Skocz do zawartości

25-28 stycznia, Tyrol-Austria, Ski Juwel Alpbachtal, Kuj-Pom/Wlkp/Lub...


yanosik

Rekomendowane odpowiedzi

Heeej!!! To już nasz trzeci wyjazd, tym razem 4-dniowy dla 6 osób w Alpy austriackie - Tyrol - ośrodek Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau.
Mam wolnych 5 miejsc, więc zapraszam!!!

 

zr6w.jpg

Do dyspozycji, w cenie jednego karnetu mamy: 46 kolejek linowych, 145 km doskonale przygotowanych tras, opatrzonych specjalnym znakiem jakości, serdeczna gościnność - to tylko niektóre z niezliczonych zalet terenu narciarskiego Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau i tutejszych kolejek linowych.

 

adzu.jpg

Na terenie całego ośrodka królują wygodne kolejki gondolowe, które łączą dwa połączone w 2012 roku ośrodki: Wildschonau i Alpbachtal – tworząc i zamykając te dwa ośrodki w jedną całość, dając nam do dyspozycji łącznie 145 km tras.
Zatem mamy opcję dla ciepłolubnych, wygodnych narciarzy/snb, objeżdżanie ośrodka wyłącznie na gondolach. Dla mniej wybrednych jest cała gama kolejek krzesełkowych 4-6 osobowych zamykających wszystkie trasy ośrodka w spójna całość. Orczyki są uzupełnieniem całości .

Szeroka oferta tras zjazdowych sięga od łagodnych wzniesień dla dzieci i początkujących, przez szerokie stoki dla amatorów zjazdów rekreacyjnych, aż po profesjonalne nartostrady przeznaczone dla zawodowców pragnących sprawdzić swoje umiejętności na odcinkach FIS-owskich. Do tego dodajmy jeszcze dziewicze zbocza pokryte grubą warstwą białego puchu, długie trasy biegowe, odcinek z możliwością pomiaru prędkości, snowparki i oczywiście gwarantowany śnieg. Sezon zimowy trwa tutaj od połowy grudnia do kwietnia

 

l3ol.jpg

Wyjazd wieczorem 24 stycznia. Zajeżdżamy na miejsce rano, idziemy na stok. Po nartowaniu kwaterujemy się w apartamencie (czasami dajemy radę jeszcze przed wyjściem na stok...)

Powrót po nartowaniu we wtorek po godz.16.00. Planowany powrót na miejsce w nocy z wtorku na środę.

Koszt wyjazdu (transport/dojazd) + zakwaterowanie (3 noclegi) to ok. ~604 zł
Skipass Ski Juwel 4 dni 150 €.
Nie musicie zabierać ze sobą również jedzenia. Całą michę ogarnia organizator, czyli Ya :)
Zakupy spożywcze robię przed wyjazdem, a na miejscu robimy zrzutę na całość, dzięki czemu mamy zapewnione wyżywienia 4 dniowe za ok. 55-60 zł/osoby !!!
Tak, jak na poprzednim wyjeździe- śniadania i obiadokolacje były pyszne, sycące i urozmaicone, a to wszystko za 15 zł/dzień :)
Jak wyglądało menu? Przykładowe śniadanko: jajecznica, kilka rodzajów wędlin, 3 rodzaje pieczywa, ser w plastrach, wędlina na ciepło (biała lub belwederska...), herbatka, mleczko...itp...
Obiadokolacja: np. zupa gulaszowa z pieczywem, lub zupa grochowa z podsmażaną kiełbaską + pieczywo...itp...
Oczywiście mile widziane sugestie kulinarne, które uwzględnię podczas przedwyjazdowych zakupów :)
Oczywiście używki i procenty każdy kupuje według własnego uznania, własnych potrzeb i gustu ;)

 

xtms.jpg

Zapraszam!
Podejmujcie szybkie decyzje, bo miejsc mało a wyjazd super!

Tyrolskie stoki Ski Juwel Alpbachtal Wildschonau czekają na nas!!!
Heeej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dyspozycji, w cenie jednego karnetu mamy: 46 kolejek linowych,
Zatem mamy opcję dla ciepłolubnych, wygodnych narciarzy/snb, objeżdżanie ośrodka wyłącznie na gondolach. Dla mniej wybrednych jest cała gama kolejek krzesełkowych 4-6 osobowych zamykających wszystkie trasy ośrodka w spójna całość. Nieliczne orczyki są uzupełnieniem całości .

 

Jestem pewien, że wyjazd będzie znakomity i jest wart polecenia nie mniej jednak informacje o ośrodku są niezbyt ścisłe i chyba należałoby je sprostować a więc:

 

- w 46 wyciągach na karnecie SkiJuwel jest 7 gondol, 7 kanap i krzeseł i 31 orczyków

- w głównej części systemu którą opisujesz jest tylko część wyciągów (4 gondole, 6 kanap i krzeseł reszta orczyki)

- ilość km tras (masakrycznie zawyżona) jest sumą z 5 niepołączonych ośrodków z których jeszcze tylko Niederau jest wart odwiedzenia

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony tymi porywami - kiedy Ty to dostrzegłeś - podczas dwóch rozgrzewkowych zjazdów w Saalbach? Trzeciego nawet nie było bo nie nadążyłeś za grupą (mimo, że dziewczyny nadążyły). Jeździłeś ze mną po muldach, off piste, w kiepskiej widoczności, na trudniejszych trasach?. Nie - Ty wszystko wiesz albo Ci się coś wydaje - takie jest to Twoje pisanie.

 

Ogólnie to mi zwisa Twoja (czy moja autoocena) bo na pewno nie pomoże mi to w trudnych zjazdach jakie mnie czekają ale uważam, że głupio jest przenosić jakąś swoją cząstkową wiedzę z gruntu prywatnego na forumowy. a zdaża Ci się to nie po raz pierwszy. Pamiętaj, że w drugą stronę inni też mogliby jakieś nieprzyjemne fakty o Tobie powyciągać.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony tymi porywami - kiedy Ty to dostrzegłeś - podczas dwóch rozgrzewkowych zjazdów w Saalbach? Trzeciego nawet nie było bo nie nadążyłeś za grupą (mimo, że dziewczyny nadążyły). Jeździłeś ze mną po muldach, off piste, w kiepskiej widoczności, na trudniejszych trasach?. Nie - Ty wszystko wiesz albo Ci się coś wydaje - takie jest to Twoje pisanie.

 

Ogólnie to mi zwisa Twoja (czy moja autoocena) bo na pewno nie pomoże mi to w trudnych zjazdach jakie mnie czekają ale uważam, że głupio jest przenosić jakąś swoją cząstkową wiedzę z gruntu prywatnego na forumowy. a zdaża Ci się to nie po raz pierwszy. Pamiętaj, że w drugą stronę inni też mogliby jakieś nieprzyjemne fakty o Tobie powyciągać.

 

Pozdro

Wiesiek

 

Wieśku nie unoś się tak.

Fred nigdy nie rzuca słów na wiatr. 

Jest przecież jedynym nieomylnym i wszechwiedzącym autorytetem zarówno na forum jak i na stoku.

Skoro napisał 6,0 max 6,5 to tak niestety musi być... Pogódź się z tym ;)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 bartas73 - 55-60 zł/os za jedzienie to koszt za cały pobyt, i przede wszystkim nie tylko za obiady (właściwie obiadokolacje) tylko za całe jedzonko, czyli  obiadki i śniadanka własnoręcznie przyrządzane :)

Jadąc ze Żnina jedziemy do Gniezna, później S5 do Poznania, następnie A2 do Świecka a dalej autostradą aż do celu. Jednak w razie potrzeby możemy zmienić przebieg trasy.

Pozdr

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...