Skocz do zawartości

HEAD i.SUPERSHAPE RALLY 2015


artur_g

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

będąc na wyjeździe narciarskim przez jeden dzień ujeżdżałem narty HEAD i.SUPERSHAPE RALLY długość 170.

 

http://www.skionline...rally,7303.html

 

Narty spisywały się świetnie i delikatnie rzecz ujmując napaliłem się na nie. Nie miałem możliwości przymierzenia 177, a raczej takiej długości chciałbym sobie sprawić. Pytanie tylko, czy dłuższe nie będą bardziej/zbyt wymagające pod względem przygotowania fizycznego. Już na długości 170 czułem, że po 6 godzinach ostrej jazdy mięśnie dawały się we znaki. Zakładam, że będą to moje jedyne narty i obawiam się, że przy 6/7 dniowych wyjazdach nie podołam siłowo i padnę w boju.

 

Co polecacie?

 

Moje dane:

1. M
2. 42
3. 80
4. 182
5. Jak długo jeździsz na nartach ? 5 sezonów
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? ( http://www.skiforum.....ighlight=skala ) 6/7
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) obecnie Nordica Dobermann 120
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Dobermann Spitfire CA XBI CT 170cm z 2012/13
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? preferuję skręt mały i średni, szybkość w mojej ocenie średnia, ale znajomi uważają że duża
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) niebieskie i łagodniejsze czerwone jeżdżę ciętym, na stromych czerwonych i sporadycznych czarnych staram się śmigiem; najbardziej  lubię łagodne czerwone bo lubię skręt cięty,  Czechy i Austria
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) turystycznie, lecz z zacięciem sportowym, dynamicznie
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? 10 - 12 dni w sezonie na nartach, lecz cały rok jestem aktywny sportowo ( rolki, rower), kondycja dobra
13. Możliwości finansowe 1500 - 1800

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na pytanie: dluzsze narty czyli 177cm nie beda zbyt wymagajace. To krotsza narte trzeba bardziej pilnowac i cisnac, przez to jest tzw. odczuwanie zmeczenia miesni.


Byłem przekonany, że jest odwrotnie. Wiele razy czytając Forum spotykałem sie z opiniami, że dłuższe są bardziej wymagające, ale za to stabilniejsze. Więc i narty o charakterystyce slalomowej będą bardziej męczące od gigantowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy mysla ze jak kupia narte krotsza o małym promieniu to beda miec uniwersalne sl :) Na narcie o promieniu 15-17m mozna naprawde pojechac malym promieniem a dlugosc robi robote,szczegolnie biorac pod uwage trzymanie i stabilnosc. Nieporozumieniem dla mnie jest miec 180wzr i kupować narte o charakterystyce irally w dl 163 a sa i tacy. U mnie bylo tak ze ze wzrostem umiejętności rosla dlugosc narty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamierzałem kupić narty ok 180 przy promieniu 17-18m. Przypadkowo miałem możliwość poszusowania na Rally dł.170. Rally o dł. 177 będzie miała promień 14,5 m,więc charakterystyka inna od tej którą planowałem. Wydawało mi się wcześniej, że narta o promieniu 17-18 jest bardziej uniwersalna, ale te Rally są bardzo przyjemne w obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur jesli preferujesz skret maly i sredni to te irally jak w morde strzelil. Osobiście za ta marka nie przepadam ale mam info od kolegi ktory przetestowal cala serie od magnuma po titana i twierdzi ze narty bardzo dobre, a jemu akurat ufam. Co do miekkosci narty- raczej wole operowac terminem sprezystosc i osobiscie takie narty preferuje. Sprezyste-dynamiczne-zwawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur jesli preferujesz skret maly i sredni to te irally jak w morde strzelil. Osobiście za ta marka nie przepadam ale mam info od kolegi ktory przetestowal cala serie od magnuma po titana i twierdzi ze narty bardzo dobre, a jemu akurat ufam. Co do miekkosci narty- raczej wole operowac terminem sprezystosc i osobiscie takie narty preferuje. Sprezyste-dynamiczne-zwawe.


Czytałem Twój wątek oreklamacjach Heada i rozumem nastawienie do tej marki.
Co do sprężystości/dynamiczności. To te na których jeździłem właśnie takie były, dla mnie wymagające ale do okiełznięcia. Nigdy nie jeździłem wcześniej na bardziej dynamicznych, dlatego obawiałem się, że dłuższe będą bardziej sprężyste przez co bardziej obciążą nogi. Ale OK. Dzięki za rady szukam 177
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...