Skocz do zawartości

Początek sezonu


Plus80

Rekomendowane odpowiedzi

Podjąłem próbę rozpoczęcia sezonu narciarskiego. Na początek coś z lżejszego sprzętu zjazdowego(zdjęcie). Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy na tym sprzęcie da się zjeżdżać? To niech zobaczy sobie zawody w PŚ, z jaką szybkością nieraz zjeżdżają. Mam też pewne sukcesy  w takich zjazdach. Kończyłem sezon w Koninkach i wybierałem się na Turbacz z Tobołowa. Wracając musiałem jakoś zjechać w dół. Kilka razy z Obidowca na Tobołów, a potem trasą zjazdową(czerwona u dołu) do parkingu. Ze dwa razy był to zjazd bezpośrednio do  ośrodka w Koninkach. Ścieszką, lub obok ścieszki. Technika stosowana - w lesie głównie pług i różne odmiany oporowe. Na stoku  kristiannie równoległe. Nie był to zbyt duży dla mnie wyczyn.  Ponieważ specjaliści w kategorii "zjazdu na byle czym" zjeżdżali na drzwiach od stodoły.

Kolejne zdjęcie przedstawia górkę. Pod nią dom, gdzie w lecie toczyła się akcja  serialu TVN.  Górka udawała Bieszczady, a jednym z głównych bohaterów był znany aktor grający w pewnym frapującym filmie jednocześnie rolę wojta i proboszcza. Zapowiedź takiego wydarzenia wywołała w okolicy spore poruszenie.  Ile to ekipa zapłaci za możliwość kręcenia?  Padały naprawdę wysokie kwoty.  Jak ktoś ogląda seriale w TVN to niech pamięta,  trafiając na znajome obrazy, że to nie Bieszczady, tylko  Gorce i Beskid Wyspowy.

Na tle tego Gronia widać nieco rozgrzebaną, upadłą inwestycję.  Miały to być domy lunety. Przeszklone, z widokami na Beskid i Gorce.  Jeśli oczywiście nie trafiła się trzydniowa mgła.  Wtedy nawet sąsiada trudno dostrzec.  Jest do kupienia i kontynuacji.  

Kolejne widoki z  "Pustki" na gminę Niedźwiedź i dalej na prawie niewidoczną Mszanę Dolną. Pustka to nie jest taka zwykła górka. To historyczne miejsce, opisane bliżej w literaturze dotyczącej okresu Młodej Polski.  Orkanówka jest kilkadziesiąt metrów niżej. Za świerkami na pierwszym planie. 

Stok..jpg

Starmachowski Groń.jpg

Dolina Porębianki.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był początek sezonu z damą mojego serca.  Chciałem zacząć tam, gdzie trenuje "mistrz polski"(PKL Mosorny). Ale moja Pani powiedziała, że na początek to ona tam nie jedzie.  W Spytkowicach treningi odbywają "mistrzowie powiatowi". Ja też się do nich zaliczam, ale w odpowiedniej grupie wiekowej.

Stok był w miarę twardy. Ze sztruksem. Parę aut. Ceny karnetów robiły wrażenie. Ale dobrze sytuowany emeryt życje sobie teraz świetnie. Na stoku grupka małolatów, bezkijkowców naśladowała  swojego instruktora, też bezkijkowca. Teraz nauka jazdy polega głównie na naśladowaniu. Więc każdy małolat naśladował po swojemu.  Złapałem się na tym, że obecnie całkowicie zapomnianą ewolucją jest jazda w skos stoku. Nawet na forum ten temat jest nadzwyczaj rzadko omawiany.  Dużo się pisze o prawidłowej podstawie, gdy chcemy jechać prosto. Ale gdy jedziemy ukosem prze stok, to już ani słowa.  Widocznie nie należy jeździć ukosem, tylko bez przerwy skręcać. Najlepiej na krawędziach.

Miałem obawy, o których napisałem na forum. Co to będzie, gdy ruszę z miejsca.? Żona też miała podobne. Ruszyłem. Rozpędziłem się nieco i uruchomiłem swój łańcuch kinematyczny.  Zaczął działać.  Ale pojawiło się dziwne uczucie.  Wydawało mi się, że podobne miał Pinokio.  Miał z drewna ciało. Ja też. Ale łańcuch działał prawidłowo i cały zjechałen dół.  Następne zjazdy były lepsze. Już byłem bardziej sobą, niż Pinokiem.  

Potem zacząłem czuć wreszcie narty. Ośmielając się na większe szybkości i  więcej skrętów. To był dobry początek sezonu. Łagodny.  Kolejny wyjazd będzie tam, gdzie trenuje ten polski mistrz.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...