Skocz do zawartości

Narta dla pewnje 7, średni skręt, prędkość 55km/h


marchel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czas najwyższy na zmiany więc prosiłbym szanownych forumowiczów o radę.

 

1. M
2. Wiek 31
3. Waga 66
4. Wzrost 173
5. Jak długo jeździsz na nartach ? 14 lat
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 6-7? z nastawieniem na doskonalenie techniki na przygotowanych trasach.
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) Dallbello matrix 80/100 (dwa tryby). Jeżdżę na 100
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Atomic SX GT (ponoć odpowiednik SX 10), długość 154cm. Za zwrotne, nie zawsze pewne przy dużej prędkości
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? średni o ile stan stoku na to pozwala, średnia prędkość 50/60km
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Głównie czerwone, ale z czarną nie ma problemu. Jeżdżę w Czechach (Janskie Ł). Od święta w przyszłości Austria. Zdecydowanie sztruks
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) Prowadząc dobrze nartę, wycinając równe łuki z dobry balansem ciała przy prędkości około 50/60 km/h. Chcę jeszcze bardziej poprawić technikę i jeździć na nartach które dadzą mi jeszcze więcej frajdy jak obecne, będą dobrze trzymać na przygotowanym twardym stoku, ale też dadzą radę na rozjeżdżonym stoku z muldami.
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? 7 dni +/-, ale z kondycją raczej wielkich problemów nie mam. Jeżdżę rowerem. Na nartach spędzam w ciągu dnia zwykle 6h (na stoku nie w knajpie ;) i tak przez cały pobyt. Większych problemów nie ma. Czasami brakuje pary pod koniec dnia.
13. Możliwości finansowe  MAX 1000zł

 

Pochodziłem i popatrzyłem. Poniżej na co zwróciłem uwagę:

http://www.skiforum....iq-power-14-tcx160cm r13

https://www.skitreff...c_uvo_2014.html165cm r16,4

 

Bardziej skłaniam się w stronę Blizzarda bo nie wiem czy na volkach na rozjechanym stoku się nie zajadę :)

 

Będę wdzięczny za opinie

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś: "ale też dadzą radę na rozjeżdżonym stoku z muldami. "


Każde narty dadzą radę pod warunkiem, że to Ty dasz radę. :) To zależy w 99% od Ciebie, nie od nart.

Jeździłeś do tej pory na za krótkich nartach i dalej chcesz na takich jeździć. Skoro dobrze jeździsz to strach przed nartami o odpowiedniej długości jest bez sensu. Dasz radę na dobrych!

Czyli Blizzardy minimum 167 cm, a Felki minimum  170 cm.

Obie narty OK.

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Może przesadziłem z tym mocnym 7. Ale wydaje mi się, że moje umiejętności 6-7. Z tym, że na przygotowanych czarnych trasach, na tych co jeździłem problemów z przejechaniem nie miałem. Dorzucam filmik, który pewnie obrazuje mniej więcej co potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Może przesadziłem z tym mocnym 7. Ale wydaje mi się, że moje umiejętności 6-7. Z tym, że na przygotowanych czarnych trasach, na tych co jeździłem problemów z przejechaniem nie miałem. Dorzucam filmik, który pewnie obrazuje mniej więcej co potrafię.

...

Na pewno nie powinieneś jeździć na za krótkich nartach. :)

Na początku będzie trochę trudniej, ale dłuższe narty będą domagały się jazdy lepszej technicznie. W pewnym sensie wymuszą postępy.

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zmiana nart na dłuższe o minimum 10 cm konieczna. Bardzo dużo do zrobienia jeżeli chodzi o technikę jazdy. Zero jazdy po łuku, zero jazdy na krawędzi, bark fazy sterowania,odchylenie.

Niestety temu jest winna zbyt krotka narta przez którą praktycznie nie mogłeś opanować prawidłowej techniki. Dużo pracy ale jesteś młody sprawny i się nie boisz więc dasz radę.

Pozdrowienia
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosadnie, ale o to chodziło. Jestem świadom swoich braków. Tylko się utwierdziłem, że na najbliższym wyjeździe przynajmniej pierwszy dzień poświęcę na instruktora.

 

Wracając do nart. W takim razie rozumiem, że z dwóch wymienionych wcześniej bardziej volki?.

Ewentualnie http://www.mamboskir...d-uomo/?lang=en165cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłeś do tej pory na za krótkich nartach i dalej chcesz na takich jeździć. Skoro dobrze jeździsz to strach przed nartami o odpowiedniej długości jest bez sensu. Dasz radę na dobrych!

Czyli Blizzardy minimum 167 cm, a Felki minimum  170 cm.

 

(...)

 

Na początku będzie trochę trudniej, ale dłuższe narty będą domagały się jazdy lepszej technicznie. W pewnym sensie wymuszą postępy.

 

 

Z tym trudniej... to trochę zależy od nastawienia. Ja zaczynałem na 145 i byłem z siebie strasznie dumny, gdy przesiadłem się na 155. Aż pewnego dnia chłopaki z przystokowego zasobnika przez pomyłkę dali mi 165. Jeździło mi się świetnie, a zorientowałem się, że mam dłuższe narty dopiero, gdy je zdawałem. Od tamtej pory takich używam :) . (ja - 168cm i z 10kg nadwagi ;)  ) Jednym słowem - warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...