Skocz do zawartości

Bystre - Dzidowa


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Bystre - Dzidowa Niewielka bieszczadzka osada której głównym punktem jest zbudowany w latach 70 dawny ośrodek firmy Zelmer, ORW Bystre. Na terenie ośrodka znajduje się kompleks sportowy (basen,solarium,sauna, siłownia, tenis stołowy, latem boiska i korty tenisowe) i wyciąg narciarski Dzidowa. Strona ośrodka: http://www.orwbystre.com/ Położenie na trasie Lesko-Cisna, tuż za Baligrodem Dojazd Dołączona grafika Parkingi parking kilkadziesiąt metrów od wyciągu narciarskiego Miejscowości Bystre to malutka osada wyróżniająca się tylko obecnością wyciągu; niedaleko znajduje się miasteczko Baligród Noclegi w ORW Bystre Trasy dwie trasy, niebieska 420 m i czerwona FIS 920 m, sztucznie naśnieżane i oświetlone Dołączona grafika Ceny jeden wjazd - 2 zł, dla gości ORW - 1,5 zł Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski na stoku istnieje możliwość wypożyczenia nart Instruktorzy / Opieka nad dziećmi na stoku istnieje możliwość wynajęcia instruktora, 1 godz - 60 zł Wyżywienie barek na stoku, restauracja w ośrodku Galeria zdjęć http://www.orwbystre...aleria_zima.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mam do tego miejsca sentyment, bo to wlasnie tutaj nauczylem sie szusowac :) O ile osrodek znajdujacy sie w Bystrem jest naprawde swietny (basen i ping-pong to swietny sposob na odsapniecie od nart), wyciag pozostawia troche do zyczenia. Kiedy ja tam bylem, a juz pare lat minelo, byl tam jeden, bardzo wolny wyciag talerzykowy i o ile wiem, nic sie tam nie zmienilo. Jedna trasa ma zaledwie 400 m i sluzy raczej do nauki jazdy. Druga ma homologacje FIS i kiedys byla nawet oznaczona czarnym kolorem - jednak juz po kilkusetmetrowej sciance bardzo sie wyplaszcza i zyskuje baaardzo spokojny charakter. Niestety, w czasach jak ja tam jezdzilem, przy wyciagu stal facet odznaczajacy na karnetach kolejne zjazdy, przez co kolejka przed tym niewystarczajacym, pojedynczym orczykiem robila sie bardzo dluga. Plusem stoku jest nasniezanie i oswietlenie, przez co wydluza sie dzien narciarski. Z pewnoscia stok nie moze konkurowac z innymi znajdujacymi sie w Bieszczadach. Winic za to mozna min. ekologow :) A dlaczego? Jak sie dowiedzialem, w planach bylo stworzenie nartostrady dookola Dzidowej, ktora z napewno bylaby swietnym pomyslem, jednak nasi ekolodzy nie zgodzili sie na wyciecie chocby jednego, cennego, bieszczadzkiego drzewka (w sumie cos w tym jest - ach, ta moja milosc do Bieszczadow :P). Ale docenic mozna min. wysoki standard osrodka ORW Bystre. Pokoje sa bardzo ladne i dobrze wyposazone (przynajmniej kiedy ja tam bylem), posilamy sie natomiast w restauracji w osrodku. Piekne sa rowniez okolice Bystrego, mozna sie stamtad wybrac na wiele ciekawych wycieczek, czy to pieszo czy samochodem (rowerem nie probowalem, bo nie dane mi bylo znalezc sie tam latem - a szkoda). Na podsumowanie - z trudem przychodzi mi kazde zle slowo na temat Bystrego, gdyz kojarze to miejsce ze wspaniala, domowa wrecz atmosfera. Jesli ktos chce tam tylko pojedzic na nartach, napewno sie rozczaruje. Ale jest to wspaniale miejsce na zimowy wypoczynek w naszych kochanych Bieszczadach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dzieki Nikko za relacje. Wybieram sie tam, konkretnie w drugi dzien Swiat az do po Sylwestra do pensjonatu Wisan. Trasa wydaje sie uczciwa i nawet przy mizernym orczyku da sie, jak widze, pojezdzic. Choc glowny cel naszego wyjazdu jest malo narciarski, bardziej turystyczno-sylwestrowy. Juz sie ciesze na bieszczadzkie uroki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Senior - (mam nadzieje, że pomimo deklaracji rozstania nadal przegladasz forum :D) - będe w Bieszczadach w tym samym terminie ale w Cisnej z uczciwym zamiarem eksploracji FR. Mam na celowniku również wszystkie wyciągi w okolicy - zatem do zobaczenia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...