Jump to content

Kamieniec - Świeradów Zdrój


Administrator
 Share

Recommended Posts

Świeradów Zdrój - Kamieniec ul. Leśna, długość 460 m, różnica wzniesień 90 m, średni kąt nachylenia 19%, stok dla średnio zaawansowanych, przepustowość 800 osób/h, sztuczne oświetlenie, gastronomia. Wyciąg czynny codziennie od godz. 9.00 do 16.00. Możliwość nocnych jazd od godz. 18.00 do 22.00. Cena 10 wjazdów – 20,00 zł; 10 wjazdów – 15,00 zł (dla dzieci), 10 wjazdów (nocna jazda) – 25,00 zł. Dzierżawca: Kamieniec SC Bartosz Kudera Mariusz Stachurski. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Dzisiaj rano syn dowiedział się iż stary wyciąg "KAMIEŃCZYK" na Świeradowiec został wyremontowany i zostanie oddany do użytku w tym sezonie. Przeszukałem internet i znalazłem tylko to http://investmap.pl/...wych,18811.html Czy ktoś jest w temacie i może coś na ten temat powiedzieć więcej. Na forum pojawia się czasami kolega ze Świeradowa powinien coś nieco wiedzieć. Mieszkam w Lubaniu 30km od Świeradowa bywam tam bardzo często a na Świeradowcu byłem rowerem w czerwcu i nie widziałem nic co by wskazywało na jakieś inwestycje. Dodam że swojego czasu po za wyciągiem była świetna trasa. Jeżeli tak jak piszą djdzie tam ratrak i naśnieżanie to z miłą chęcią tam pojadę.

Użytkownik robert10sz edytował ten post 13 październik 2010 - 09:10

Link to comment
Share on other sites

Dopiero usiadłem do kompa, notatnik owiera sie ok ale zakładki jak by puste spróbuję otworzyć jutro może coś im się zwiesiło Udało mi się w końcu otworzyć ten artykuł. Krótki ale daje mi wiele do myślenia ponieważ jakieś dziedięć lat temu słyszałem od właścicieli restauracji i pensjonatów że znalazł się nowy właściciel na "Kamieńczyk". W owum czasie Świeradów podnosił się z totalnej ruiny (nazywaliśmy go "Wymarłe Miasto") więc nowi właściciele pensjonatów potrzebowali wsparcia ze wszystkich otaczających ich stron. A tu zonk, nowy właściciel Kamieńczyka postawił na szczycie nadajnik "Radia Maryja" i przysłowiowo olał narciarzy. Odizolował przy tym Świeradów na ładnych pare lat od jakich kolwiek myśli związanych z narciarstwem. Dopiero Kolej Gondolowa przywróciła dawny wygląd miastu. Teraz kolejny krok na przód, oby tak dalej, przecież w Świeradowie są świetne warónki i mikroklimat do uprawiania narciarstwa.
Link to comment
Share on other sites

Po drugiej stronie drogi na przeciwko hotelu ? Świeradów musi szybciej rozwijać się od strony narciarskiej. Dobrze że powstają tego typu wyciagi (odziwo małe dzieci lubią talerzyki) ale przydało by się jeszcze jakieś krzesło na Świeradowiec, tak jak planowali Chiszpanie plus dodatkowe trasy tu i przy Gondoli. Obydwa ośrodki leżą dość blisko siebie. Jak by jeszcze zrobić dojazdówkę z jadnego na drugi, to po rozbudowie jakieś 10-12 km tras, no no no. Zwłaszcza że po drugiej stronie góry powstała następna konkurencja z kanapąhttp://www.holidayin...at=45&frm=&raw= Szkoda że Polska nie prowadzi takiej polityki z Ekologami jak Czesi i Słowacy chociaż w 20 %-tach. Oni po prostu mają ich w d...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...
  • 1 year later...
Świeradów ma spory potencjał, niestety zupełnie niewykorzystany. To niepojęte, żeby w zasadzie sprawne wyciągi na ciekawych trasach nie działały. Miasto, którego jedynym dochodem są turyści zupełnie nie działa w kierunku poszerzenia swojej zimowej oferty.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...