Skocz do zawartości

Twardość buta ???


Rekomendowane odpowiedzi

witam :/// twardosc buta to sie raczej do preferowanego stylu jazdy dobiera, a nie do wagi i wzrostu. Jak chcesz jezdzic rekreacyjnie caly dzien to (wedlug mnie) flex >60, jezeli chcesz dosc ambitnie pojezdzic ale rowniez caly dzien to flex >100, wieksze na zawody lub wyscigi, ale sa to moje prywatne odczucia, nie mowie ze poprawne. Pozdrawiam (wazne zeby bylo wygodnie a przy tym abys mial dobra kontrole nad narta)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :/// twardosc buta to sie raczej do preferowanego stylu jazdy dobiera, a nie do wagi i wzrostu. Jak chcesz jezdzic rekreacyjnie caly dzien to (wedlug mnie) flex >60, jezeli chcesz dosc ambitnie pojezdzic ale rowniez caly dzien to flex >100, wieksze na zawody lub wyscigi, ale sa to moje prywatne odczucia, nie mowie ze poprawne. Pozdrawiam (wazne zeby bylo wygodnie a przy tym abys mial dobra kontrole nad narta)

Znaki > trzeba zamienic na < i bedzie to bliskie prawdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj że nie będą dobrze nogi trzymały, jeżeli będa dobrane to własnie taka twardość buta nadaje się na poczatek, do jazdy na cały dzień, do nauki. Jeżeli gość słabo jeździ /a tak wnioskuję bo jeżeliby było inaczej to widziałby jakie chce buty/ to taki flex jest odpowiedni. Takie jest moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może powiem historię moich butów, jak zaczynałem jeździć miałem uzywane nordiki jakieś tam, nie pamiętam, flex coś koło 45-50, zapinane na 4 klamry, fajnie się jeździło, miałem do tego dobrane narty dość miękkie, taki zestaw pozwolił na naukę jazdy przez cały dzień na stoku bez cierpienia. Miałem ten sprzęt 4 sezony, następnie poczułem ze narty i buty są zbyt miękkie, jeździłem coraz szybciej i poprostu narta jakoś tak dziwnie się w skrętach trzymała, mało stabilnie. Zmieniłem narty na twardsze i buty na twardsze, teraz mam buty flex 80 xwave7 salomona, jestem zadowolony. Więc nie zmieniłem swojego sprzętu "zaraz". No chyba że dla ciebie 4 sezony to faktycznie krótki okres. Ale z drugiej strony jak Lusjano pisze że kiedyś jeździł kilkanaście lat na nartach to faktycznie umiejetności jakieś ma, dziwi mnie jednak że ktoś kto jeździ kilknaście lat pyta o twardość buta dla siebie. Więc dla niego napewno buty z flexem 45 będą zbyt miękkie, w tym momencie zgadzam się z tym co pisze qaz, min 60 . Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja miałem buty 4,5 flex z marketu za duże. Szybko się ich pozbyłem. Teraz mam nordica gts 6 flex regulacja 6-7 i rozmiar odpowiedni. Te buty są stworzone dla mojej stopy. Dobór buta to sprawa indywidulana. Nie kupuj butów podstawowych danego producenta. Np. takie nordica 4,5 to podstawowoe buty. Buty z flexem 6-7 kosztują 2 razy więcej, ale różnica jest znaczna. I jeśli chcesz pojezdzić bardziej ambitnie to na takich flex 7 będziesz miał komfort i precyzje. Ja planuje zakup fischer rx8 i rx9 i te buty będą na nich jezdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Dla was, czyli:"viper82" i "wojtass" proponuję, tylko nowe buciki i flex minimum 90, a najlepiej do atomic SL9 flex 100-120-buciki z takim flexem posłużą wam kilka lat. Buciki z niższym flexem zmienicie w następnym sezonie, bo dojdziecie do wniosku po tej zimie na nartach, że są już dla was za miękkie, a dlatego, że atomic SL9 to dosyć twarda narta. Pozdrawiam:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym już w kilku miejscach więc nie będę sie rozpisywał. Tak w kilku słowach. Do SL9 najodpowiedniejsze będa buty z flexem od 80 w górę. Atomic M80 to fajny, wygodny i dość dobrze wyposażony but. Ale do tych desek to minimum. Ja zdecydowałem się na M110 wszystkomający, dość twardy ale nadal komfortowo trzymający stopy but. Pasuje jak ulał do SL9 i to nie tylko kolorystyką! Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...