Skocz do zawartościWojto

Rejestracja: 14 mar 2006
Poza forum Ostatnio: 17 lis 2012
-----

Moje posty

W temacie: Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla

03 grudzień 2010 - 08:01

Cześć.

W poprzednim sezonie było znośnie nawet w ferie (bywałem tam często), więc przed feriami tym bardziej śmiało możesz planować wyjazd.
W samej Wierchomli nie ma jeszcze bardzo dobrze rozwiniętej bazy noclegowej i dlatego duża część narciarzy dojeżdża pod stok...

pozdrawiam

W temacie: Nowy Ośrodek, Piwniczna-Zdrój (Kicarz)

17 luty 2010 - 19:04

:) Dla pogodzenia, macie to samo na myśli, więc chyba to tylko brak zrozumienia.

Ewidentnie stoki będą miały ekspozycję północno-zachodnią. Sądzę mimo wszystko, że ze śniegiem nie powinno być większych problemów. Zresztą... poczekamy, zobaczymy:) Połączenie z Wierchomlą jest raczej nie możliwe, z racji ukształtowania terenu.

pozdrawiam

W temacie: buty z allegro

21 marzec 2009 - 08:54

Do 300zł może być Ci ciężko znaleźć nowe buty dla Twojego poziomu...
Szukaj wyprzedaży z poprezdnich roczników. Flex przynajmniej 80, ale lepiej jeszcze coś twardszego. Model buta w zależności od kształtu, szerokości stopy i łydki. Dokładając 200zł znajdziesz już coś napewno:)
pozdrawiam

W temacie: buty z allegro

20 marzec 2009 - 14:18

Witam.
Odpowiednikiem butów serii T Atomica nie są buty Race Tech. Seria T, to obecna seria M. T10 ma flex 90, a najtwarszy T11 miał flex 100.
Problem polega na tym, że seria T raczej nie jest już dostępna, a aktualna seria M z sezonu 2008/2009 zdecydowanie różni się od serii T. Różnica to troche inny kształt skorupy i bardziej elastyczne tworzywa użyte do produkcji - przekłada się to na większy komfort, ale niestety też na względnym zaniżeniu twardości.
Jeżeli polujesz na buty takie jak T10 to polecam sprawdzić buta M90, lub M100 z sezonów 06/07 i 07/08. Jeżeli chcesz buta twardszego o podobnym profilu, to może być też M110.
Seria Race Tech, to troche inna bajka. Nawet te RT z flexem 110 mają zdecydowanie twarszą skorupe niż buty z poza serii Race, a te kilka milimetrów różnicy noga odczuje najbardziej dopiero na stoku. Przykład: na miarce wychodzi szerokość stopy 97mm, to nie jest powód żeby dopasować buta o wkładce 98mm. I żaden luz pomiędzy stopą, a butem się nie pojawi:) - warto sprawdzić samemu. Owszem, jeżeli jeździmy zawodniczo - to jak najbardziej. Jeżeli nie jeździmy zawodniczo, to wybieramy węższą serie, ale nie wliczając Race Tech. Wynik: Na przykładzie Atomica wybieramy serie M lub twardszy H a rezygnujemy z serii B. :)

Jeżeli będą jakieś pytania, to chętnie odpisze.
pozdrawiam serdecznie

W temacie: Biegówki-nauka jazdy

06 styczeń 2009 - 14:51

Witam.
Do nauki jazdy na nartach biegowych nie będzie Ci potrzebny instruktor. Wystarczy własna inicjatywa i taki mały poradnik: "Na nartach biegowych" Grzegorza Sadowskiego.
Jazda na nartach biegowych nie jest taka trudna, z racji tego, że uczymy się na bardziej płaskim terenie. Polecam publikacje n.t nart biegowycvh i do dzieła:)
pozdrawiam