Skocz do zawartości

val di sole - region Aosty który ośrodek polecacie


janio66

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko rozchodzi się o priorytety i karnety. Trochę też o czasy wycieczki. Jeśli będzie to Aosta z wycieczkami codziennymi do różnych ośrodków to minusem jest tylko czas dojazdów. W Val di sole poza Peio i Tonale wszsytko jest w zasięgu kolejek.

 

W dolinie Aosty każdy ośrodek jest wart tygodniowej wizyty, a i widoki ciężko gdzieś powtórzyć. Jak sprecyzujesz co tak naprawdę się mieści w każdej z ofert będzie łatwiej podpowiedzieć. Aha ja wole Aoste, byłem 4 razy i jeszcze zamierzam, a w Val di Sole 2:)

program narciarski wg następującego schematu: 2 x Cervinia, 1 x Monte Rosa, 1 x La Thuile, 1 x Courmayeur, 1 x Pila - karnet wliczony w cenę mieszkamy w Saint Vincent  cena za osobe z wyzywieniem okolo 2400 . jakiś basen okolo 300m od hotelu w cenie karnetu , natomiast  w val di sole Hotel Liberty w Male  

 

Program narciarski: ze względu na położenie hotelu w pobliżu wyciągów Marilevy-Folgaridy-Madonny di Campiglio proponujemy Państwu dyspozycji

karnet 6 x Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta ( szusowanie bez ograniczeń na stokach Marillevy-Folgaridy oraz Madonny di Campiglio i Pinzolo). Program

narciarski realizowany jest wg schematu: 6 x Marilleva-Folgarida, oraz dodatkowo 2x Madonna di Campiglio lub 1x Tonale  z wyzywieniem korzystanie bezplatnie z basenu ,sauny itp. koszt okolo 2350 .wszedzie 6 dni jazdy  tak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już spotkałem się z takim pytaniem. Bardzo spodobała mi się czyjaś odpowiedź, pod którą ja też się podpisuję : Val di Sole to przedszkole, dolina Aosty to uniwersytet!

 a propo ostatnie moje wyjazdy to glownie Francja , osrodki ,takie jak Trzy doliny . Tignes , la plagne -Les Arcs-Val d'Isère . a we Wloszech byłem tylko raz kilka lat temu w val di fiemme .więc chyba decyzja może byc tylko jedna .Dolina Aosty ,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program narciarski wg następującego schematu: 2 x Cervinia, 1 x Monte Rosa, 1 x La Thuile, 1 x Courmayeur, 1 x Pila - karnet wliczony w cenę mieszkamy w Saint Vincent  cena za osobe z wyzywieniem okolo 2400 . jakiś basen okolo 300m od hotelu w cenie karnetu , natomiast  w val di sole Hotel Liberty w Male  

 

Program narciarski: ze względu na położenie hotelu w pobliżu wyciągów Marilevy-Folgaridy-Madonny di Campiglio proponujemy Państwu dyspozycji

karnet 6 x Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta ( szusowanie bez ograniczeń na stokach Marillevy-Folgaridy oraz Madonny di Campiglio i Pinzolo). Program

narciarski realizowany jest wg schematu: 6 x Marilleva-Folgarida, oraz dodatkowo 2x Madonna di Campiglio lub 1x Tonale  z wyzywieniem korzystanie bezplatnie z basenu ,sauny itp. koszt okolo 2350 .wszedzie 6 dni jazdy  tak to wyglada

 

mieszkamy w Sait Vincent - trzeba liczyć się z długimi dojazdami. Tak po 70km w jedną stronę

 

Marileva plus okolice - Tonale odpuściłbym /to taka większa nasza Białka/ poza tym wszystko w zasięgu jednego terenu. Osobiście, w tej konfiguracji brałbym Val di Sole, ale może dlatego, że ja nie cierpię dojeżdżać dłużej niż 20 minut - 2,5-3h dziennie tracić na dojazdy to dla mnie czysta strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkamy w Sait Vincent - trzeba liczyć się z długimi dojazdami. Tak po 70km w jedną stronę Marileva plus okolice - Tonale odpuściłbym /to taka większa nasza Białka/ poza tym wszystko w zasięgu jednego terenu. Osobiście, w tej konfiguracji brałbym Val di Sole, ale może dlatego, że ja nie cierpię dojeżdżać dłużej niż 20 minut - 2,5-3h dziennie tracić na dojazdy to dla mnie czysta strata czasu.

naprawde tak dlugie dojazdy są do kolejnych stacji narciarskich ? to troszke mnie też przeraża .2 -3 godziny w autokaże, jaka może być rekompensata ? to może jednak Val di Sole?? jak myślicie ? :)

naprawde tak dlugie dojazdy są do kolejnych stacji narciarskich ? to troszke mnie też przeraża .2 -3 godziny w autokaże, jaka może być rekompensata ? to może jednak Val di Sole?? jak myślicie ? :)

w ofercie podane jest od 20min do najbliższego- a okolo 40min do najdalszego / czy ktoś może to potwierdzić ? lub zdementować

Użytkownik jark edytował ten post 15 grudzień 2013 - 15:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę,byłem co prawda w Cervini,ale na nartach i startowałem z Zermatt :) Zermat to dla mnie number one ...Ale musi być pogoda i nie wiać.. Z Saint Vincent do Cervini masz 30 km czyli jakieś 30-40 minut jazdy samochodem. Skorzystaj z tego;https://mapy.google.pl/

Użytkownik jark edytował ten post 15 grudzień 2013 - 15:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ofercie podane jest od 20min  do najbliższego- a okolo 40min do  najdalszego /  czy ktoś może to potwierdzić ? lub zdementować

Potwierdzam. Najkrócej do Aosty, czyli PILA to ok 20-25 minut. Pozostałe dojazdy to ok 40-45 minut, najdalej do la Thuile ok 50min. Ale, jak już pisałem wcześniej, z zatłoczonym Val di Sole nie ma żadnego porównania. I nie tylko pod względem tłoku, narciarsko i widokowo (Mont Blanc, Matterhorn)również. Nie zastanawiałbym sie ani sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...