Jump to content

surfer

Members
 • Posts

  83
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by surfer

 1. Poszerzenie, dowiedziałeś się co to HB, jesteś mądrzejszy
 2. Wiele razy Cię na tym forum czytałem więc parafrazując "nigdy nie jest za późno na wiedzę"
 3. MitekNo i co ja mam ci odpowiedzieć skoro dostałeś tyle wyjaśnień. A trochę poważniej, oznacza niepełne wyżywienie, czyli half board, w skrócie HB (śniadanie i obiadokolacje).
 4. Nam to za bardzo nie przeszkadza
 5. brachol, po całym roku robienia jedzenia przez nasze piękniejsze połowy, chcemy (bo jedziemy większą ekipą) by tam odpoczywały od tego.
 6. Mitek, że się zainteresowałeś... Dobrze że lubię dowcipy
 7. Godziny są ok, śniadania zazwyczaj 7-10 obiadokolacja 18-20. Do tego w tym hotelu mamy wino no limit do kolacji więc wiesz....
 8. Mnie interesowało wyżywienie, stąd hotel. Od kilku lat jeździmy z wyżywieniem i nie wychodzi to źle cenowo. Jasne że trochę drożej niż Apartament ale sumarycznie da się ogarnąć. Bez skipasów, hotel z wyżywieniem wyszedł nas około 4 tys.
 9. Witajcie wszyscy. Temat ogarnięty, zamiast Livigno będzie Tonale, do tego zmieniliśmy termin na połowę stycznia. Dla zainteresowanych, hotel dla 3 osób (2 dorosłych, dziecko 11 lat) z HB i skipasem na rejon Tonale (100km) wyszedł mnie 6,5 tys. Dziękuję za wszystkie uwagi.
 10. No to chyba nie będzie Livigno. Za taką kasę to znajdę złote klamki gdzie indziej.
 11. Rozumiem że bez karnetów? Czyli to potwierdza moje spostrzeżenia z przeglądania dostępnych wyszukiwarek noclegowych. Wychodzi z tego że Livigno dostępne cenowo to tylko apartamenty.
 12. Ale ja to wiem, już był liczony normalnie w tym roku.
 13. Dlaczego będzie trudno? 2018 - 3 tys. San Martino do Costarozza 2019 - 3,5 tys Folgarida przy nartostradzie 2020 - 3,5 tys Malta Ciapela przy kolejce na Marmoladę Wszystko z wyżywieniem HB. Chyba że w Livigno jest dużo drożej? Termin pomiędzy 13-29 luty, tydzień.
 14. Tłusty wątek skończył się w 2017 ale może coś hotelowego tak wyszukam.
 15. W sumie chyba tam nie szukałem głupi ja Przeglądałem forum i wzmianki były ale już wiekowe więc nijak mające się do dziś.
 16. Dziękuję za opinie, ale co ona wnosi do wątku? Przecież zrozumiałe, że epidemia wpływa na nasze i nie tylko, decyzję. A pytanie o ewentualne lokalizację jest jak najbardziej na miejscu. Do Czech możemy wyjechać o ile nie mieszkamy na Śląsku. Nie możemy lub jest obowiązkowa kwarantanna to Hiszpania, Wielka Brytania, Irlandia, Islandia, Norwegia, Rumunia, Słowenia, Białoruś, Mołdawia, Czarnogóra, Macedonia Północna, Malta, Węgry. Wjazd warunkowy, czyli albo deklaracja pobytu, brak oznak zakażenia lub cel inny niż turystyczny to Francja, Dania, Finlandia, Słowacja
 17. Cześć ponieważ zaczyna się lato, to czas ogarniać ponowny wyjazd (mam nadzieję, że CV go nie odwoła). W nadchodzącym sezonie (ale feryjnym, czyli 2021) najprawdopodobniej padnie na Livigno. Szukam ofert hotelowych z wyżywieniem HB. Szukając w necie nie trafiam na nic ciekawego (patrzę również na oferty letnie by móc ewentualnie zweryfikować propozycje). Może źle szukam ale nie potrafię niczego sensownego znaleźć. I nawet nie chodzi o cenę ale w ogóle o oferty. Chyba, że powodem jest CV i na razie hotelarze ostrożnie podchodzą do nowego otwarcia. Co do ceny, szukam czegoś dla rodziny 2+1 (12lat) w cenie do około 4tyś za tydzień (pobyt). Ponieważ będzie nas 3 rodziny o podobnej konfiguracji to szukam czegoś z większą ilością pokoi. No chyba, że są również apartamenty gdzie warto uderzyć za ciekawe pieniądze a żywić się poza mieszkaniem. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
 18. Ponieważ rozpocząłem temat, krótki feedback po tygodniu używania. Temperatury od -10 do +3 stopni. Jazda pomiędzy 1500mnp do około 3200mnp. Pod kurtkę jedna warstwa bielizny termicznej. Jazda z dzieciakami więc dość energicznie ale nie energetycznie. Kurtka zdała egzamin, nie pociłem się, pod koniec dnia wisząc na wyciągu nie marzłem. Na moje potrzeby i aktualny sposób spędzania czasu na nartach jest ok. Za cenę 399 spokojnie daje radę.
 19. Tak nahalalne naciąganie na hazard powinno być karane banem na tym forum. Wszystkie twoje posty to wspaniałe zarabianie bądź wygrywanie kasy.
 20. Gabrik Oczywiście że nie znacie moich upodobań o organizmu. Mi nie chodzi o to czy ubierać się na jedną czy wiele warstw ale szukam opinii o samych kurtkach/marce i czy 4f jest już z technologią ok. Czy jednak postawić na droższych ale sprawdzonych producentów. Z drugiej strony 2 razy drożej nie oznacza 2 razy lepiej.
 21. Chyba miało być 130g/m2 W moim pytaniu bardziej chodzi mi o opinie dotyczące marki 4f i połączenia jej z Dermizaxem. Bo jak połączymy tą powłokę ze Spiderem to ach i och.
 22. Ale żart że tak "stara" czy co? Bo jeśli "stara" to chętnie poznam skutki starzenia się takiego ubioru.
 23. Dodam trochę utrudnienia - czy wato wydać więcej na:   Rossignol Rapide 2020 (cena około 900): Waga: 161 g/m2 Skład: 100% Poliamid Wykończenie: laminat 2L DWR Wodoodporna: 20000 mm słupa wody oddychalność 20000 g/m2/24h Izolacja: mikrofibra polydown   Lub Salomon Whitefrost Flowtec z kolekcji 2016.2017 (cena 900) waga 1300 g; skład: PA 85%, EL 15%, podszewka: PA 93%; EL 7%; uzupełnienie wnętrza podszewki: PA 100% Technologia Pertex Shield Plus; Technologia Flowtech+; Motion Fit Pertex Shield Plus 30.000/35. 000 4-way Stretch Plain Weave Micro Hole i 4-way Stretch Plain Weave; Flowtech 3D Vent – Flowtech Air Layering skutecznie odprowadzająca wilgoć; Izolację stanowi Primaloft Silver 100g/m2
×
×
 • Create New...