Skocz do zawartości

Salzburg - Obertauern


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Salzburg - Obertauern Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.obertauer...199.0.html?&L=1 Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny http://www.obertauer....94.0.html?&L=1 Kamera online http://www.obertauern-webcam.de/ Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi http://www.obertauer....92.0.html?&L=1 Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka) [SIZE=3]Mapa ośrodka http://www.obertauer...nplan.print.pdf

Użytkownik maciek160 edytował ten post 04 luty 2009 - 17:48 uzupełnienie informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jedno z topowych i najdroższych miejsc w Alpach,wysoko położone na przełęczy (ok.1700 m npm)-jedne z najlepszych warunków śniegowych w Alpach,w zeszłym "biednym" w śnieg sezonie już w listopadzie było tu ok. 1m puchu.Wszystkie trasy połączone w 1 całość,można je przejechać w 2 strony(zgodnie ze wskazówkami zegara i odwrotnie).W środku terenu jest duże wypłaszczenie,gdzie odbywają się mistrzostwa świata w snow-kite ( jazda na nartach z latawcem-jak w kite-surfingu).Na pólnocnej stronie jest słynna czarna,nie ratrakowana trasa G-2.Pewnym minusem poza wysokimi cenami i uciążliwym dojazdem przy obfitych,częstych opadach śniegu są wypłaszczenia na niektórych trasach,które trzeba pokonać by zaliczyć całą "rundę" dookoła i dość sporo ludzi na stokach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Zamierzam się wybrać w II połowie marca i waham się między Obertauern a Kuhtai. W tym pierwszym piszecie o tłoku na trasach, ale czy są one aż tak zatłoczone jak np. w Ischgl? Na mapce widać że krzesełka są w większości "tylko" 4-osobowe, a prawie przy każdym conajmniej 2 trasy. No ale z mapki nie da się wszystkiego wyczytać, dlatego będę wdzięczny za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
Byłam w Obertauern tydzień temu. Niestety tylko na jeden dzień. Niestety, ponieważ naprawdę warto spędzić tam więcej czasu. Ośrodek jest położony na wysokości 1630 - 2313 m. dzięki czemu panują tu wyjątkowo dobre warunki śniegowe. Podczas, gdy w innych ośrodkach trasy były naśnieżone, a zbocza raczej brązowawe, tutaj wszędzie czuło się zimową atmosferę. Słyszałam od paru osób, że Obertauern przypomina francuskie ośrodki narciarskie. Sama we Francji nigdy nie byłam, więc nie mogę tego potwierdzić, ale rzeczywiście to miejsce różni się od typowych austriackich kurortów. Obertauern oferuje duży wybór ciekawych tras. Niektóre czerwone trasy są moim zdaniem trudniejsze niż nasze czarne (np. Golgota), natomiast czarne bez wątpienia zasługują na swój kolor. Wszystkie trasy są ze sobą połączone w taki sposób, że aby wrócić do punktu wyjścia, nie trzeba zaliczać tych samych wyciągów i tras co wcześniej. Tutaj w miarę jeżdżenia na kolejnych trasach zatacza się koło. Jedyny problem w tym, że raczej nie można w jednym miejscu spędzić godziny, bo potem możemy nie zdążyć zjechać do punktu wyjścia. W miejscowości kursuje ski bus, więc nie trzeba się wyjątkowo obawiać takiej sytuacji, a przyznam, że ciężko w ciągu jednego dnia upchnąć wszystko. W Obertauern jest też mnóstwo terenu do jazdy poza trasą. Właściwie wszystkie zbocza pokryte były śladami aż do bólu. Tego dnia niewiele osób jeździło, ponieważ śnieg był już mocno przeorany, ale wg mnie warto tam się wybrać również pod tym kątem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byliśmy w okresie 6-13.03 w Obertauern i to 2 razy (3 raz musieliśmy się ewakuować do Grosseck gdyż wyłączono wyciągi z powodu wiatru i mgły). Nie uważamy, że ten ośrodek za wybitny. Sprawia wrażenie jakby właścicielom przewróciło się w głowach z powodu średniej konkurencji w okolicy. Ogólnie trasy są dość krótkie Usytuowane są w żlebach, co przy braku pełnego słońca powoduje słabą widoczność. Miejsce posiada swoisty mikroklimat-mgły i wiatr gdy w okolicy piękna pogoda. Wyratrakowanie tras pozostawia wiele do życzenia- szybko pojawiają się muldy. Czerwone trasy stają się trudne, bo zamuldzone (Golgota jest czerwona a nie czarna). Infrastruktura jest przyzwoita, ale trasy znacznie mniej. Ośrodek nie rzuca na kolana i będąc w okolicy warto pozwiedzać ośrodki Großeck-Speiereck, Katschberg-Aineck i Fanningberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
Pojawiła się nowa interaktywna mapka ośrodka Obertauern - FAJNA - jedna z lepszych na jakie trafiłem przeglądając strony ośrodków - http://maps.obertaue...name=obertauern . Ach za tydzień wyjazd, już mam motylki w brzuchu. Tyle że śniegu dość mało, mam nadzieję że przez najbliższy tydzień dopada "białego złota"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... tymi zdjęciami można być zachwycony - ze względu na pogodę. Ja mam jednak inne wspomnienia - byłem tam dwa razy w dwóch kolejnych sezonach (na tzw. szybkie wypady z kumplami po 3 dni) i za każdym razem trafialiśmy na fatalną pogodę: szaro, buro, pełne zachmurzenie, do tego u góry mgły z widocznością na 5 metrów. A w jeden wyjazd z powodu wiatru - wyciągi na jeden dzień wyłączyli. I widzę, że kilka osób ma podobne wrażenie - więc tam tak chyba poprostu jest - a nie, że my źle trafiliśmy. Po moich wspomnieniach - średnio mi się tam chce wracać - daliśmy ośrdokowi dwie szanse i "nie skorzystał z nich" ;-). Ale po tych zdjęciach co tu widzę - chętnie bym się tam dzisiaj teleportował. Ale do takich warunków jak na zdjęciach - bo to jakby inna miejscowość niż ja byłem:p. Sam ośrodek mi się podobał, choć faktycznie trasy nie najdłuższe. Urozmaiceniem jest możliwość objechania go w około w dwie strony - więć szybko się nie nudzi. Voytheck - dwa lata temu jechaliśmy w tym samym okresie - teraz spojrzałem na zdjęcia i pierwsze są robione z datą 27.11.2010. Korzystam ze strony bergfex. Wtedy przed naszym wyjazdem na tej kamerce: http://pl.bergfex.co.../webcams/c1469/ ciągle operował pług do odśnieżania, a na chodnikach były zwały śniegu. Wyraźnie jest teraz bez śniegu - ale tydzień to jeszcze długo, a ma tam coś sypnąć na następny weekend. Może opady przyjda szybciej. http://pl.bergfex.co...rtauern/wetter/ Rok temu było np. tak słabo z opadami, że otwarcie przesunęli o tydzień (na grudzień). Dobrze pamiętam bo też chciałem już tam jechać na małe preludium, ale nie mogłem, a potem okazało się, że nie otwarli i nie było mi tak żal. W tym roku widać lepiej - bo już kilka tras jest otwartych: http://pl.bergfex.co.../schneebericht/ A tu masz link do ich strony: http://www.ski-obertauern.at/ Jest kamerka na żywo - i jeżdżą ludziki - tak więc głowa do góry - będzie OK.

Użytkownik Optima edytował ten post 24 listopad 2012 - 10:02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SDC11048II.JPG Przygotowania do zjazdu czarną trasą - dla mnie, z moimi umiejętnościami, to był największy błąd tamtego wyjazdu. Oczywiście się wyglebiłem i sunąc na plecach, bokiem, na brzuchu nie potrafiłem się zatrzymać. Heheh ale odczucie tej niemocy, że nie jesteś w stanie nic zrobić. Trwa to ułamki sekund a wrażenie jakbyś oglądał film w zwolnionym tempie. Wbiłem przed siebie kijek, to go ściąłem ciałem i nawet nic nie poczułem (po kijku), zapierałem się piętami, narta która mi sie jeszcze ostała, ale tylko ja wyrwało i pooleciała nad głową. Po wszystkim sprzęt rozsypany na odległości kulkuset metrów. Na szczęście zwieźli mi go inni narciarze, bo w życiu nie dałbym rady się po niego wspiąć. Ale teraz wspominam z uśmiechem. Oczywiście był to tzw. ostatni zjazd - na którym zawsze coś się musi przytrafić ;-D Zjeżdżałem już na parking - gdy pomyślałem: Aaaaa jeszcze sobie tą czarną zaliczę. Skusiło mnie to szczególnie jak widziałem grupkę takich małych bąbli na ok 7-8 lat jak sznureczkiem sobie zjechali tą czarną jakby nigdy nic. To co - ja nie potrafię?? Hihi... okazało się, że nie ;-)

Użytkownik Optima edytował ten post 29 listopad 2012 - 10:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co przegapili kilka istotnych newsów ;) http://www.obertauer...b-20122013.html "...stary wyciąg „Grunwanldkopf” został zastąpiony nowym Telemixem – 8 osobowym wyciągiem krzesełkowym z 10 osobowymi gondolkami. Do tego powstał nowy wyciąg 6 osobowy wyciąg „Hochalmbahn”, wyposażony w podgrzewane siedzenia i osłony." /źródło: narty.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wg strony ośrodka dzisiaj dosypało 50cm śniegu :-) Strasznie mnie to cieszy, w koncu 2m śniegu to 2m śniegu ;) Ma ktoś jakiś kontakt w okolicy jak to na żywo wygląda w całym Lungo? Będę tam za 3tygodnie i nie moge się doczekać! Oczywiście po wyjeździe postaram się napisać kilka zdań i wrzucić jakieś foto :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Co prawda to opis z ubiegłego sezonu, ale być może jeszcze będzie na tyle aktualny aby podjąć decyzję o pobycie lub nie w tym ośrodku. Otóż ośrodek o doskonałych warunkach śniegowych. Sama miejscowość leży na wysokości ok. 1700 m.npm. i to ją czyni iż ośrodek posiada jedne z najlepszych warunków śniegowych (oprócz lodowców) jakie można zastać w tym rejonie Alp. Z Obertauern to miejscowość na przełęczy, z której na wschód i zachód rozchodzą się wyciągi, z których można zjeżdzać trasami o trudności tras czerwonych. Po stronie kolejki Grunwald można dojechać do doliny gdzie można rozjechać się również w różnych kierunkach. Takich "niespodzianek" jest więcej ponieważ, jak pamiętam jest jeszcze jeden taki teren. Największym minusem tego terenu jest to że nie należy do "systemu" Skiamade. Teren warty odwiedzenia, 3-4 dni można wszystko zwiedzić po kilka razy. Polecam!!!

Załączone miniatury

  • AlLPY 2012 003.jpg
  • AlLPY 2012 112.jpg
  • AlLPY 2012 121.jpg
  • AlLPY 2012 124.jpg
  • IMG_0430.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu zajmowała wam droga ze skiamade do Obertauern?

Zaczynaliście od skrajnej stacji przy Gottschallalm czy z samego centrum Obertauern?

Kilka razy przez mysl nam przechodziło wyskoczenie z Radstadt w ten rejon, ale tylko na pomysłach się skończyło.

Coś czuje że warto tam na 1-2 dni podjechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje że warto tam na 1-2 dni podjechac.

Na więcej absolutnie nie ma sensu. Warto tam być gdy pogoda dopisze - widoki są naprawdę pierwszorzędne. Ośrodek nie zrobił na nas za dobrego wrażenia - krótkie trasy dużo łączników, a niektóre nawet pod górę :)Idzie się tam umęczyć. Zdecydowanie bardziej podeszły nam pozostałe ośrodki na karnecie Lungo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, zaskoczenie. A co do Lungo to są w sumie dwie opcje karnetów, obejmujący Obertauern i tańszy, bez Ober. Okolice Katschbergu tez biore pod uwagę jako cel wypadu na 4dni nartowania i podobnie jak ze skiamade dylemat, brać karnet z Ober czy nie! Jak żyć? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu zajmowała wam droga ze skiamade do Obertauern?

Zaczynaliście od skrajnej stacji przy Gottschallalm czy z samego centrum Obertauern?

Kilka razy przez mysl nam przechodziło wyskoczenie z Radstadt w ten rejon, ale tylko na pomysłach się skończyło.

Coś czuje że warto tam na 1-2 dni podjechac.

Ja dojeżdżałem z Tamsweg, to ok. 30 km a w  czasie to zajmowało ok. 25-30 min. Któregoś dnia wybrałem się po nartach w Ober  do Altenmarkt, to też ok 25 km i 25 min. Ja przeważnie rozpoczynałem objazd Obertauern od wjechania Grunwaldbhan. Parking tuż obok kolejki. Szkoda że Obertauern nie należy do zrzeszenia Skiamade, ponieważ można tam spędzić 1-2 dni i odjazd w inny rejon. Ja posiadałem karnet, na którym mogłem jeździć nie tylko w Lungau, Grossek-Schpaireck (mam nadzieje że dobrze napisałem), Katschsberg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Hej bylem tam w ostatni weekend bardzo fajna stacja narciarska,polozona wysoko ponad 1600m npm.dlugie szerokie trasy, tylko 670km z Opola. Fajna opcja na weekendowy wypad, a jesli temperatura nizej bedzie na minusie to w poblizu cale ski amade do dyspozycji.uploadfromtaptalk1455483779994.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej bylem tam w ostatni weekend bardzo fajna stacja narciarska,polozona wysoko ponad 1600m npm.dlugie szerokie trasy, tylko 670km z Opola. Fajna opcja na weekendowy wypad, a jesli temperatura nizej bedzie na minusie to w poblizu cale ski amade do dyspozycji.attachicon.gifIMG-20160206-WA0009.jpg

 

Właśnie zauważyłem, że kiedyś google.maps wskazywał drogę od północy (przez Salzburg), teraz faktycznie zrobiło się znacznie krócej - ode mnie z Gliwic jest 675km tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

W tym roku wybieram się do skiamade (Radstadt) i postanowiliśmy żeby w jeden dzień zobaczyć Obertauern. Z tego co patrzę jest tutaj opcja dwóch tras "wycieczkowych", zielonej i czerwonej, które robią petlę po całym ośrodkiu. Czy któraś z tych pętli jest bardziej warta uwagi? Z tego co patrzę na mapę to chyba nie ma wielkiej różnicy, bo w sumie i tak chyba jeździ się w tych samych miejscach, ale chciałem zapytać kogoś kto był. Ile mniej więcej czasu trzeba liczyć żeby zrobić spokojnym tempem jedno kółko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wybieram się do skiamade (Radstadt) i postanowiliśmy żeby w jeden dzień zobaczyć Obertauern. Z tego co patrzę jest tutaj opcja dwóch tras "wycieczkowych", zielonej i czerwonej, które robią petlę po całym ośrodkiu. Czy któraś z tych pętli jest bardziej warta uwagi? Z tego co patrzę na mapę to chyba nie ma wielkiej różnicy, bo w sumie i tak chyba jeździ się w tych samych miejscach, ale chciałem zapytać kogoś kto był. Ile mniej więcej czasu trzeba liczyć żeby zrobić spokojnym tempem jedno kółko?

Odpuść sobie Obertauetn- przy Ski Amade to tu jest bida z nędzą - krótkie trasy o małym przewyższeniu , dużo płaskich dojazdówek - nie warto tracić narciarskiego dnia tutaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...