Skocz do zawartościDager

Rejestracja: 05 kwi 2012
Poza forum Ostatnio: 18 lut 2020
-----

#588398 Reklamacja zasadna czy nie

Napisane przez Dager w 28 marzec 2018 - 17:24

Dla mnie sprawa oficjalnie się zakończyła.

Pozytywnie.

Jednak biorąc pod uwagę panujące na rynku praktyki producentów, dystrybutorów i sprzedawców oraz brak wiary kupujących w możliwość udowodnienia swoich racji powoduje że ludzie wycofują się z walki.

Niemniej jednak sprzedaż technicznego bubla z nadzieją że może kupujący się nie zna – to oszustwo. Zakładając ze ktoś zrobił to świadomie.

 

Ja niczego nie zakładam i nikogo nie oskarżam.  Na nic się nie nastawiam.

 

Atomic a dokładnie przedstawiciel w Polsce ma mnie i rzeczoznawcę w nosie. Wg. opinii  rzeczoznawcy narty zostały nieprawidłowo przygotowane w fabryce ale ta opinia została przez Atomica odrzucona.

 

I tu duże zaskoczenie  -  na wysokości zadania staje sklep w którym kupiłam narty. Dziś dostałam nowe narty – choć nie dokładnie takie same.

Mimo napięcia na linia Ja- Sklep mogę śmiało powiedzieć że to jest ta prawdziwa dbałość o klienta.  


 • Racemann podziękował za tę wiadomość


#582704 Last Minute! Val Thorens 2300 marzec 16-25

Napisane przez Dager w 08 luty 2018 - 18:08

 

Na 3200 nie ma mowy o chorobie wysokościowej.


 

A ja słyszałam. W grudniu w VT mieliśmy na wyjeździe przypadek że chłopaka- trzeciego dnia- zwieziono do szpitala położonego dużo niżej, z ostrymi objawami choroby wysokościowej. Co więcej po wyjściu ze szpitala nie pozwolono mu przyjechać do VT spakować swoje rzeczy. 

Mi natomiast aklimatyzacja nie sprawiła żadnego kłopotu - spało się super, jeździło jeszcze lepiej.


 • Wujot podziękował za tę wiadomość


#528427 Bukovel na Ukrainie . Mozecie podzielic sie swoimi opiniami.

Napisane przez Dager w 22 grudzień 2015 - 16:56

Hej hej, bylam w Bukovelu ale dawno temu, jeszcze podlotkiem będąc - już wtedy zrobił na mnie wrażenie. Czy ktoś miał okazję odiwedzić niedawno? Jak warunki? Co do sytuacji geopolitycznej, to w Karpaty czy do Lwowa raczej mozna się wybierać :)

Wróciłam z Bukovela w sobotę.

Na stoku było trochę ciasno ale to nie dziwi biorąc pod uwagę że duża część europejskich ośrodków działa w bardzo okrojonej formie.

Warunki pogodowe były bardzo dobre - temperatura od -10 do 0.

Niestety ze względu na nadmiar ludzi część tras w stanie totalnego zużycia - nasypy, muldy.

Ale od piątku otwarto kolejne trasy co mam nadzieję trochę wpłynęło na "przeludnienie"

Ogólnie ośrodek bardzo lubię i szczerze polecam
#511075 Dobór nart - kobieta

Napisane przez Dager w 28 luty 2015 - 14:55

Fischer Trinity to naprawdę fajna narta - warta rozważenia.

W kwestii zaś Blizzarda- cóż sama jeżdżę na Blizardach i te narty to moja miłość. Nie dam złego słowa powiedzieć.

Co do twardości buta - nigdy nie ogarniam jak to jest że ważącemu 90 kg mężczyźnie ( poczatkującemu) doradza się buty o takiej samej twardości jak pięćdziesięciokilogramowej kobietce (początkującej). Za jakiś czas sama dojdziesz do wniosku że czas zmienić buty na twardsze tyle że to przyjdzie z wzrostem umiejętności oraz zapewne czasu spędzonego na stoku. A póki co przeczuwam że takie buty w zupełności wystarczą. Czysty hedonizm.


 • Maqda podziękował za tę wiadomość


#510957 Dobór nart - kobieta

Napisane przez Dager w 27 luty 2015 - 18:12

Witam

Wszystkie przedstawione przez Ciebie narty - to wybór dla mocno początkujących narciarek, mają zbliżone parametry a także budowę, więc tak naprawdę wpływ na wybór odpowiedniej pary powinny mieć wyłącznie odczucia z jazdy.  Choć możliwe że i te różnice będą tak niewielkie że nie będziesz w stanie ich zidentyfikować. Ponieważ jednak nie możesz ich przetestować proponuję posłuchać rady kolegów z forum i przy zakupie kieruj się innymi czynnikami- ceną lub wyglądem.

 

Ale mam też inną radę - poszukaj czegoś ambitniejszego. Narty dla średniozaawansowanych narciarek (zgodnie z propozycją Mitka) Jeżeli nie osłabnie Twój zapał do podnoszenia umiejętności to nie będziesz żałowała.  Wtedy i porady od kolegów będą bardzie rzeczowe.


 • Maqda podziękował za tę wiadomość


#490806 Blizzard Viva

Napisane przez Dager w 08 październik 2014 - 18:05

Moje na pewno nie są zbyt miękkie, wręcz przeciwnie są idealne. Ponieważ 7.7 IQ jest podobną nartą doradzałabym właśnie je. Co do polskich warunków- żadko bywam na polskich stokach. Mam z małe umiejętności i zbyt dużą nerwicę aby walczyć o życie w slalomie ustawionym z ludzi zamiast tyczek i wystawać pół dnia w kolejkach. I to w dodatku za swoje własne, ciężko zarobione pieniądze. Natomiast moim zdaniem narta jest bardzo posłuszna i skrętna więc technicznie dopasowana do naszych realiów.


 • ayah_86 podziękował za tę wiadomość


#476536 Ukraina - Bukovel

Napisane przez Dager w 21 styczeń 2014 - 10:56

Trasy faktycznie czynne są max do 19.30. Na początku lutego w tamtym roku jedna trasa (niebieska) czynna była do 19,30 druga kończyła pracę o 18,00 , trzecia nie pracowała


 • karoldz podziękował za tę wiadomość


#475153 Fischer trinity my style - opinie

Napisane przez Dager w 12 styczeń 2014 - 18:08

Miałam je na nogach dosłownie na dwa zjazdy na testach 2 lata temu, ale może moja opinia się przyda . Najbardziej podobała mi się ich stabilność. Nie są to narty miękkie ale też nie za sztywne. Podobało mi się też ich posłuszeństwo. Zastanawiałam się nad ich kupnem ale ostatecznie wybrałam coś innego- " ambitniejszego". Oczywiście wszystko zależy od tego czego szukasz i oczekujesz.


#461049 Narty dla żony - pomóżcie

Napisane przez Dager w 05 październik 2013 - 18:06

Moim zdaniem powinnaś wybrać długość 160cm, początki wydadzą się może trudniejsze ale szybko docenisz ich zalety.

Osobiście przesiadłam się z Rossignol 146 dla poczatkujących na Blizzard Viva Sonic IQ 160 czyli pierwsze w katalogu z grupy top performence dla Pań i jestem z zamiany zadowolona. Choć i mnie czasem dopadają wątpliwości czy wybrałam słuszną długość tyle że ja mam 163cm wzrostu a swoje umiejetności oceniam na 5.

Wiesz jak to jest jak brakuje mi techniki i coś mi nie wychodzi z przyjemnością zwalam winę na długość narty :D

Mam wymówkę.

A tak na poważnie - 10cm różnicy pomiędzy wzrostem a długością narty (która ma Tip&rocker) będzie ok.


 • BeWi podziękował za tę wiadomość


#427869 Organizujemy wyjazd do Bukovela- zapraszamy

Napisane przez Dager w 09 styczeń 2013 - 09:57

My jechaliśmy autobusem w związku z tym innym pasem ruchu.
Właściwie trudno powiedzieć że w ogóle staliśmy- całe zamieszanie z przejściem w tamtą stronę zajęło nam z 1.5h może ciut krócej.
Na powrocie też podobnie.
 • AndyWawa podziękował za tę wiadomość


#421302 Organizujemy wyjazd do Bukovela- zapraszamy

Napisane przez Dager w 16 grudzień 2012 - 16:34

A tak serio, to dziękuję Wam wszystkim, było bosko:)

Oczywiście że było bosko
A czego się spodziewałeś?


#416406 ACL vs Ortezy

Napisane przez Dager w 27 listopad 2012 - 13:48

...czyli nie jestem jedynym cyborgiem na tym forum ;)

A po rekonstrukcji będziesz robocop'em :)
 • barby podziękował za tę wiadomość


#412504 Więzadło krzyżowe przednie a narty...

Napisane przez Dager w 09 listopad 2012 - 00:43

i jak tu komuś zaufać...? :/

To pytanie zadaje sobie większość osób w początkowym okresie. Gdybym posłuchała jednego z pierwszych lekarzy z którym miałam kontakt po urazie to może do dziś jeździłabym na wózku. (Mój przypadek był trochę skomplikowany i szkoda słów)
Moim zdaniem rehabilitacja jest niezbędna w każdej fazie po urazie, tylko specyfika, zakres ćwiczeń itp musi być przygotowany indywidualnie. Od tego są rehabilitanci i mimo że pozornie urazy wydają się podobne to może to być bardzo mylne. Najlepiej jeżeli dodatkowo rehabilitant ma stały kontakt z lekarzem prowadzącym wtedy sytuacja jest bardziej klarowna.

"6 tygodni bez żadnych ćwiczeń" - może ze mną coś nie tak, ale w szóstym tygodniu chodziłam bez kul, ćwiczyłam na siłowni itp pełne obciążanie

Nie jestem w stanie i nawet nie będę próbowała podać Ci ćwiczenia jakie wykonywałam w okresach pooperacyjnych - bo tu nie tylko o rodzaj ćwiczeń chodzi ale o sposób ich wykonania- kąty, naciski .... a tego przez forum podać się nie da.

Mogę Ci jedynie zdradzić że bez Twojej ciężkiej pracy i zaangażowania będzie ciężko. W drugim tygodniu po operacji poświęcałam ćwiczeniom około 4 godz. dziennie + czas na chłodzenie.
Ja plan leczenia / rehabilitacji miałam ustalony od momentu gdy trafiłam do odpowiedniego lekarza, nikt nie zostawił mnie samej sobie na kilka tygodni.
I chyba właśnie o to chodzi Janowi K


#410462 Boazeria- ołówki

Napisane przez Dager w 30 październik 2012 - 09:19

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jeżeli mówisz o zwykłych, prostych "przedpotopowych" deseczkach to wyobraź sobie że mamy. Długość chyba 182. A i z udostępnieniem dla celów "szkoleniowych" nie ma problemu.
 • metaal podziękował za tę wiadomość


#408166 narty dla średniozaawansowanej-pomoc w wyborze

Napisane przez Dager w 14 październik 2012 - 11:01

Popieram całkowicie słowa jag24. Jeżeli konstruktorzy nart uniwersalnych opracowali narty dedykowane dla kobiet to poparli to badaniami. Choć wybór nart dla zaawansowanych narciarek jest zdecydowanie mniejszy niż uniwersalnych nie dyskwalifikuj tych dla kobiet. Po prostu kieruj się parametrami i podpowiedzią ze skiforum. Z przymrużeniem oka traktując uwagi na temat desing-u. Jeżeli Twoje umiejętności to już poziom 6 to zdecydowanie proponuję 155cm. Pierwszy zjazd może wydać się trudniejszy ale moment się przestawisz.
 • jag24 podziękował za tę wiadomość