Skocz do zawartości

30.04-03.05 Majówka w Tyrolu wyjazd z Gdyni, Bydgoszczy, Poznania, Krakowa


jaro323

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne terminy wyjazdów w tym sezonie wyglądają następująco

Aktualny grafik wyjazdów znajduje się poniżej.

  • Kolejne terminy wyjazdowe wyglądają następująco


    5.03-8/9.03 - 4/5 dni, Tyrol
    12.03-15.03 4/5 dni Tyrol - brak miejsc,
    19.03-23.03 Ischgl, Kappl + Serfaus Fiss Ladis. najprawdopodobniej brak miejsc
  • 09.04-13.04 Ischgl
  • 16-19.04 Solden +Obergurgl
  • 30.04-03.05 Majówka na Tyrolskich lodowcach

Miejsca które mamy w planach odwiedzić w kolejnych terminach uzależniam od rozwoju sytuacji śniegowej w grudniu.
Tyrolskie ośrodki które w zdecydowanej większości są położone dosyć wysoko nie mają zazwyczaj problemów śniegowych.
Propozycje te pojawiały się również w zeszłym sezonie i w tym równie chętnie do nich wrócimy.
Warto dodać że w wielu ośrodkach są w tym okresie spore promocje karnetów które również uwzględniamy w naszych planach wyjazdowych.
 
 Schemat wyjazdów wygląda następujaco - wyjazd z 3 city w piątek popołudniu, jeżdzimy na nartach cztery lub pięć dni ( w zależności od wariantu wyjazdu i ustaleń) ostatniego dnia po nartach wracamy do 3City gdzie meldujemy się nad ranem. Jedziemy szybkim, klimatyzowanym i komfortowym busem marki Renault Trafic Long.
Trasa przejazdu przez PL wygląda następująco Wariant 1 Gdynia- Koszalin- Szczecin i dalej już niemieckimi autostradami Wariant 2 Gdynia - Bydgoszcz- Poznań- Niemcy oraz czasami obieramy kierunek na Toruń, Łodź, Katowice.
 
Karnety
Karnety sezonowe lub  kupowane w kasie w zależności od konfiguracji - różne ośrodki mają różne ceny.
Program układam tak wykorzystywać aktualne promocje i dostępne gdzieniegdzie w lepszej cenie karnety, przykładowo 4 dni ok. 150-190 euro, 5 dni 200-230 euro, zależnie od ośrodka terminu wszystkich. Dzieci do 15 roku życia na ogół płacą ok. 50% lub mniej; w większości miejsc dzieci do 6-8 roku życia jeżdżą za darmo, w kilku do 10 roku życia za darmo (np. Pitzal, Stubai).
 
Zakwaterowanie
  Na wyjazdach korzystamy z kwater o przyzwoitym standardzie, wyposażonych w sypialnie łazienki, w pełni używalne kuchnie. 
Czasem są ekstrasy typu sauna itd Koszty noclegu różnie się kształtują i zależa od terminu miejsca i długości pobytu.
Kwatery zawsze są wyposażone w kuchnie także jest możliwe przygotowanie sobie posiłków indywidualnie lub dołączenie do naszego składkowego wyżywienia które sprawdza się bardzo dobrze.
Kwatery bukuję gdy jest wiadomy docelowy skład osobowy na wyjeździe - pary mają swoje sypialnie, unikamy spania w kuchni i na piętrówkach, liczba łazienek również musi być odpowiednia.
Koszty noclegów - trzy lub cztery noclegi x ok 25 eur (w zależności od terminu i lokalizacji) już z wliczonymi kosztami dodatkowymi czyli sprzątanie końcowe, klimatyczne jakieś dodatkowe opłaty typu prąd woda itd
 
Szkolenie
Na miejscu jest możliwe niedrogie szkolenie dla chętnych - w razie zainteresowania proszę o informację szybciej żeby udało się zgrać wspólny wyjazd z instruktorem. Szkolenia ogólnonarciarskie na wyjeździe dla zainteresowanych na prawie  każdym poziomie zaawansowania prowadzi Gajowy
Przy większej  ilości chętnych jest możliwość zorganizowana dedykowanego szkolenia sportowego slalomu giganta oraz specjalnego na tyczkach.
 
Ośrodki nas interesujące w tym sezonie znajdziemy na stronie TSC http://www.snowcard.tirol.at/


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam wolne miejsca na wyjazd  do Soelden w czasie odbywającego się tam w tym czasie pucharu świata.
Startujemy z Gdyni w czwartek 22.10, nartujemy cztery dni od 23 do 26.10 włącznie.
W podobnym terminie wybiera się tam również Gajowy z Krakowa z tym że z tego co wiem startują dzień później - w piątek.
Powrót w poniedzialek po nartach.


Dzięki za info, tak, jedziemy z Krakowa także na 4 dniówkę, przy czym wyjazd planujemy w piątek wieczorem, 23.10.
Czyli na śniegu 24-27.10 - 4 dni jazdy najpierw Sölden, potem ew. dodatkowo Pitztal lub Stubai.  Powrót po nartach we wtorek, w nocy 27/28.10.
 
Prawdę mówiąc może bym nawet wolał tak jak ty bo można ciekawszy program ułożyć, coś extra na 1 dzień - ale wygląda na to, że jestem limitowany możliwościami uczestników, więc chyba u mnie zostanie wyjazd w piątkowy wieczór ...będziemy razem tylko 2 wieczory niestety ;)
 
Jeśli wszyscy "rozważający" mój wyjazd potwierdzą - to będzie znaczyć, że miejsca mi się kończą powoli - proszę więc o kontakt - namiary są w moim profilu.
 

Ośrodki nas interesujące w tym sezonie znajdziemy na stronie TSC http://www.snowcard.tirol.at/


To jest warte podkreślenia, skoro jest okazja - w tym roku znów nieco większa sezonówka SCT, i tylko 20 euro droższa ...ale chyba warto założyć osobny wątek nt.

PS. choć powinienem od tego zacząć, teraz dodam "dobry wieczór, witam po kilkumiesięcznej przerwie" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA - polityka! ...czyli coś o wyborach! ;)
 

Mam wolne miejsca na wyjazd  do Soelden w czasie odbywającego się tam w tym czasie pucharu świata.
Startujemy z Gdyni w czwartek 22.10, nartujemy cztery dni od 23 do 26.10 włącznie.
W podobnym terminie wybiera się tam również Gajowy z Krakowa z tym że z tego co wiem startują dzień później - w piątek.

 

Jeśli ktoś się waha bo chciałby wziąć udział w wyborach 25.10 - to już rozwiewam wątpliwości.

Nie ma niestety żadnej placówki w Innsbrucku - a do Lienzu będziemy mieć za daleko... ale można korespondencyjnie - jedyny problem że zarejestrować się można tylko do DZIŚ, 7.10.15. Teoretycznie jest czas do północy, w praktyce pewnie do momentu kiedy formularz nie wygaśnie.

Sprawa jest banalna - jest gotowy formularz  na stronie PKW, trzeba wypełnić parę danych, te z dowodu osobistego - na wskazany adres (np. w PL) przyjdzie "pakiet wyborczy" - który mam nadzieję wysłać jeszcze przed wyjazdem, ew. z Austrii - bo właśnie się zarejestrowałem, wszystko zajęło raptem kilka minut.

 

Od razu daję link do formularza rejestracyjnego:
https://ewybory.msz....owa-rejestracja

 

A niżej można poczytać co i jak, jak ktoś chce pogłębić temat

http://parlament2015...yjne_za_granica

"Wyborca stale zamieszkały za granicą oraz wyborca stale zamieszkały w Polsce, a przebywający czasowo za granicą może głosować korespondencyjnie. W tym celu powinien dokonać u właściwego konsula zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego."

ew. jeszcze tu:
http://parlament2015...atkach_morskich

 

***
Więcej szczegółów nt. wyjazdów z Krakowa, najbliższego i przyszłych w moim wątku:
http://www.skiforum....dynia/?p=520999


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro, ale na Szczecin przez Pruszcz będzie po drodze, prawda? :D


Da się załatwić - dzwoń do Zbysia i spytaj ile ma foteli w aucie - pewnie zabierze do Rumi Twój Team narciarski :)

 

Cześć ;-)
Czy w listopadzie (11-15) planujesz przejazd przez Wlkp? :)
Byłbym zainteresowany tym wyjazdem na początek sezonu :lol:


Na to wygląda że w tym terminie zostało mi ostatnie miejsce i lecimy na Szczecin także jedyna opcja to taka żebyś dosiadł się na ringu w Berlinie. Jest tam stacja na której za kilka eurasi można zostawić auto na parkingu.
Jest duża szansa że w kolejnym terminie ( koniec listopada) pojedziemy przez Poznań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wolne miejsca na wyjazd  do Soelden w czasie odbywającego się tam w tym czasie pucharu świata.
Startujemy z Gdyni w czwartek 22.10, nartujemy cztery dni od 23 do 26.10 włącznie.
W podobnym terminie wybiera się tam również Gajowy z Krakowa z tym że z tego co wiem startują dzień później - w piątek. (...)


Mam być może 1-2 miejsca - ale też jakiś 2-3 rozważających, chcą a boją się czy coś :) :) A tak serio to wiadomo jak w życiu - z pracą i in. czynnikami różnie bywa - proponuję jakąś listę rezerwową. W piątek wieczorem 23.10 jadę z Krakowa przez Śląsk... i zapraszam, Jaro dzień wcześniej, w czwartek po południu ...zawsze można ogarnąć jeszcze większą ekipę :)
 

Dobry pomysł Krzychu z tym nowym wątkiem o SCT, liczę że Ty go rozpoczniesz.


No dobry, tylko jeszcze trzeba się skupić i coś skrobnąć - tymczasem wiadomo, że warto :)
Zwraca się szybko - w wypadku droższych ośrodków nawet po 16-17 dniach w sezonie, możemy przyjąć że realnie po maks. 17-19 - szybko jak na tak długi sezon, ponad 7 miesięcy jeszcze :) Jednorazowy wydatek ok. 3 tys. niby trochę boli ale potem już wszystko cieszy jak pojedyncze wyjazdy wychodzą raptem po parę stówek :)
 

Za te mijanie się z prawdą, ciasta na wyjeździe nie będzie.

A co ze mną ? Ja też je lubię :)


Wy tu jakieś pitu pitu o cieście a patrzcie co się tam dzieje, czy ma zacząć dziać - jutro wali, poważna sprawa a nie jakieś tam ;) :)

Solden_13_10_15.jpg Solden_13_10_15_2.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie, ta wielka butla to bylo nasze []
ale ja mialem Wilinger Dunkel wtedy.
 
A Diebelsa mialem w normalnych butelkach.


W sumie ze mną jak dzieckiem może być Diebels :)
Najnowsze śnieżynki donoszą że w Ischgl jest zima w pełni.
Jakoś koło weekendu sprawdzimy te informacje osobiście :)
Odnośnie kolejnego wyjazdu to pojawiło się parę możliwości.
Co prawda jedziemy na z Gdyni na Szczecin ale gdyby był jakiś chętny z okolic Poznania, Międzyrzecza to jest możliwość dołączenia do naszej wesołej ekipy.
Termin również nie jest ścisły - wyjazd jest możliwy w wersji pięcio lub czterodniowej.
Zainteresowanych proszę o info.

ischglakt.jpg ischglakt1.jpg ischglakt2.jpg
ischglakt3.jpg ischglakt4.jpg ischglakt5.jpg
ischglakt6.jpg ischglakt7.jpg ischglakt8.jpg
ischglakt9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny planowany wyjazd to również eksploracja Tyrolu w terminie 12-16.12 (pięć dni) w formule finansowej na poziomie free ski.
Mamy zamiar skorzystać na tym wyjeździe ze sporej ilości zniżek na zakup karnetów także sumaryczny koszt wyjazdu wyjdzie na bardzo dobrym poziomie.
Tym razem jedziemy trasą na Słupsk, Koszalin, Szczecin także zapraszam chętnych z tamtych okolic.

 

Jaki plan, na 4 czy 5 dni wtedy jedziecie, ja na pewno na 4.

A propos najbliższego wyjazdu - to SFL wygląda jak na obrazku - nie najgorzej - zdecydowanie lepiej niż rok temu :)
Ischgl też powoli otwiera coraz więcej - razem te dwieście km tras powinno chyba styknąć? ;)
 

sfl.jpg ischgl.jpg

 

 

... Diebelsa ostatnio probowales, skrzyka sie co prawda szybko skonczyla ale flaszke ci przeciez ocalilem!

 

Diebelsa dowiozłem nawet do domu, ciemny, dobry ...ale ja dyskretnie pytałem o "Rheinländer Alt Bier" - taka ładna butelka :)
Mam jakąś sporą zgrzewkę jakiejś różowej oranżady ...no i nie wiem czy pakować ja do auta, czy nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diebelsa dowiozłem nawet do domu, ciemny, dobry ...ale ja dyskretnie pytałem o "Rheinländer Alt Bier" - taka ładna butelka :)
Mam jakąś sporą zgrzewkę jakiejś różowej oranżady ...no i nie wiem czy pakować ja do auta, czy nie? ;)

 

he he , Krzychu - popatrz co jest napisane na etykiecie Diebelsa :-)...

 

Pakuj, pakuj! Ja wlasnie sie odesteplowywuje w robocie i smigam po "zaopatrzenie" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he , Krzychu - popatrz co jest napisane na etykiecie Diebelsa :-)... Pakuj, pakuj! Ja wlasnie sie odesteplowywuje w robocie i smigam po "zaopatrzenie" ;-)

Ok, wybaczone i naprawione ;) Pozdrawiamy, liczną ekipą z Ischgl, słońce jest, śnieg jest, w Schatzi wszystkie trasy otwarte, jest kilka nowych ;) Jaro ma jeszcze jakieś miejsca na najbliższy weekend (wyjazd z Trójmiasta, Polska północna). Zapraszamy kazdego, ale... jest tez u nas w ekipie dziewczyna singiel, kolejna ułatwiłaby plan ogarnięcia pokoi, zapraszamy szczególnie :) Przyjdzie jeszcze czas na relacje foto, tymczasem warto uwierzyć na słowo że jest nieźle a będzie tylko lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...