Jump to content

BLIZZARD X-SPORT. Co to za narty?


Salem
 Share

Recommended Posts

Czy miał ktoś może doczynienia z tymi nartami? Nie mogę wiele znaleźć na ich temat. Co to są za narty, dla kogo przeznaczone, jakiej są twardości itp? Szukałem ich w katalogach Blizzadra, ale niestety nie znalazłem, możliwe też , że źle szukałem, a może są to narty przeznaczone tylko na rynek austryjacki? Jeżeli ktoś wie coś więcej o tych nartach to oproszę o info. Poniżej podaję linki do kilku fotek tych nart : http://img228.images...obraz0652ez.jpg http://img404.images...obraz0667ha.jpg http://img451.images...obraz0672em.jpg http://img471.images...obraz0686rf.jpg http://img382.images...obraz0621lr.jpg http://img382.images...obraz0590ra.jpg Z góry dzięki Salem
Link to comment
Share on other sites

To narta allround-owa z sezonu 04/05. Pełna nazwa modelu to chyba: Blizzard Firebird X SPORT. Rzeczywiście nie we wszystkich katalogach jest i nie była wszędzie oferowana (napewno w Czechach i na Słowacji). Może to być wersja marketowa ale na pewno nie demo (bo byłoby wyraźnie napisane), ani nie renatal (wiązania są nie rentalowe)..
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za informacje. Być może nie pytałbym się o tą nartę i jeździł dalej, gdyby nie spotkanie z jednym ze sprzedawców, który po krótkim opisie tej narty przezemnie, stwierdził, że ta narta nie jest dla mnie. Powiedział, że narta jest przeznaczona dla narciarza o wadze ok 70 kg i wzroście ok 175cm (moje dane to 100kg i 186 cm). Pomyślałem, czas zmienić narty. Zaproponował mi Fischer'y RC4 WC. Poczytałem trochę o tych nartach i stwierdziłem, że chyba za wysokie progi jak dla mnie, ale RC4 Race C lub SC, może by były (Kozlow pytałem o nie w innym temacie jak pamiętasz), ale odradzono mi też te. Doszedłem do wniosku, że może pojeżdźe na tych co mam tylko dowiem sie coś więcej o nich, ale trudno cokolwiek znaleźć na ich temat. Padło podejżenie, że może to narta z marketu, niewiem, spróbuje się dowiedzieć coś więcej ze sklepu, w którym je kupiłem. Jeszcze jedno pytanie, czy wiązania rentalowe to takie, które są przeznaczone dla nart do wypożyczalni? Pozdrowienia Salem
Link to comment
Share on other sites

tak wiazania rentalowe sa preznaczone do wypozyczalni, generalnie sa chujowe kolokwialnie mówiac(prosze o moderatorów o wyrozumiałość)

A ja kumplowi mówiłem, że ma fajne wiązania na nartach, bo szybko można dopasować buta.:)

...tak jak mówisz poprostu demo

Jak mam rozumieć, że narty są demo? Pozdrowienia Salem
Link to comment
Share on other sites

1. Nie.. Renatal to modele do wypożyczalni. Demo to wersje demonstracyjne - najczęściej przyszłosezonowe, tyle że z szatą graficzną jeszcze nie docelową. Często wypuszczane są na selektywne rynki (np. Japonia). Oczywiście zdarzają się wersje połączone - czyli demo w wypożyczalni. 2. Wiązania z szybkim ustawianiem mogą być rentalowe (dla wypożyczalni) jak też dla normalnych użytkowników, tyle że w drugim przypadku skala dostosowania jest mniejsza i służy czasami nie tylko przesiadce użytkowników, ale np. drobnej korekcji charakterystyki narty do upodobań narciarza lub warunków śniegowych. Oczywiście każda regulacja lub modyfikacja musi wpływać na sztywność i pewność całej konstrukcji.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...