 365 postów
172
  • Alberta

Napisano 02 kwiecień 2013 - 00:12

Ile kosztuje wjazd catem na górę?

W Castle Mtn. za dzien (7-8 zjazdow): CAD 325. To jest chyba najtansze cat skiing w Kanadzie i tylko jedno z dwu w Alberta; drugie to Fortress Mtn.

#13 Friski

Friski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 724 postów
  • Na forum od: 10.2007
376
  • Umiejętności: 7
  • Gliwice

Napisano 02 kwiecień 2013 - 07:18

W Castle Mtn. za dzien (7-8 zjazdow): CAD 325. To jest chyba najtansze cat skiing w Kanadzie i tylko jedno z dwu w Alberta; drugie to Fortress Mtn.

Od osoby?

#14 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2844 postów
3595
  • Wrocław

Napisano 02 kwiecień 2013 - 11:55

Od osoby?

1 dolar kanadyjski = 3,2098751 złotego polskiego czyli dniówka pod 1000 zł

Dla oszczędnych mam inną opcję - podejść na Mały Szyszak zjechać do Szpindla i z powrotem na przełęcz Karkonoską - skibusem (jeździ co godzinę o xx.30 bez 13.30). Zjazd - jakieś 700 m w pionie i z 6 km (na dole płasko). Można zrobić to z 4 razy dziennie (a w pewnych warunkach nawet więcej). Zjazd nie gorszy jak z filmu. Koszt 4 x 7 zł = 28 zł.

Pozdro
Wiesiek

#15 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2375

Napisano 02 kwiecień 2013 - 12:10

Wiesiek fajny post, zjazd z Malego Szyszaka w porownaniu z filmem oldsnowjunky,
kojarzy mi sie z Gora sniegu na ktorej stoisz (avater). Tydzien temu rozdziewiczales to z Adamem.
Zapodziales sie aby mnie nie spoptkac. Nowa ksywa - "Wiechu - 28 zeta":):):)

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#16 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2844 postów
3595
  • Wrocław

Napisano 02 kwiecień 2013 - 20:58

Wiesiek fajny post, zjazd z Malego Szyszaka w porownaniu z filmem oldsnowjunky,
kojarzy mi sie z Gora sniegu na ktorej stoisz (avater). Tydzien temu rozdziewiczales to z Adamem.
Zapodziales sie aby mnie nie spoptkac. Nowa ksywa - "Wiechu - 28 zeta":):):)

Fredo tez nie mogę przeboleć, że Cię nie przyuważyłem. Stałem na dole i czekałem na Adasia, po 30 s (tyle jak wiesz wytrzymuję) doszedłem do wniosku, ze cwaniak pojechał przez las do samochodu i pewnie czeka. Wiec - rura chodnikiem.
A co do Małego Szyszaka - zdziwiłbyś się ale ten zjazd na czeską stronę do doliny Białej Łaby jest bardzo piękny.

Ksywka 28 (ale bez zł... może ...lat ...nie wnikając o jakie i czyje lata chodzi) - czemu nie.
Wstępnie przymierzam się znów do jakiś karkonoskich turów w okolicach 12-14.04. Może wtedy???

Pozdro

#17 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9318 postów
3590
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 03 kwiecień 2013 - 02:19

Fredo tez nie mogę przeboleć, że Cię nie przyuważyłem. Stałem na dole i czekałem na Adasia, po 30 s (tyle jak wiesz wytrzymuję) doszedłem do wniosku, ze cwaniak pojechał przez las do samochodu i pewnie czeka. Wiec - rura chodnikiem.
A co do Małego Szyszaka - zdziwiłbyś się ale ten zjazd na czeską stronę do doliny Białej Łaby jest bardzo piękny.

Ksywka 28 (ale bez zł... może ...lat ...nie wnikając o jakie i czyje lata chodzi) - czemu nie.
Wstępnie przymierzam się znów do jakiś karkonoskich turów w okolicach 12-14.04. Może wtedy???

Pozdro

nie mozna zauwazyc czegos, czego nie ma. to po pierwsze
po drugie - mozesz sie wspinac ile chcesz w polskich gorach ............... na pewno jest to przygoda
na pewno porownywac warunnkow - nie za bardzo mozna

a juz niektore osoby w temacie backcountry po prostu powinny zamilczec (nie mowie o Tobie)

#18 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2375

Napisano 03 kwiecień 2013 - 03:09

Pozdro

Też się przymierzam, bardziej na Mitka. Chce go nauczyć "tramwajem" jeździć, wierze, ze mu się spodoba(ten chłopak na filmie to skrzyżowanie tramwaju z przecinkiem). Wzorcowa jazda dla początkujących.
Mitek wysylam Tobie ostatnie zaproszenie w Karkonosze jak nie przyjedziesz to będę musiał pójść z Wujotem na tury(nie lubię Turów na podwórku)

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#19 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2844 postów
3595
  • Wrocław

Napisano 03 kwiecień 2013 - 14:00

nie mozna zauwazyc czegos, czego nie ma. to po pierwsze
po drugie - mozesz sie wspinac ile chcesz w polskich gorach ............... na pewno jest to przygoda
na pewno porownywac warunnkow - nie za bardzo mozna

a juz niektore osoby w temacie backcountry po prostu powinny zamilczec (nie mowie o Tobie)

Kuba!

Powiem tak, nawet takie górki jak Karkonosze potrafią nauczyć pokory. Kumpel, który pracował na Śnieżce opowiadał, że jak ich odwiedzali Czesi z sąsiedniej "chaty" Poczty Czeskiej to przychodzili w rakach z czekanami powiązani linę. I nie było w tym przesady - pikanterii dodaje fakt, że do przejścia mieli całe 70 m! Z Adasiem chodziliśmy przy wietrze, który gdyby nie kije wbijane pod kątem 45 stopni to by nas przewracał. Dla eksperymentu postanowiliśmy pójść kawałek pod wiatr i gdybym miał tak przejść parę kilometrów to byłyby to najdłuższe kilometry w życiu. Po drodze pokonywaliśmy formacje potworzone przez wiatr - wywiane lodowe pola, strome wydemki z puchu a tak twarde jak lód a miejscami puchowe rzadzizny. Podobnie ze zjazdem przez las do wzmiankowanej doliny - może dać w kość równie dobrze jak w wielkich górach. A perspektywa, że obok jedzie komfortowy pojazd, który może przyjść z pomocą (choćby zwieść jak zgubisz nartę, albo uchronić przed wychłodzeniem przy kontuzji) jest trochę inna jak ta, że wiem, że mogę liczyć tylko na towarzysza i swój plecak. Po uwzględnieniu tej różnicy może okazać się, że samodzielne zdobywanie Karkonoszy ma wymiar nie gorszy jak opisywana wyprawa. A może "lepszy"???
Przypomnę, że Tatry zimą stały się szkołą polskiej wspinaczki i odskocznią do Himalajów w zimie. I "nasi" są w tym najlepsi na świecie. Więc nie tylko określone góry tylko co się w nich robi i jak się to robi jest równie ważne.

Oczywiście nie twierdzę, że Karkonosze mają istotny wymiar freeridowy. "Odkryliśmy" miejscówkę dającą bardzo przyzwoite możliwości i warta poznania i czasem wizyty.

Pozdro
Wiesiek

Użytkownik Wujot edytował ten post 03 kwiecień 2013 - 14:02

#20 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9318 postów
3590
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 03 kwiecień 2013 - 14:07

Kuba!

Powiem tak, nawet takie górki jak Karkonosze potrafią nauczyć pokory. Kumpel, który pracował na Śnieżce opowiadał, że jak ich odwiedzali Czesi z sąsiedniej "chaty" Poczty Czeskiej to przychodzili w rakach z czekanami powiązani linę. I nie było w tym przesady - pikanterii dodaje fakt, że do przejścia mieli całe 70 m! Z Adasiem chodziliśmy przy wietrze, który gdyby nie kije wbijane pod kątem 45 stopni to by nas przewracał. Dla eksperymentu postanowiliśmy pójść kawałek pod wiatr i gdybym miał tak przejść parę kilometrów to byłyby to najdłuższe kilometry w życiu. Po drodze pokonywaliśmy formacje potworzone przez wiatr - wywiane lodowe pola, strome wydemki z puchu a tak twarde jak lód a miejscami puchowe rzadzizny. Podobnie ze zjazdem przez las do wzmiankowanej doliny - może dać w kość równie dobrze jak w wielkich górach. A perspektywa, że obok jedzie komfortowy pojazd, który może przyjść z pomocą (choćby zwieść jak zgubisz nartę, albo uchronić przed wychłodzeniem przy kontuzji) jest trochę inna jak ta, że wiem, że mogę liczyć tylko na towarzysza i swój plecak. Po uwzględnieniu tej różnicy może okazać się, że samodzielne zdobywanie Karkonoszy ma wymiar nie gorszy jak opisywana wyprawa. A może "lepszy"???
Przypomnę, że Tatry zimą stały się szkołą polskiej wspinaczki i odskocznią do Himalajów w zimie. I "nasi" są w tym najlepsi na świecie. Więc nie tylko określone góry tylko co się w nich robi i jak się to robi jest równie ważne.

Oczywiście nie twierdzę, że Karkonosze mają istotny wymiar freeridowy. "Odkryliśmy" miejscówkę dającą bardzo przyzwoite możliwości i warta poznania i czasem wizyty.

Pozdro
Wiesiek

powiem krotko - tylko idiota nie potrafi wykorzystac tego, co ma...........kazde gory wymagaja pokory...
mi chodzilo o warunki np opady sniegu, przestrzen i wymiary, ktore tutaj sa inne....

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych