Skocz do zawartości

Parking do eksploracji Sella Rondy


surfer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy skimaniacy. W lutym wybieram się do Włoch, miejscówka to San Martin de Tor (przystanek skibusa od Kronplatz wylot z doliny w kierunku Alta Badia ). Ale chciałem zapytać o coś innego. A mianowicie będziemy chcieli wybrać się również na Marmoladę (dzień) i objechać Sella Ronde (inny dzień). I tutaj pojawia się pytanie bo można pojechać do Alta Badia skibusem ale wówczas będziemy uzależnieni od jego kursowania. Inne rozwiązanie to samochód. Ale tu znów problemem jest parking. Znalazłem plac w Sorega pod wyciągiem za 4 euro na dzień. Czy to najlepsze rozwiązanie? Blisko, bo jakieś 20 min jazdy i w miarę powinno być dostępne miejsce bo trochę z boku. Czy macie jakieś inne rozwiązania, propozycje? Warunek, to dojazd maks 30-45 min i parking za kilka euro na dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzięki gregor. W międzyczasie znalazłem jeszcze jeden parking w samej La Villa, również przy wyciągu i również płatny przy wyciągu Piz la Villa. Twoje rozwiązanie jest lepsze bo bliżej i bezpłatne. Jedyne co mnie niepokoi, czy damy radę objechać Selle z dwójką dzieci. Co prawda dają radę na czerwonych i czarnych ale muszą częściej odpoczywać. PS tak miałem na myśli Piz Saragę. Wysłane z mojego NX563J przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gregor.
W międzyczasie znalazłem jeszcze jeden parking w samej La Villa, również przy wyciągu i również płatny przy wyciągu Piz la Villa. Twoje rozwiązanie jest lepsze bo bliżej i bezpłatne. Jedyne co mnie niepokoi, czy damy radę objechać Delle z dwójką dzieci. Co prawda dają radę na czerwonych i czarnych skórę muszą częściej odpoczywać.
PS tak miałem na myśli Piz Saragę.

Wysłane z mojego NX563J przy użyciu Tapatalka

 

Da się spokojnie objechać, natomiast jak się boisz że dzieciaki nie zdążą to jedź dalej do Colfosco. Mijasz centrum miejscowości i jak będziesz dojeżdżać do pierwszej agrafki w prawo (w kierunku na przełęcz Grodner Joch) po lewej stronie będzie bar czy restauracja Mesoles. Możesz pod nią bezproblemowo zaparkować za darmo. Wpinasz narty i wchodzisz na niebieską trasę, zjeżdżasz jakieś 200-300m w dół i wpinasz się w wyciąg o nazwie Plans. Tak robiłem jak chciałem zrobić Sellę w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Nie wiem czy to się dobrze wyświetli:

 

https://www.google.p...32!4d11.8369478

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy Co do tras na Selli, wiem jakie są bo je objeździłem kilka lat temu. Chodzi mi o to, że z La Villa to jeszcze kilka dodatkowych wyciągów i nartostrad do objechania. Może zamiast samochodu pomyśleć o skibusie, tym bardziej że i tak mamy pełen karnet więc i tak autobus darmowy. A to tylko kilka przystanków. Wysłane z mojego NX563J przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się spokojnie objechać, natomiast jak się boisz że dzieciaki nie zdążą to jedź dalej do Colfosco. Mijasz centrum miejscowości i jak będziesz dojeżdżać do pierwszej agrafki w prawo (w kierunku na przełęcz Grodner Joch) po lewej stronie będzie bar czy restauracja Mesoles. Możesz pod nią bezproblemowo zaparkować za darmo. Wpinasz narty i wchodzisz na niebieską trasę, zjeżdżasz jakieś 200-300m w dół i wpinasz się w wyciąg o nazwie Plans. Tak robiłem jak chciałem zrobić Sellę w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Nie wiem czy to się dobrze wyświetli: https://www.google.p...32!4d11.8369478

Dzięki za tą miejscówkę. Wszystko się wyświetliło bez problemu. Wysłane z mojego NX563J przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy
Co do tras na Selli, wiem jakie są bo je objeździłem kilka lat temu. Chodzi mi o to, że z La Villa to jeszcze kilka dodatkowych wyciągów i nartostrad do objechania.
Może zamiast samochodu pomyśleć o skibusie, tym bardziej że i tak mamy pełen karnet więc i tak autobus darmowy. A to tylko kilka przystanków.

Wysłane z mojego NX563J przy użyciu Tapatalka

 

Ja bym poświęcił cały jeden dzień na objeżdżenie trójkąta pomiędzy Corvarą, La Villą a San Cassiano. Kapitalny fragment Dolomitów, a dość rzadko uczęszczany.

Przy okazji, jakby ktoś z kolegów szukał fajnego miejsca nie tylko na zimę to mogę szczerze polecić moją sprawdzoną lokalizację:

http://www.coldalava..._id=4&lang_id=3

Około 1,5km od wyciągu w San Cassiano. Fantastyczne, ciche i urocze miejsce. Latem można jechać na konie, mają kilka własnych rumaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja bym poświęcił cały jeden dzień na objeżdżenie trójkąta pomiędzy Corvarą, La Villą a San Cassiano. Kapitalny fragment Dolomitów, a dość rzadko uczęszczany.

 

Rzeczywiście bardzo tam fajnie, szczególnie dla średniozaawansowanych.

Jak już jest karnet Dolomiti Superski to warto się wybrać do Cortiny i zacząć tu:

https://www.google.p...11!4d12.1356524

To kilka kilometrów za Cortiną ale bezpłatny parking i brak kolejek. Za to trasy przygotowane bajecznie ! I mało ludzi.

A jak się rano wstanie to po drodze do Cortiny można objechać Cinque Torri 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo tam fajnie, szczególnie dla średniozaawansowanych. Jak już jest karnet Dolomiti Superski to warto się wybrać do Cortiny i zacząć tu: https://www.google.p...11!4d12.1356524 To kilka kilometrów za Cortiną ale bezpłatny parking i brak kolejek. Za to trasy przygotowane bajecznie ! I mało ludzi. A jak się rano wstanie to po drodze do Cortiny można objechać Cinque Torri

Dokładnie :) zaczynaj żałować że to tylko tydzień. Myślę że kwestia pogody może mieć wpływ na decyzję. Bo jak będzie mgła lub śnieg ale zajrzy na jakiej wysokości to raczej della odpadnie. Warto nią pojechać chociażby dla widoków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już żałuję. Ale skąd wiedziałes, że jadę na tydzień ? : ))))

W sumie miało być że to ja żałuję, ale dobrze wiedzieć że nie jesteś sam :) Za to planuje na Kronplatz wieczorne jazdy. Już wiem że są dwa razy w tygodniu. Chyba że znajdę coś jeszcze w rejonie Alta Badia (bo mieszkam w San Martin de Tor)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Badia. A gdzie tam sa te wieczorne jazdy ? Ja na Kronplatz startowałem zawsze z San Martin. Jest fajny, kiedyś nawaliło tyle śniegu że cała Sella stała 2 dni - chyba z półtora metra - i Kronplatz uratował nam skórę ; )

A proszę bardzo https://www.dolomiti...tz/night-skiing Teraz też jest dużo śniegu. Dlatego pytałem o najlepszą miejscówkę mieszkając w San Martin, by ruszyć na Selle. Do tego pewnie dojdzie Marmolada,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...