Skocz do zawartości

Narty dla kobiety


izus5

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, brachol napisał:

Moja żona ma Nordica GT 156 cm Narty Nordica GT 76 Ti FDT + TPX 12 FDT (skionline.pl) przesiadła się z Atomic Cloud 9 142 cm (wiem, że były za krótkie) i nie miała problemów z adaptacją wystarczyło parę zjazdów (pomimo ciężkiego mokrego śniegu). Bardzo fajne deski chociaż teraz po moich doświadczeniach z X9 namawiałbym ją na X7. 

Żona mierzy 165cm, waga 54kg

Poczytam o tych nartach, dzieki👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie chciałby koleżanki urazić ale jest to błędna analiza i błędne podejście - nic się nie zgadza:

- poziom deklarowany 6/7

- szybka jazda

- trasy czerwone i czarne

- brak zahamowań

i do tego deklaracja jazdy nietechnicznej oraz irracjonalny strach przed długością nart co jednoznacznie mówi o poważnych brakach nad kontrolą.

Nie tędy droga niestety...

Pozdrowienia

Hej, gdzieś mi umknęła Twoja odpowiedź, dopiero znalazłam.. 😊

Wszystko to co napisałam jest prawdą.

Rozumiem, że na trasy czerwone i czarne i w celu szybkiej jazdy, wpuszczają tylko technicznych perfekcjonistow? Bo jak mam złą postawę, czy ręce za bardzo z tyłu, to znaczy, że nie umiem jeździć? Kurcze, chyba nie tędy droga... Wszystkiego uczyłam się sama, w czasach kiedy nie było filmików na YT. A teraz poniekąd źle nawyki są utrwalone, to fakt - ale z każdym sezonem coś poprawiam..

Kocham jazdę na nartach, czuję się stabilnie i zachowuje na stoku odpowiedzialnie. Gdybym nie panowała nad nartami, to bym szybko nie jeździła, bo mam wyobraźnię, zwłaszcza, że można zrobić komus krzywdę, nie tylko sobie.. 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, izus5 napisał:

Hej, gdzieś mi umknęła Twoja odpowiedź, dopiero znalazłam.. 😊

Wszystko to co napisałam jest prawdą.

Rozumiem, że na trasy czerwone i czarne i w celu szybkiej jazdy, wpuszczają tylko technicznych perfekcjonistow? Bo jak mam złą postawę, czy ręce za bardzo z tyłu, to znaczy, że nie umiem jeździć? Kurcze, chyba nie tędy droga... Wszystkiego uczyłam się sama, w czasach kiedy nie było filmików na YT. A teraz poniekąd źle nawyki są utrwalone, to fakt - ale z każdym sezonem coś poprawiam..

Kocham jazdę na nartach, czuję się stabilnie i zachowuje na stoku odpowiedzialnie. Gdybym nie panowała nad nartami, to bym szybko nie jeździła, bo mam wyobraźnię, zwłaszcza, że można zrobić komus krzywdę, nie tylko sobie.. 

 

Wypozycz sobie jakies narty 170cm na tescik 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof SNOWTIME napisał:

Nie tylko wtedy.Jak się ślizga też będzie świetna.

Kurcze, tak się zastanawiam skąd takie teorie? Rozumiem, że faktycznie z "teorii"? Znasz tę nartę? Jeździłeś? Masz większe doświadczenie niż byłe zawodniczki, które

Pozdrówka

Bo się na tym temacie po prostu znam - jest to mój zawód 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2021 o 11:41, izus5 napisał:

używane

może gdzieś znajdziesz z rocznika 09/10

Völkl Unlimited AC 20 • Allmountain Ski • Skitest • Saison 2009 / 2010 (skigebiete-test.de)

albo

Völkl Attiva Fuego • Allround Ski • Skitest • Saison 2009 / 2010 (skigebiete-test.de)

to były doskonałe narty dla ambitnej kobitki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, izus5 napisał:

To, że w życiu nie jezdzilam na takich długich nartach 🤣 

A, że w życiu jezdzilam tylko na (tak tutaj zaraz zostanę zmieszana z błotem, ale niech bedzie😉) nartach, na których się uczyłam tj. starych prostych Fischerach RC4 czy jakos, a potem na Atomicach Affinity Pure.. I ze dwa razy z wypożyczalni coś wzięłam na jeden dzień... To... 

Moje obecne narty, promień skrętu mają ok 14m,to wcale chyba nie jest mało przy 154cm? Nie wiem czemu, wydaje mi się ze jak narta ma większy promień skrętu, to jest stabilniejsza przy większych predkosciach..? Ale czy z kolei krótsza nie odpowiada szybciej, jak ktoś nam zajedzie drogę np? Czy za reaktywność narty odpowiada inny parametr? 

W tej długości 170 również właśnie boję się takich nagłych sytuacji, człowiek zasuwa, a tu nagle ktoś mu wjeżdża.. 

Dodatkowo slalomki to narty na  dobrze przygotowane stoki... 

Niestety, nie wiem gdzie te dobrze przygotowane stoki, bo wszędzie gdzie byłam, Szwajcaria, Austria po kilku godzinach zjezdzone, gruz, Chopok lód i muldy, a Francja przed rozpoczęciem sezonu w grudniu to wogole porażka.. Wydaje mi się, że takie narty po prostu nie poradzą sobie na takim podłożu.. Albo, że będzie to ode mnie wymagało wysiłku, który skutecznie pozbawi mnie frajdy z jazdy. 

Masz rację być może moje wypowiedzi są nieco skrzywione bo ........łapię się na tym iż każdego pytającego podświadomie traktuję jako mojego kursanta któremu chcę dopasować jak najlepsze narty i to pomimo tego że zanurzony jest w oparach błędnych teorii i jest mu tam całkiem dobrze.

Wiele jest błędów w technice - jedne bardziej drugie mniej wpływają na ogólną jazdę. Nad jednymi ciężko trzeba pracować ale niektóre można zniwelować prawidłowo dobranym sprzętem. Poczytaj troszkę o tych X7 - jeżeli nie ma ciśnienia sprawdź pod okiem instruktora inne rodzaje nart także takich krótkich z rockerem i szerokich pod butem. 

1. większy promień - tak stabilniejsza przy większych prędkościach pod warunkiem że jest długa

2. krótsza nie odpowiada szybciej, szybciej odpowiada narta wąska pod butem i o sztywności zmierzającej ku nartom sportowym

3. Za reaktywność narty odpowiada twoja technika

4. skręt STOP sytuacyjny jest w trudności taki sam jak na narcie długiej jak i krótkiej ale w pierwszym przypadku znacznie skuteczniejszy

5. Slalomka to narta na każde warunki, GS zresztą też.....🤣

5 Zbyt krótkie narty wymagają znacznego wysiłku fizycznego, wymagają ciągłej uwagi, kontroli i dobrej techniki 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...