Jump to content

POC spin

jan koval
 Share

Recommended Posts

Jako , ze gwiazdor przyniosl mi nowy Arctic SL SPIN system kask, mam pare uwag dla potencjalnych nabywcow:

Jak zawsze, POC robi kaski "ciasne": tzn ja "zamowilem" rozmiar XL/XXL ale i tak musialem wywalic przednia gabke, zeby nie miec ucisku na glowe:

Kask "przychodzi" z ochrona zuchwy i jest to dobre uzupelnienie zestawu...

wentylacja jest tez sterowana oddzielnie "od przodu" i na gorze kasku - jak  to dziala - jeszcze nie sprawdzilem

SPIN system jest ewolucja MIPS  - z opisow wynika, ze jest stale postep…..

Jako , ze gwiazdor przyniosl mi nowy Arctic SL SPIN system kask, mam pare uwag dla potencjalnych nabywcow:

Jak zawsze, POC robi kaski "ciasne": tzn ja "zamowilem" rozmiar XL/XXL ale i tak musialem wywalic przednia gabke, zeby nie miec ucisku na glowe:

Kask "przychodzi" z ochrona zuchwy i jest to dobre uzupelnienie zestawu...

wentylacja jest tez sterowana oddzielnie "od przodu" i na gorze kasku - jak  to dziala - jeszcze nie sprawdzilem

SPIN system jest ewolucja MIPS  - z opisow wynika, ze jest stale postep…..

Szacun Jan,

3/4 kilo na głowie :)

co na to twoje C1 C2 C3  :D

• 1 year later...

Janie, przymierzam się do zakupu tego kasku, narazie tylko przeglądam www pod tym kątem.
Jak się sprawuje? Z tego co widzę to nie ma regulacji pokrętłem. Piszesz o gąbkach, są dodatkowe w zestawie? Czy regulacja nimi jest upierdliwa tzn. da się go dobrze dopasować? Montaż gardy wymaga dodatkowych narzędzi?

hmmm w miedzyczasie zmienilem na Bell Super DH: 

zalety:

1/ lekki

2/ swietny patent zamka magnetycznego zapinajacego opaske pod broda

3/ MIPS

4/ dobry patent zmieniajacy ten kask w full face (full face jest w cenie tego kasku)